Gyvendami ne pagal savo prigimtį, prarandame gyvenimo džiaugsmą, harmoniją ir sveikatą, pradedame abejoti mums duota intuicija, nutolstame nuo savo tikslų gyvenime bei įsisukame į nerimo ir nepasisekimų ratą. Mūsų sveikata ir gerovė reikalauja pastangų ir pasišventimo.
Duona, maistas, mityba
© Corbis/Scanpix
I. Kodėl Ajurvedos sveikos mitybos principai yra naudingi lietuviams?

Norint sveikai ir subalansuotai maitintis, neužtenka tapti vegetaru, atsisakyti alkoholio, kofeino ir vagyti tris kartus per dieną žalias daržovių salotas ar vaisius, importuotus iš svetimų kraštų. Dažnai žmonės, norėdami jaustis sveikiau, siekdami atsigauti fizines ir psichines jėgas, drastiškai pakeičia savo mitybos įpročius, gyvenimo būdą, pradeda sekti įvairių gydytojų, dietologų, sveikos gyvensenos mokyklų teorijomis ir mokymais. Deja, dažnai jie, neįsiklausę į gamtos ritmą, vidinę intuiciją, nesuprasdami savęs, savo organizmo poreikių, galimų organizmo išsibalansavimo galimybių ir besivystančių ligų simptomų, dažniau sau pakenkia, nei padeda. Dėl šios priežasties žmonės nusivilia, nepasiekia norimų rezultatų, dažnai net suserga.

Nesiryžčiau neigti jokių sveiko gyvenimo teorijų ir mokymų, ir nenorėčiau abejoti jų veiksmingumu. Kiekviena kultūra turi gilias sveikatingumo šaknis. Lietuvių tautos kultūroje dar neišnykusios žinios apie sveiko maisto ruošimą, gydymą namų priemonėmis, o ir prieskonių bei vaistažolių, pasižyminčių puikiomis prevencinėmis ir terapinėmis savybėmis, turime daug. Bet ar mes pritaikome liaudies išminties žinias kasdieniniame gyvenime? Ar teisingai naudojame vaistažoles? Ar bandome sekti pasninko kalendorių?

Tiesa yra, kad kiekvienas žmogus turi atsirinkti tai, kas jam tinka. Ne visi gali ir ne visiems sveika per naktį tapti vegetarais, ne visi gali badauti, ne visi turėtų be saiko valgyti lęšius ir ryžius, ne visiems tinka medus ar jogurtas. Sveikas gyvenimo būdas ir harmonija visų pirma prasideda savęs pažinime.

Kodėl Ajurvedos sveikos mitybos principai yra naudingi Lietuviams? Ajurvedos mokslas skirsto žmones į Vata, Pita ir Kapa tipus arba tų tipų mišinius. Skirtingiems prigimties (prakruti) tipams siūloma skirtinga dieta, vaistažolės ir prieskoniai, rekomenduojami maisto produktai ir jų paruošimo būdai. Nebūtina aklai sekti Ajurvedos mokslo teorija ir bandyti ją pritaikyti savo gyvenime, bet yra būtina suprasti save, savąją prigimtį, genetiką, polinkį ligoms, galimus organizmo išsibalansavimo atvejus, įsiklausyti į tikruosius mitybos poreikius. Ajurvedos mokslas yra viena iš daugelio priemonių pažinti save ir siekti sveiko gyvenimo būdo.

Kiekvienam žmogui yra labai svarbu suprasti savo prigimtį, o nuo to priklauso maisto produktų ir maisto paruošimo būdai. Kiekvienas maisto produktas, prieskonis, vaistažolė are gėrimas turi savo išskirtines savybes ir labai skirtingai veikia atskirus žmogaus prigimties (prakruti) tipus.

Tie, kurie šiek tiek domisi Ajurveda, jau įsitikino, kad nėra taip paprasta perprasti save ir nusistatyti savąjį prigimties (prakruti) tipą. Dažnai daromos klaidos ir žmonės vietoj to, kad nusistatytų Prakruti – prigimtį, nusistato Vikruti – išsibalansavimo ir negalavimų būseną.

