Kam nėra tekę patirti tos būsenos: reikia dirbti toliau, darbų iki kaklo, laiko nėra, o jus ką tik suerzino (nuvylė, nuliūdino) pokalbis su vadovu, ginčas su kolegomis ar nemaloni naujiena. Arba turite tiek darbo, kad visiškai nespėjate nieko padaryti ir jau pradėjote panikuoti – kaip jums išsisukti iš šios situacijos?
Antistresiniai pratimai
© Corbis/Scanpix
Streso negalima laikyti savyje. Stresai sendina, storina, spartina celiulito ir raukšlių atsiradimą, o svarbiausia – mažina imunitetą su visomis to reiškinio pasekmėmis. Reikia mokytis kovoti su stresu. Net darbe – sąlygomis, kai netinka tokie metodai, kaip meditacija, relaksacija, aromaterapija, raminamieji ir aktyvi gimnastika.

Vaduotis nuo streso darbe kategoriškai negalima rūkymu, pyragaičiais arba stipria kava. Galima tik kramtyti gumą, mėtines tabletes ar mažą gabalėlį šokolado, ir jį ne kramtyti, o čiulpti.

Efektyviai nuo streso išsivaduoti padės maži nepastebimi pratimai. Maloni greita mankštelė darbe – štai kas išgelbės nuo streso.

Pirmiausia ištiesinkite nugarą, išlyginkite pečius, įtraukite pilvą. Tai galima padaryti ir sėdint, ir stovint – toje pozoje, kur jus užklupo stresas. Stresas visuomet priverčia žmogų susilenkti, susikūprinti, iškraipo laikyseną… Tai mes ir ištaisysime. Išsitiesėte, pasitempėte… Taigi vieną streso pasekmę jau likvidavome – grąžinome kūnui jo pradinę formą.

Dabar minutę pasėdėkite užsimerkę. Nustokite galvoti apie praėjusį pokalbį su viršininku, piktą diskusiją su kolegomis ar telefono skambutį su nemaloniomis naujienomis. Pagalvokite apie tai, kaip dabar atrodote. Prisiminkite, kad po streso visi atrodo baisiai – ne tik savo laikysena, bet ir veido išraiška.

Na va, mintis atitraukėme, dabar apsistosime ties veidu. Nesijaudinkite, veidrodžio nereikės. Iš pradžių atpalaiduokite veidą, atsikratykite įtampos ir nuskriaustos išraiškos. Kelis kartus liežuviu perbraukite dantis, paskui aplaižykite lūpas. Rankas pridėkite prie kaktos ir lengvai suspauskite. Delnais paplekšnokite per skruostus. Patrinkite smilkinius. Na – palengvėjo?

Einam toliau. Kelis kartus giliai įkvėpkite ir iškvėpkite, rankas padėję ant kelių ir jas atpalaidavę. Toliau kelis kartus giliai įkvėpkite surakinę pirštus. Jei sėdite prie rašomojo stalo ar kompiuterio, nusiimkite avalynę ir tyliai pastuksenkite kojomis į grindis visa pėda.

Dar vienas raminantis pratimas – plekšnojimas delnu per kietą paviršių. Tai ramina ir leidžia susikaupti. Šis pratimas labai tinka triukšmingoje vietoje, kur smūgių nebus girdėti. Pasak legendos, šį pratimą naudojo amazonės – kas kas, o jos tikrai mokėjo kovoti su stresu ir niekuomet neprarasdavo savitvardos bei kovinės dvasios.

Jei dabar jūsų niekas nemato, galima atlikti tokį pratimą – pašokinėti ir pamosuoti rankomis bei kojomis. Tai ne gimnastika, tiesiog paskiri judesiai. Jie gali būti net agresyvūs – vis tiek niekas nemato.

Kvėpavimo pratimai gali sumažinti įtampą ir susierzinimą bei gerai padeda kovoti su nuovargiu.

Dabar papasakosiu apie antistresinius pratimus, kurių išmokau Amerikoje ir kurie man labai padeda gyvenime, knibždėte knibždančiame stresų.

Sėskitės aukščiau – ant stalo ar palangės, kad nukartų kojos. Kelis kartus sukryžiuokite ir atkryžiuokite kojas – į vieną ir į kitą pusę. Sukryžiuotomis kojomis keliskart pamosuokite į kairę ir į dešinę.

Ištieskite kojas, įtempkite, atpalaiduokite.

Šiek tiek sulenkite kojas per kelius, sudėkite jas lygiagrečiai viena kitai ir pajudinkite į kairę bei į dešinę.

Atsistokite, išsitieskite kaip styga, dar kartą giliai įkvėpkite, iškvėpkite burna – ir vėl prie kompiuterio (prie vairo, stendo, staklių ir pan.). Grįžkite prie darbo nusiraminę, su gera nuotaika ir protingomis mintimis. Jūs puikios darbinės formos!

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Iš JAV generolų – perspėjimai apie artėjantį karą: galimybė labai reali (1277)

Čia mano nauja uniforma. Taip „Sniego susitikimo“ konferencijoje prisistatė kostiumu vilkintis...

Išlindo nesąžiningų darbdavių naudojama schema – dalis algų mažesnės (179)

Kai kurie vaikus auginantys darbuotojai gali net neįtarti, kad „ant popieriaus“ uždirba mažiau...

Skvernelis: nesmagu girdėti interpretacijas dėl žiniasklaidos laisvės ribojimo (72)

Nuomonė, kad parlamentinė tyrimų komisija dėl LRT yra kraštutinė priemonė, nesikeičia, nes...

Vilniaus oro uosto darbuotoja paaiškino, kodėl pigių skrydžių bendrovių keleiviai lėktuvo turi laukti ant laiptų (17)

Vilniaus oro uostas ne vienam tautiečiui jau tapo įprasta kelionės pradžios ar pabaigos vieta....

Eglė Mauricė. Nuo vasario 1 d. didėja alimentai (23)

Kiekvienais metais, vasario 1 d., reikia indeksuoti teismo priteistas sumas, kurios mokamos kaip...

Rusijos kaime – 62 laipsnių šaltis (1)

Čia sausį neretai atšąla iki 50 laipsnių šalčio, o vos išėjus į lauką apšerkšnija vietos...

Orai: atkeliaujančios permainos kels tikrą chaosą (48)

Artimiausiomis dienomis šaltis palaipsniui silpnės. Antradienį tik vietomis, o trečiadienį jau...

Sukritikavo gydytojų protestą: Lietuvoje vertinami tik geriausi? (13)

Praūžusi gydytojų protestų audra nudraskė paskutinius skiautų likučius, dengusius ir dar šiek...

Vanagaitės santykiai su Zuroffu išbandymų neatlaikė (575)

Išsiskyrė rašytojos, viešųjų ryšių specialistės Rūtos Vanagaitės ir pikčiausiu nacių...

Victoria Beckham sulaukė itin aštrios kritikos dėl naujos kolekcijos: skandalo sūkuryje - lietuvė Giedrė Dukauskaitė (4)

Mados dizainerė Victoria Beckham tapo aršios kritikos socialiniuose tinkluose taikiniu, nes savo...