aA
Lietuvius užliejo televizijos išpopuliarintų pramoginių šokių banga. Ši mada pamažu užvaldo ir panevėžiečius. Net keturi mūsų miesto šokių klubai pasipildė gausiomis senjorų grupėmis. Šokti nori jaunavedžiai ir jų tėvai, studentai ir mokytojai, antsvorį stengiantys nugalėti žmonės. Šokis suvilioja ir visuomenei žinomus asmenis – mat aukštuomenės puotose „bambatrynio“ jau nebesušoksi.
Šokis, aistra
© Corbis/Scanpix
Tokio visuomenės dėmesio, kaip pastaruoju metu, nė vienas šokių kolektyvų vadovas dar nebuvo sulaukęs. Ypač gausiai šokėjų gretos pasipildė „Rid rito“ klube. Čia prie anksčiau šokusių senjorų prisidėjo dar dvi naujos grupės. Ir tai ne pabaiga – kolektyvo trenerė Jurga Žemaitytė-Dainienė laukia dar daugiau naujokų.

„Anksčiau tokio susidomėjimo tikrai nebuvo – tik dabar užėjo toks bumas. Aišku, čia dėl televizijos, nes bet kokia reklama veikia“, – „Sekundei“ tvirtino trenerė.

Kaip pasakojo pašnekovė, žmonės į šokių klubą susirenka pasilinksminti. Į treniruotes dažniausiai ateina visas draugų būrys. Apšilę ir pakartoję pagrindinius žingsnelius, jie surengia šokių vakarėlius, kur gali pasidžiaugti savo ir bičiulių įgyta patirtimi.

Aktyviausi mokytojai

Klubo „Mozaika“ vadovė Laimutė Marija Jancevičienė prognozuoja, kad susidomėjimas šokiais dar tik prasideda, nes Panevėžys, jos įsitikinimu, konservatyvus miestas ir viskas čia vėluoja. Pasak klubo vadovės, aktyviausi yra mokytojai.

Vieną iš šios profesijos atstovų „Sekundei“ pavyko pakalbinti. Nuo kaimo darbų ir rūpesčių laisvą minutę šokiui surado geografijos mokytojas Aloyzas Kuncė. Inteligentiškas vyriškis itin nusivylęs kaimo abejingumu kultūrai. Pats A.Kuncė, kurį laiką stebėjęs televizijos ekrane rodytą „Šokių dešimtuką“, po 25 santuokos metų nusprendė ištaisyti savo gyvenimo klaidą ir išmokti vestuvinį valsą.

„Per savo vestuves nemokėjau šokti valso ir šis kirminas mane graužė tiek metų. Todėl jau du mėnesiai, kai mokausi šokti. Jei matysiu naudą ir pažangą, pasikviesiu žmoną“, – apie savo trūkumus atvirai kalbėjo mokytojas.

Vyras teigė, kad jam svarbiausia išmokti klasikinių šokių – jų prireikia tradiciniuose lietuvių pasilinksminimuose. Lotyniški šokiai, anot jo, naudingi tik užsienyje.

Vestuvėms – tango

Tokia vyriškio iniciatyva itin džiugina vadovę L.M.Jancevičienę. Šiais laikais nemokėti valso ar polkos šokti savo vestuvėse, jos manymu, gėda. Todėl klubas sulaukia itin daug jaunavedžių. Kartu su sužadėtiniais šokti mokosi ir kiti būsimos šventės dalyviai.

Vadovė įsitikino, kad po šokių reklamos televizijoje vestuvininkai užsigeidžia kuo įmantresnės, originaliai pastatytos programos. Anksčiau piršliai prašydavo tradicinės polkos, o dabar reikalauja tango.

„Bambatrynis“ – nebemadingas

Nežinia, ar savo malonumui, ar nenorėdami apsijuokti aukštuomenės vakarėliuose, šokių pamokas pradėjo lankyti ir visuomenei žinomi asmenys. Trenerių duomenimis, savo judesius tobulina Panevėžio ligoninės vyriausiojo gydytojo pavaduotoja medicinos reikalams Violeta Smilgienė, prekybos tinklo „BMS Megapolis“ Panevėžio skyriaus vadovas Donatas Čepė, Nacionalinės vartotojų teisių apsaugos tarybos mūsų miesto skyriaus vedėja Loreta Čerauskienė, Panevėžio rajono savivaldybės Architektūros skyriaus vedėjas Saulius Glinskis ir kiti.

Keista, bet kai kurie šių žmonių labai nenoriai pasakoja apie savo šokių patirtį. Norisi tikėti, kad dėl to kalta per menka praktika, nes, kaip teigė „Mozaikos“ vadovė , nėra jokių priežasčių slėpti tokį gražų pomėgį.

Tikslo slėpti nemato ir „Lietuvos dujų“ Panevėžio filialo technikos skyriaus direktorius Ramūnas Džiūvė. Jis didžiuojasi galėdamas šauniai pasirodyti aukštuomenės pokyliuose.