II. Sveikos gyvensenos ir mitybos patarimai ir klaidos

1. Žalioji vaisių ir daržovių dieta

Labai dažnai sveiko gyvenimo būdo siekiantys žmonės atsisako virtų, garintų, keptų produktų ir pradeda vartoti vien tik žalias daržoves, vaisius ir sultis. Jie daigina grūdus, geria šviežias sultis, maudosi po šaltu dušu (arba net ledinėje jūroje) ir bando būti laimingi.

Kapa prigimties žmonės po tokios dietos vasaros metu numeta daug svorio, atjaunėja, jaučiasi išsivalę ir sveiki. Deja, per daug žalių daržovių ir vaisių rudens, žiemos ir pavasario metu Kapa tipo žmonėms gali sukelti vidinį šaltį, jie gali lengvai peršalti, susirgti chronišku bronchitu ar sinusitu, jei nenaudos šildančio maisto ir prieskonių.

Pita prigimties žmonės po tokio organizmo valymo pirmą kartą gyvenime gali suvaldyti savo emocijas, pyktį, nusiramina, jaučiasi darbingi ir energingi, jiems pagerėja virškinimas.

Deja, Vata prigimties žmonėms tokia dieta ir gyvenimo būdas atneša daugiau žalos negu naudos. Jie jausis pikti, paniurzgę, sušalę, nelaimingi ir nesveiki. Tikrai bus sunku tokį žmogų prikalbinti susidomėti dar viena dieta... Neįmanoma subalansuoti ir išgydyti Vata prigimties žmogaus tik su šviežiomis ir neapdorotomis daržovėmis ir vaisiais. Vata prigimties žmonės turėtų mėgautis tik šiltu ir šviežiu maistu (sriubos, košės, šiupiniai ir troškiniai).

Tuo tarpu Pita prigimties žmonės labai lengvai išgyventų valgydami vien tik žalias daržoves, salotas ir vaisius, ypač pavasarį ir vasarą. Žalias maistas padeda Pita žmonėms išvalyti virškinamąjį traktą nuo toksinų bei sutramdyti emocijas.

Tačiau tiems, kurie skundžiasi sunkiu ir lėtu virškinimu ir cirkuliacija, reikia pagerinti virškinimo ugnį (agni), o tai galima padaryti tik verdant ar garinant daržoves ir kai kuriuos vaisius. Žalias maistas yra pilnas oro (auy) bei vandens (jala) ir yra šaltas iš prigimties. Virimo procesai ir juose dalyvaujanti ugnis (agni) pakeičia maisto produktų savybes.

2. Maisto derinimas

Maisto derinimas yra ypač svarbus ir reikšmingas faktorius norint pagerinanti virškinimą Vata prigimties žmonėms, nes jų virškinimo sistema iš prigimties yra sausa ir šalta. Vieno produkto (varškės sūris) ar suderinamų produktų (natūrali duona su sviestu) virškinimas nėra toks sunkus procesas, kaip picos gabalėlio apdorojimas. Picoje rasite ir angliavandenių (picos padas), baltymų (sūris), riebalų (kepimo aliejus), konservuotų produktų (alyvuogės) bei produktų, sukeliančių fermentaciją (mielės tešloje). Pita tipo žmogus lengviau suvirškintų picos gabalėlį, nes jo virškinimo sistema yra stipriausia, bet Vata tipo žmonėms greitas maistas įneša dar daugiau vėjo ir šalčio į jų gyvenimą. Kapa žmonės, prisivalgę picos (o jie linkę persivalgyti), jaustųsi apsunkę ir pavargę. Geriau valgykime grikių košę: su riebalais ir daug vandens Vata žmonėms, truputėlį atvėsusią ir neriebią Pita tipams, ir sausesnę, bet šiltą Kapa tipo žmonėms.

