aA
Atsistojus prieš veidrodį apima siaubas išvydus veido raukšles? Ne jūs vieną! Kremams nuo senėjimo ir plastinėms operacijoms visame pasaulyje kasmet išleidžiami milijonai.
Moteris, seksualumas, grožis
© Corbis/Scanpix
O kas galėtų dėl to kaltinti? Kai iš reklamų į mus žvelgia tobulai lygūs moterų veidai, net mimikos raukšlelės ima kelti pasibaisėjimą. Žinoma, dėl raukšlių nervinasi ir vyrai, bet jiems aplinkiniai paprastai yra atlaidesni: sakoma, kad raukšlės vyro veide "paryškina asmenybę". O dailiosios lyties atstovėms jos simbolizuoja kelią į senatvę. Bet gal įmanoma jų išvengti?

Komponentai veiksmingi

Nors genai ir turi reikšmės senėjimo procesui, kur kas daugiau lemia mūsų gyvenimo būdas. Dermatologai teigia, kad genetikos veiksnio indėlis į veido raukšlėjimąsi tėra apie 30 procentų, o visa kita - dažnas kepinimasis saulėje, rūkymas ir kiti sveikatai kenksmingi gyvenimo būdo elementai.

Nemažai moterų viliasi, kad veido odą pagerins kremai nuo senėjimo. Tačiau ar jie tikrai gali padėti? Nejaugi tiek žmonių tik tuščiai švaisto pinigus?

Šitaip kategoriškai teigti tikrai negalima. Kremuose nuo senėjimo išties yra komponentų, kurių poveikis odai, kaip tyrimais nustatyta, yra veiksmingas.

* Vitaminas A padeda mažinti raukšles, nes šiek tiek skatina uždegimą. Jis "papučia" odą, todėl raukšlės atrodo ne tokios gilios.

* Vitaminas C skaistina odą, skatina kraujo apytaką ir odos elastingumą skatinančio baltymo kolageno gamybą.

* Alfa-hidroksirūgštys (vadinamosios vaisių rūgštys) dailina odą, nes spartina senų negyvų ląstelių šalinimą.

* Retinoidai skatina epidermio ląstelių regeneraciją, tai yra verčia odos ląsteles greičiau atsinaujinti. Mėnesį ar du pavartojus kremą su retinoidais oda tampa lygesnė ir glotnesnė, šiek tiek sumažėja raukšlių. Maždaug po šešių mėnesių pasiekiamas maksimalus rezultatas. Jei kremą vartoti liaujamasi, oda grįžta į pradinę būklę. Gilioms raukšlėms retinoidai poveikio nedaro.

Taigi, bent jau teoriškai, kremai, kuriuose yra šių komponentų, turėtų bent iš dalies būti veiksmingi nuo senėjimo.

Efekto nepastebėjo

Vienas Didžiosios Britanijos moterų žurnalas sumanė išbandyti kremų nuo senėjimo poveikį. Buvo pasirinkta 12 skirtingų kremų nuo senėjimo ir 12 skirtingų įprastų odos drėkiklių. Kiekvieną produktą po keturias savaites bandė keturios moterys. Nė viena bandymo dalyvė nežinojo, kokio tipo kremą naudoja. Eksperimento pabaigoje jų buvo paprašyta atspėti, kurį produktą ji vartojo: įprastą ar senėjimo procesus stabdantį kremą.

Net trys ketvirtadaliai moterų manė, kad vartojo įprastą kremą. Daugelis jų nepastebėjo jokio odos išvaizdos ar būklės pagerėjimo. Iš 48 moterų, vartojusių kremą nuo senėjimo, tik 10 jų pastebėjo, kad oda atrodo gražesnė.

Tad buvo prieita prie išvados, kad kai kurių kremų nuo senėjimo komponentų veiksmingumas yra pagrįstas. Tačiau kreme jų tėra nedideli kiekiai, o to neužtenka, kad būtų pastebimas efektas.

Gali net pakenkti

Vadinasi, stebuklingo komponento, kuris dešimtmečiu atjaunintų, nėra. Vienintelis stebuklas - tai, kad kosmetikos milžinai mus sugebėjo įtikinti atvirkščiai. Kai kurie dermatologai teigia, kad kremai nuo senėjimo net gali pakenkti, o ne padėti. Jų argumentas yra toks, kad retinoidai tik suerzina odą, todėl ši gali pradėti pleiskanoti, niežėti ar parausti. Gali būti, kad šitaip stabdomi natūralūs odos atsinaujinimo procesai, kuriuos skatina pats organizmas. Be to, kai pašalinamos visos negyvos ląstelės, oda gal ir tampa glotnesnė, bet kartu ir ne tokia atspari ultravioletiniams saulės spinduliams.

Taip pat įspėjama, kad ilgalaikis produktų nuo senėjimo poveikis kol kas niekam nežinomas. Pastebėta, kad pastaruoju metu vis daugiau moterų skundžiasi jautria oda. Galbūt tai vienas tokių kremų šalutinių efektų?

Tikrai saugus būdas kuo ilgiau išlikti jaunai - tinkama, gausi vitaminų ir mineralų mityba, kuo mažiau saulės spindulių ir tabako dūmų. Tai padės geriau nei stebuklingieji jaunystės eliksyrai...

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Po pragaro Pravieniškėse – šokiruojanti kalinio išpažintis: jie ten kone meldėsi, kad neišgyvenčiau (49)

Pasižiūrėję į Vytautą ir išgirdę jo balsu sunkiai tariamus žodžius nė neįtartumėte, kad...

Profesorius Stukas paaiškino, kodėl būtina valgyti pusryčius: ryte dažnai daroma klaida situaciją tik pablogina (19)

Pasak Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto profesoriaus Rimanto Stuko , sunku patikėti, bet...

Ką pasakytų Greta Thunberg Indijoje? Čia yra 150 mln. vairuotojų ir tik 8000 nori elektrinių automobilių (40)

Šią vasarą „ Hyundai Motor Co.“ pristatė pirmąjį Indijos elektrinį visureigį...

Ilgiausia apgultis istorijoje: du dešimtmečius siaubo iškentę miestelėnai maro protrūkio laukė kaip išganymo (8)

Osmanų imperijos karo su Venecijos respublika metu Kandijos miestas (dabar – Heraklionas ,...

Istorinis pasiekimas: pirmą kartą kosmose buvo užauginta mėsa (4)

Daugelis žino, kad maistas kosmose yra pakankamai blankus ir skurdus. Tačiau nauja technologija į...

Aukštaitijos sostinė stoja? Darbdaviai jau skaičiuoja susitraukusius pelnus ir pereina į taupymo režimą

Lietuvos ūkio variklis sukasi visu pajėgumu. Pastaraisiais metais augusi ekonomika išjudino ir...

Prostitucijoje išnaudotų lietuvių istorijos sukrėtė net visko mačiusią pareigūnę iš Švedijos: viena jų tapo filmu (152)

Net praėjus daugiau nei dešimtmečiui prostitucijoje išnaudotų lietuvaičių istorijos yra...

Ekspertai: po Lenkijos rinkimų politikoje labiausiai tikėtinas tęstinumas (28)

Lenkijos valdančiajai dešiniųjų pažiūrų partijai „ Įstatymas ir teisingumas “...