aA
Augdami, bręsdami ir žengdami suaugusiųjų gyvenimo keliu mes nuolat mokomės, įgyjame naujų įgūdžių, tampame protingesni, gudresni, vienu žodžiu – tobulėjame. Tačiau nuostabu yra tai, kad tuo pačiu metu mes pamirštame labai svarbius įgūdžius, kurie tikrai praverstų kasdienėje veikloje susijusioje su fiziniu aktyvumu.
© Shutterstock nuotr.

Vaikai daugelio, ypač su judėjimu susijusių, dalykų mokosi intuityviai. Iš šalies atrodo, kad taip tiesiog nulemta gamtos ir fiziologijos. Ir iš tikrųjų jie teisingai kvėpuoja (giliai įkvepia pilvu, o ne vien diafragma), nuolat juda, techniškai teisingai pritupia ir tupi, nepavargdami lavina lankstumą – kodėl mes tai pamiršome?

„Stebėkite savo mažus vaikus ir mokykitės iš jų fizinio aktyvumo pagrindų.” – sako Agnė Rudžianskaitė, „Goodlife” sporto klubo asmeninė trenerė. Štai penki pratimai, kurių nevertėtų pamiršti arba iš naujo mokytis stebint kūdikius ir vaikus.

Nepamirškite lankstumo

Tikriausia pastebėjote, kad vaikai, o ypač kūdikiai, yra labai lankstūs. O mes, suaugę, vargiai pasilenkę rankų pirštais pasiekiame žemę. Vaikai šioje situacijoje pranašesni už mus dėl to, kad nėra priversti ištisas valandas praleisti sėdint. Kol jie tobulina savo lankstumą, mes varginame savo kūną statiškoje sėdėjimo pozicijoje.

Taip neturėtų būti – bent kartą per dieną atlikite keletą tempimo ir mobilumo pratimų ne tik lankstumui, bet ir savo savijautai gerinti.

Ropokite

Sportuodami sporto salėje mes esame įspraudžiami į tam tikras pozicijas, dažnai neprimenančias natūralių žmogaus judesių. O daugeliui anksčiau toks natūralus ropojimo judesys tampa sunkiai įveikiama užduotimi.

Kaip galėjo atsitikti, kad mes pamiršome tokį svarbų žmogaus raidai judesį? Juk vaikai ropoja nuolatos, jie labai daug laiko praleidžia liesdami žemę keturiomis galūnėmis. Kodėl tai taip svarbu?

Prieš pradėdami bėgioti, vaikai pereina tam tikrų judesių sekas, o vienas iš svarbių etapų yra ropojimas. Tad natūraliai kyla klausimas, jeigu mes nemokame ropoti, ar mes mokame bėgti? Lieskite žemę rankomis ir kojomis, pabandykite paropoti bent 30 sekundžių ir pajusite, kad tai viso kūno treniruotė viename judesyje. Ropokite labai greitai arba labai lėtai, taip treniruodami ne tik raumenis, bet ir ištvermę.

Tupėkite

Ar pastebėjote, kokioje pozicijoje ilsisi vaikai? Tupėdami! Jie atsitupia, visą svorį perkelia ant kulnų, atpalaiduoja klubus ir… ilsisi arba žaidžia. Dažnam suaugusiam žmogui ši padėtis yra tiesiog neįmanoma arba reikalaujanti be galo daug pastangų. O ištupėti ilgiau nei keletą sekundžių nelengva tikrai daugeliui.

Kai nebepraktikuoji tam tikro judesio – prarandi ir įgūdžius. O tupėjimas – puikus ir nepakeičiamas tempimo pratimas. Gilus tupėjimas gerina čiurnos, kelio ir klubo mobilumą. Tai pratimas ne tik pratempiantis kojų raumenis, klubus, bet ir masažuojantis vidaus organus, padedantis jiems grįžti į savo pozicijas. Tikrai verta prisiminti šį ilsėjimosi būdą ir kiekvienam tupėti kasdien bent po keletą minučių.