3. Valgymo reguliarumas

Nereguliarus maitinimasis išbalansuoja Vata žmones. Tuo tarpu Kapa prigimties žmonės lengvai gali praleisti pusryčius ir valgyti mažesnes porcijas. Pita žmonės turi labai stiprią virškinimo ugnį ir gali suvirškinti didesnes porcijas.

4. Badavimas

Kapa prigimties žmonės negalėtų išsivalyti organizmo vien tik valgydami sorų, grikių, ryžių košes su lydytų sviestu (ghee) ir prieskoniais. Jiems reikėtų ir būtų sveika pabadauti. Badavimas Pita tipui gal ir būtų naudingas, bet reikėtų stebėti emocinę būklę ir vengti pykčio priepuolių...

Vata žmonės negali badauti. Jie iš karto jaučiasi silpni, nervingi, atsiranda nerimo priepuoliai, silpnumas, gali svaigti galva, pykinti. Vata žmonės turėtų pasirinkti mono-dietą t.y. valgyti tik vieną maisto produktą (grikius, ryžius, pasirinktą daržovę) penkias ar septyniais dienas.

5. Žalingi įpročiai

Savaime aišku, kad keptas, perkeptas, sudegęs, senas, supelijęs, pernokęs, neprinokęs, sugedęs, pradėjęs gesti maistas išbalansuoja visas došas. Pavyzdžiui, keptas maistas yra per sausas Vata tipo žmogui, per daug karštas ir riebus Pita tipui ir per daug sunkus Kapa tipo žmogui.

Kai kurie maisto paruošimo būdai (kepiniai ar padažai iš medaus - medaus negalima kaitinti) ar neteisingas maisto produktų derinimas (vaisių salotos su arbūzais) gali sutrikdyti virškinimą, o ilgalaikis sveiko maitinimosi principų nepaisymas gali pakenkti sveikatai.

6. Naudingi įpročiai

Pagal Ajurvedą kai kurie maitinimosi įpročiai yra rekomenduojami visiems žmonėms: reguliarus ryžių, grikių, kviečių, sorų, miežių košių vartojimas su lydytu sviestu ar šalto spaudimo aliejumi; žalios salotos su šalto spaudimo aliejumi vasarą bei karštos sriubos ir daržovių šiupiniai su šildančiais prieskoniais žiemą; granatai, obuoliai, vynuogės, slyvos; rūgpienis, skiestas jogurtas, kefyras, lydytas sviestas; medus; migdolai, akmens druska, kmynai (kuminas), imbierai, ciberžolė (kurkuma) česnakai ir svogūnai, kurie turi daug došas balansuojančios ir sveikatą teikiančios energijos.

Praktikuojantys jogą ir jogos gyvenimo principus atsisako česnako ir svogūnų. Šios daržovės turi raja energijos ir per daug suaudrina bei suaktyvina emocijas, sukelia nerimą. Žmonės tampa per daug aktyvūs, neramūs ir kartais agresyvūs. Deja, jei jaučiate, kad jau esate išbalansuoti, geriau valgykite česnakus ir svogūnus, nes Ajurveda siūlo daug sveikų receptų, kaip subalansuoti organizmą, išsivalyti nuo toksinų, sustiprinti organizmo imunitetą. Šių daržovių atsisakymas naudingas tik tada, kai esate išsivalę, susibalansavę ir pasirengę dvasinei praktikai bei tobulėjimui.

III. Atsargiai keiskite mitybos įpročius

Žmogaus organizmas gali prisitaikyti prie įvairių maitinimosi įpročių ir tradicijų. Ne visada naujieji įpročiai gali būti naudingi ilgalaikei sveikatai ir harmonijai. Naujieji mitybos įpročiai labai dažnai paveikia organizmo sugebėjimą virškinti maistą. Pavyzdžiui, ilgai valgant virtus ar garintus maisto produktus, organizmas praranda sugebėjimą virškinti žalias daržoves.