„Šokėjas kol kas esu menkas. Tačiau šokių aikštelėje jau galiu jaustis laisvai. Šokti mane privertė gyvenimas. Nuėjęs į svarbų pokylį jau nebesutrypsi „bambatrynio“. Į pasilinksminimų programą įeina tango ir kiti klasikiniai šokiai“.

Kartu su žmona lankydamas treniruotes, R.Džiūvė mano, kad mokėti šokti privalo kiekvienas. Vyriškis netgi siūlo mokykloje mokyti vaikus šokti, užuot dėsčius muziką.

Padaugėjo vyrų

Kur kas atviriau apie savo pomėgius kalbėjo šokių kolektyvų senbuviai. Treniruotėse praleidę ne vienerius metus, jie iki šiol džiaugiasi puikiu laisvalaikiu ir gera sportine forma.

Septynerius metus praleidęs šokių aikštelėje, visai neseniai po neilgos pertraukos į „Tango“ klubą grįžo teatro „Menas“ aktorius Ovidijus Kazarinas. Vyras neneigia, kad jo sprendimui įtakos turėjo ir televizija: „Kai energetinis akstinas krenta, suveikia reklama“. Jos poveikis, pasak aktoriaus, labiau atsiliepė stipriajai lyčiai. Iki tol vyrų šokdavo labai mažai.

„Šokiai dažniausiai – moterų reikalas. Jei pavyksta, jos ir atitempia savo sutuoktinius“, – „Sekundei“ kalbėjo O.Kazarinas.

Ir pats aktorius prisipažino, kad šokti jį įkalbėjo žmona. Mat ji, norėdama pakoreguoti savo kūno linijas, pasiūlė sutuoktiniui sporto arba šokių klubą. Be sportinės naudos, šokėjų pora rado dar daugiau privalumų: kartkartėmis jie kviečiami į tarptautinius konkursus ir pelnė ne vieną apdovanojimą.

Ragina kolegas

Po pertraukos grįžti į šokių aikštelę planavęs rajono Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Algirdas Kęstutis Rimkus vis dėlto šį pomėgį perdavė savo sūnui – studentui. Vėl pasinerti į muziką vedėją skatina mieli prisiminimai. Būtent besimokydamas šokti vyriškis susipažino su savo būsima žmona.

Tačiau ir dabar šis vyras sugeba sužavėti ne vieną šokių partnerę. Jo gabumai žinomi kiekvienoje rajono Savivaldybės šventėje. Vedėjas netgi bando paraginti savo kolegas pasekti jo pavyzdžiu. „Manau, kiekvienam vyrui reikia palankyti tokias pamokas. Tai labai smagu ir sveika“, – pabrėžė A.K.Rimkus.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Rinkimų štabo planus atskleidęs Karbauskis įsitikinęs – Skvernelis persigalvos skilimas įmanomas nebent frakcijoje (76)

280 tūkstančių – tiek balsų, pagal iš anksto numatytą planą, turėjo padėti Sauliui...

Internetu parsisiuntė akacijų ir vos išvengė kalėjimo (3)

Neseniai mokslus baigęs jaunuolis sėdo į teisiamųjų suolą už, atrodo, nekaltai atrodantį...

Kaip „Apple“ parduotuvės prarado savo žavesį: jos nebe tokios, kokios kadaise buvo (30)

Webo Smitho patirtis vietinėje „Apple“ parduotuvėje Kolambuso (Ohajas) priemiestyje buvo...

Tolerancija Vokietijoje pražydo naujomis spalvomis: po dirglios reakcijos – netikėtas posūkis (110)

Vokietijoje daugėja migrantų, turinčių kelias žmonas. Vidaus reikalų ministerija buvo...

Prie Egipto piramidžių – sprogimas skaičiuojamos aukos (27)

Sekmadienio popietę Egipte, netoli garsiųjų Gizos piramidžių, nugriaudėjo sprogimas.

Gyvai / Išlikimo mūšis sostinėje: „Rytas“ – „Juventus“ tiesioginė vaizdo transliacija (13)

Vilniaus „Ryto“ ir Utenos „Juventus“ ekipos sekmadienį sostinėje stoja į žūtbūtinį...

Skyrybas išgyvenęs Stano apie skandalingai besiskiriančias žvaigždes: nesiriekite viešai ir jokiu būdu neskubėkite (7)

Didelė klaida iš valstybės pusės, kad leidžia žmonėms išsituokti per mėnesį. Turėtų liepti...

Visuomenės normų nepaisiusi Rūta Banionytė – apie savo šeimos modelį: „pavyzdinės poros“ neegzistuoja ir vaikytis to nėra prasmės (14)

Buvęs modelis, o dabar moteriškumo praktikų „Šokoladas sielai“ įkūrėja Rūta Banionytė...

Tragiškas įvykis Kelmės r.: žuvo jauna moteris, sužaloti dar trys asmenys (5)

Policijos departamentas informavo, kad Kelmės rajone susidūrė lengvasis automobilis ir autobusiuku....

Burnoje tirpstantys citrininiai keksiukai, kuriuos paruošite itin lengvai (3)

Drėgni, lengvi ir purūs citrininiai keksiukai , kuriuos pamils kiekvienas. Man patinka keksiukai...