Pataria kosmetikos ir parfumerijos tinklo „Douglas“ grožio ekspertė Jūratė Kurilienė.

Drėkinimas

„Nemalonus odos tempimas ir sausumo pojūtis – pirmieji ženklai, kad veido odai trūksta drėgmės. Drėkinti odą būtina ne tik vasarą, bet ir žiemą, nes sausas patalpų oras ir šaltis pažeidžia natūralų odos drėgmės balansą. Didelis temperatūros svyravimas neigiamai veikia bet kokio tipo odą ir ji gali tapti jautri, sudirgti. Išsausėjusi oda ima šerpetoti, tampa mažiau atspari šalčiui ir greičiau sensta“, – sako grožio ekspertė.

Anot jos, žiemos rytais reikėtų naudoti nuo šalčio apsaugantį kremą, nakčiai rinktis drėkinamąjį kremą bei reguliariai palepinti veidą drėkinančia kauke. „Intensyvaus poveikio kaukės padeda atkurti odos drėgmės balansą, kuris yra vienas svarbiausių sveikos ir švytinčios odos šaltinių. Šiandien galima rinktis iš daugybės veido kaukių, kurias galima naudoti tiek pagal poreikį, tiek reguliariai“, – sako J. Kurilienė.

Dieną odą atgaivinti ir sudrėkinti padės terminis šaltinio vanduo – jį visuomet naudinga turėti biure ar namuose ir prireikus purkšti ant odos. Tiesa, to negalima daryti prieš einant į lauką, būtina palaukti, kol drėgmė tinkamai susigers į odą.

Vitaminai

Nors įprasta manyti, kad žiemą reikėtų rinktis riebesnius kremus, grožio ekspertė sako, kad veido priežiūros priemones net ir šaltuoju metų laiku reikia rinktis pagal odos tipą. Sausai odai būtinas ne tik gilus drėkinimas, bet ir maitinimas bei apsauga nuo šalčio, todėl jai skirtose priežiūros priemonėse gausu maitinamųjų medžiagų.

Riebi oda išskiria kur kas daugiau riebalų, todėl šio tipo odai netinka riebūs kremai. Žiemą jai taip pat reikia apsauginio kremo, tačiau jis turi būti pritaikytas mišriai ar riebiai odai. Nors vasarą riebios odos savininkės mieliau renkasi gelio konsistencijos drėkinančias priemones, žiemą jas galima pakeisti tirštesnės konsistencijos kremu.

„Svarbu nepamiršti, kad visų tipų odai yra reikalingi vitaminai. Jau rudenį galime rinktis kremus, kurių sudėtyje yra vitaminų ir odos imunitetą stiprinančių komponentų, kurie padidina jos atsparumą neigiamiems aplinkos veiksniams. Vitaminai A, C, E ne tik saugo nuo neigiamo aplinkos poveikio, bet ir padeda atsinaujinti odos ląstelėms, stiprina jų apsauginę funkciją ir palaiko natūralią odos jaunystę“, – pasakoja „Douglas“ grožio ekspertė Jūratė Kurilienė. Pasak jos, jau rudenį reikia didinti odos atsparumą ir ją stiprinti, kad žiemą būtų galima džiaugtis sveika ir gražia oda.

Dėmesys rankoms

„Įvairūs neigiami veiksniai nuolat veikia rankų odą, todėl ji yra ypač jautri. Atšalus orams rankos pirmosios pajunta neigiamą šalčio poveikį. Viena dažniausiai žiemą daromų klaidų – bandymas atšildyti rankas, pakišus jas po karšto vandens srove. Deja, toks staigus temperatūros pokytis dar labiau pažeidžia šalčio paveiktą odą – ji tampa šiurkšti, gali suskeldėti“, – sako grožio ekspertė.

Norint atšildyti sužvarbusias rankas, J. Kurilienė pataria kelias minutes jas pamasažuoti ar tiesiog patrinti delnais – taip natūraliai suaktyvinama kraujotaka, todėl rankos sušyla.

Šalčio pažeistai rankų odai žiemą reikia skirti ypatingą dėmesį.

„Rankų ir delnų odoje beveik nėra riebalinių ląstelių, kurios užtikrintų pakankamą apsaugą nuo kenksmingų išorės veiksnių. Štai kodėl jai puikiai tinka riebesnis kremas, kurio sudėtyje yra stiprinančių komponentų ir aliejų, kurie ne tik iškart pagerina rankų odos būklę, bet ir sukuria apsauginę plėvelę, saugančią nuo šalčio, palaiko jos drėgmę bei elastingumą“, – pasakoja grožio ekspertė.

Pasak jos, tiek sveiką, tiek šalčio pažeistą odą žiemą patariama palepinti parafino vonelėmis – tai maloni SPA procedūra, kuri akimirksniu atgaivina net itin išvargintą rankų odą.