Tiems, kurie ilgai nevalgo kepto maisto, gali būti pavojinga suvalgyti apkepusių bulvių, kadangi išsivalęs organizmas yra atpratęs nuo tokio didelio toksinų kiekio. Tie, kurie pora metų maitinasi vien tik košėmis, gali lengvai išbalansuoti mineralų pusiausvyrą ir negauti reikalingo baltymų kiekio. O tie, kurie pradėjo derinti maisto produktus, turbūt nebegalės toleruoti neteisingai suderintų maisto produktų.

Jei nusprendėte žygiuoti sveiko gyvenimo keliu, nesidarykite atgal ir įsiklausykite, kas Jums labiausia tinka: žalios ar garintos daržovės, badavimas ar košių dieta, maisto derinimas ar paprasčiausiai sveikas ir sąmoningas maisto produktų pasirinkimas.

Valgykite maistą tik iš patikimų rankų

Jei nežinote, iš kur maistas pateko ant jūsų stalo, visada sąmoningai su malda ir mintimis išvalykite jį nuo negatyvių emocijų ir pykčio. Prieš patekdamas ant mūsų stalo maistas praeina pro daug rankų. Mūsų kasdieninė duona turi žemdirbio, supirkėjo, kepėjo, pardavėjo, parduotuvės savininko, krovėjo, kasininko energijos. Vieni iš jų buvo pikti, kiti nuliūdę, treti agresyvūs, o ketvirti letargiški. Vieni darė tai iš pašaukimo, o kiti paprasčiausiai norėjo tik pasipelnyti ar išgyventi... Taigi visa ši energija atsispindi duonos riekelėje... Paimkite, ją ir pasimeldę‚ nuvalę emocinius nešvarumus ir dulkes, įvertinę sunkų žmonių darbą ir vargą, suvalgykite...

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Košmariškoje avarijoje netekusi kojos sutiko tokios pat lemties vyrą: viskas pakrypo į neįtikėtiną pusę (8)

Roberta Orlauskaitė su draugu Edvardu neseniai susilaukė dukrelės. Poros istorija – neeilinė,...

Pavilionienė: ištekėjau 2 kurse, o po pusantrų metų išprašiau tą žmogų (519)

Profesorė, žmogaus teisių gynėja, buvusi Seimo narė Marija Aušrinė Pavilionienė pratinasi...

Lietuvės darbas už 7 tūkst. eurų prabangiausioje jachtoje Europoje: ištvėrė mėnesį (566)

Nuolatinis žeminimas ir patyčios, kone alpulį kelianti konkurencija, intrigos, kerštas, nevaldomas...

Atsikvėpti neleis: šalčiausia vasario diena dar laukia (19)

Nors skaičiuojame paskutines kalendorinės žiemos dienas, džiaugtis neturėtume. Šalčiausia...

ECB: Latvijos bankas ABLV „greičiausiai žlugs“

Trečias didžiausias Latvijos komercinis bankas ABLV bus uždarytas pagal vietinius įstatymus,...

Naujausia apklausa: dvi partijos – reitingų viršūnėje, o dar viena – smuko žemiausiai nuo rinkimų (359)

Pasitikėjimas opoziciniais socialdemokratais šiuo metu yra žemiausias nuo užpernai vykusių Seimo...

Virginijus Savukynas. Su nepriklausomybės diena, Estija! (86)

Jei estų nebūtų, juos reikėtų išgalvoti. Bent jau lietuviai tą tikrai padarytų.

Sergančios Nelly Paltinienės gyvenimas – tarsi kino filmas: nuo skaudžių išbandymų jaunystėje iki gyvenimą pakeitusios meilės

Neseniai pasklidus žiniai apie atlikėjos Nelly Paltinienės ligą gerbėjai sunerimo. Scenos...

Vietą jaunimui užleidžiantis Kšištofas giria Echodą: užaugo fainas bičas (4)

„Palaukite, gal dar sugrįšiu“, – šypsosi Kšištofas Lavrinovičius , atsakydamas į...

Lietus išplovė cukrų (12)

Šiais metais dėl nepalankių oro sąlygų bendrovėje „Nordic Sugar Kėdainiai“ žaliavos...