Kartokite, kartokite, kartokite

Ar jums neatrodo, kad labai dažnai mes pačiose įvairiausiose situacijose save varžome? Tiesiog iš anksto nusistatome, kad mums tai nepavyks, mes to nesugebėsime, nepajėgsime ir panašiai. Ir kaip su tokia motyvacija siekti tikslų? Kaip mokytis naujų judesių? Vien dėl tokio savikritiško užsispyrimo daugelis taip niekada ir neišdrįsta išbandyti naujų sporto šakų ar grupinių užsiėmimų.

Drąsiau! Prisiminkite, kad vaikams prireikė net metų laiko, kol jie išmoko vaikščioti. Jiems prireikia net 10 000 pakartojimų, norint įvaldyti naują judesį ar išmokti naują dalyką. Jei mes turėtumėme tiek valios ir užsispyrimo, tikrai galėtume išmokti kur kas daugiau dalykų ir išbandyti daug daugiau veiklų.

Improvizuokite ir judėkite

Mes nuolat stebimės vaikų judrumu ir neišsenkančia energija. Smagu žiūrėti, kaip vaikai juda nuolat, juda laisvai, nevaržydami savęs ir išnaudodami visas kūno galimybes. Bėgant metams mes tampame sėslesni, mažiau judrūs ir taip prarandame tai, ką turėjome vaikystėje.

Stebėkime vaikus ir judėkime taip, kaip kiekvienam patinka, daug apie tai negalvokime, improvizuokime, kartais net nebijokime atrodyti kvailai ir stenkimės, kad kiekviena laisva minutė butų išnaudota judesiui.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ligoninės „mirtininkės“: vienintelis kriterijus gali nulemti 15 ligoninių likimą (59)

DELFI pasiekė Sveikatos apsaugos ministerijos ( SAM ) specialistų parengta neoficiali analizė,...

Šeimai finansų krizė nesibaigia iki šiol: įžvelgia sistemines spragas (5)

Praėjusiame dešimtmetyje Lietuvoje besipučiant nekilnojamojo turto kainų burbului, verslininkas...

ES gimė Italijos saloje, dabar jos gyventojai nori lauk (21)

Niūriai žvelgdamas į apleistą salos uostą, Ciro Alleatis nė kiek neabejoja, kas yra kaltas dėl...

Kremliaus Trojos arklys Europoje: pavojingas susitarimas su rusais – tik pradžia (525)

Dar 2017-ųjų lapkritį Ispanija kaltino Rusiją dėl kišimosi į referendumą Katalonijoje....

Gali užtekti vienintelio kriterijaus, kad vaikas būtų paimamas iš šeimos (515)

Alkoholis ir vaikų priežiūra - įstatymiškai neuždrausta, tačiau sunkiai suderinama....

Tragiškas Celine Dion gyvenimas - lyg prakeiksmas: lydimas gedulo, persileidimų ir vyro kančių (2)

Kanadiečių dainininkės Celine Dion širdis niekuomet nepamirš velionio vyro ir buvusio...

Ketvertuko šeimoje po kaltinimų vyrui – skaudūs išbandymai: motina ryžosi prabilti atvirai (222)

Ašaros, pakilęs kraujo spaudimas ir dingstantis pienas – pirmojo Panevėžyje ir šešto Lietuvoje...

Sinoptikai perspėja: šaltukas primins, kad artėja žiema (8)

Pirmadienį Baltijos regiono link savo poveikio sferą plės Skandinaviškas anticiklonas, Lietuva...

Monika Šedžiuvienė – atvirai apie išgalvotas „sužadėtuves“, būsimas vestuves bažnyčioje ir vaikus su naujuoju draugu (176)

Nepaisant keletą metų trukančių viešų skyrybų, šiandien Monika Šedžiuvienė sako esanti...