Panašią procedūrą nesunku atlikti ir namuose – tereikia gausiai ištepti rankas maitinamųjų komponentų ir įvairių augalinių aliejų turinčiu kremu ar kauke, apvynioti plėvele ir keliolika minučių palaikyti šiltai. Vėliau kremo perteklių galima švelniai įmasažuoti ar tiesiog pašalinti. Efektas bus toks pats kaip ir po parafino vonelių – rankų oda taps švelni ir minkšta, nuraminta bei sustiprinta ir pasiruošusi žiemos šalčiams.

Lūpų apsauga

Bene dažniausiai žiemą susiduriama su skilinėjančiomis lūpomis. Tai ne tik neestetiškai atrodanti, bet ir išties skausminga problema. Grožio ekspertė sako, kad šios problemos išvengti padės lūpų balzamas.

„Vos pajutę lūpų sausumą dažniausiai apsilaižome. Taip darome vedami įpročio, deja, šis įprotis yra viena pagrindinių priežasčių, kodėl žiemą lūpos suskeldėja. Norint to išvengti, pakanka palto kišenėje turėti mėgstamą lūpų balzamą ir juo padengti lūpas prieš einant į lauką ar pajutus, kad šios išsausėjo. Šaltuoju metų laiku svarbu turėti nuo šalčio apsaugantį maitinamąjį lūpų kremą ar balzamą, kurio sudėtyje yra augalinių ekstraktų ir vitaminų“, – sako J. Kurilienė. Anot jos, svarbiausia išsirinkti tokią priemonę, kurią būtų patogu naudoti vos prireikus ir nereikėtų žvilgtelėti į veidrodį.

„Jei lūpos šerpetoja, jas galima palepinti masažu – švelniai įtrinti lūpas specialiu šveičiamuoju kremu, kuris ne tik padės pašalinti negyvas odos ląsteles bet ir pamaitins lūpas. Taip pat lūpas pamasažuoti galima ir šepetėliu minkštais šereliais – tokia procedūra suaktyvina kraujotaką ir padeda balzamo ar lūpų kremo veikliosioms medžiagoms geriau įsigerti į gilesnius odos sluoksnius“, – pataria ekspertė.

Plaukų priežiūra

„Viena iš problemų, su kuriomis žiemą susiduria moterys – sausi ir besielektrinantys plaukai. Padidėjusį plaukų elektrostatinį krūvį lemia ne tik šaltis, bet ir karščio poveikis. Žiemą kur kas dažniau džioviname plaukus džiovintuvu, kurio karštis juos išsausina“, – aiškina grožio ekspertė Jūratė Kurilienė, todėl prieš džiovinant plaukus džiovintuvu reiktų naudoti priemones, kurios apsaugo nuo neigiamo karščio poveikio.

Kad plaukai nesielektrintų, būtina juos drėkinti ir reguliariai palepinti drėkinančiomis bei maitinančiomis kaukėmis. Taip plaukai aprūpinami reikalingomis maisto medžiagomis bei vitaminais ir tampa atsparesni. Specialiai žiemą galima rinktis priemones, kurios ne tik stiprina plaukus, bet ir mažina plaukų elektrinimąsi. Ekspertė pastebi, kad žiemą moterys vengia naudoti nenuplaunamas plaukų priežiūros priemones – esą sušalusios žemoje temperatūroje jos pažeidžia plauko struktūrą.

„Iš tiesų, baimintis nenuplaunamų priemonių nėra reikalo – jos turi maitinamųjų medžiagų, atstato sausus plaukus ir yra naudojamos ant šlapių plaukų, kuriuos prieš einant į lauką būtina išdžiovinti. Priešingu atveju rizikuojama ne tik grožiu, bet ir sveikata“, – sako grožio ekspertė Jūratė Kurilienė.

„Jei plaukai linkę riebaluotis, šią problemą išspręsti padės sumanus sprendimas – tinkamai derinamos plaukų priežiūros priemonės. Šampūną reikia rinktis atsižvelgiant į galvos odos tipą, o kondicionierių ar balzamą – į esamą plaukų būklę. Taigi, galima sumaniai derinti riebiems plaukams skirtą šampūną ir žvilgesnio suteikiantį balzamą ar kondicionierių“ – pataria moteris.

J. Kurilienė sako, kad artėjant žiemai, odos ir plaukų priežiūra tampa ypač aktuali. Įpusėjus rudeniui vis daugiau moterų domisi nemokamais odos ir plaukų būklės tyrimais bei vis dažniau klausia grožio specialistų patarimų. Anot grožio ekspertės, šie tyrimai išties naudingi, o juos galima atlikti kosmetikos parduotuvėje – vos per keliolika minučių galima sužinoti, kaip tinkamai puoselėti grožį tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)