1 Kietai virtas kiaušinis

Mažai kalorijų, bet daug baltymų turintis kietai virtas kiaušinis yra puikus užkandis, padedantis įveikti popietinį energijos nuosmukį.

„Taip gausite šešis gramus baltymų ir penkis gramus riebalų, – sako Bowringas.

Pasak Mayo klinikos, kiaušiniai yra puikus vitaminų A, D ir B12 šaltinis. Juose taip pat gausu cholino – maistinės medžiagos, kurią jie apibūdina kaip būtiną sveikai medžiagų apykaitai.

„Vienas kiaušinis yra sveikas pasirinkimas pusryčiams pietums ar vakarienei“, – sako jų ekspertai.

2 Jūros dumblių užkandžiai

Toliau Bowringas rekomenduoja kitą kartą, kai kovosite su poreikiu snausti, griebtis presuotų jūros dumblių užkandžių.

Be to, kad juose gausu vitaminų, mineralų ir antioksidantų, kurie gali padėti atsigauti, ji pabrėžia, kad juose taip pat „gausu jodo, kuris puikiai veikia skydliaukę“, kuri, „žinoma, reguliuoja jūsų energiją ir medžiagų apykaitą“.

Tačiau „Time“ rekomenduoja prieš perkant šį maisto produktą patikrinti etiketę. „Jūros dumblių užkandžiuose, kaip ir bet kuriame perdirbtame maiste, gali būti daug natrio ir priedų“, – įspėja jie.

3 Riešutai

Riešutai

Suvalgius saują riešutų taip pat galima padidinti energijos kiekį, kai jaučiatės prastai. Juose gausu mineralų – „tokių kaip magnis, kalcis, fosforas“ – ir yra „tvarių kalorijų jūsų energijai“.

Svarbu nepamiršti, kad kai kurie riešutai laikomi sveikesniais už kitus, kai kalbama apie jūsų širdies sveikatą. Mayo klinika siūlo rinktis nesūdytus, sausai skrudintus graikinius, migdolų, pekano, makadamijos ar lazdyno riešutus.

4 Sėklos

Panašiai kaip riešutai, sėklos taip pat turi sveikų riebalų, skaidulų ir baltymų. Bowring ypač rekomenduoja moliūgų ir saulėgrąžų sėklas, kurios, pasak jos, gali padėti padidinti energijos lygį.

„Vos vienas valgomasis šaukštas sėklų suteikia stebėtinai daug maistinių medžiagų“, – teigia „Harvard Health Publishing“.

„Pavyzdžiui, ispaninio šalavijo sėklose gausite du gramus baltymų, keturis gramus skaidulų ir 78 miligramus kalcio. Valgomasis šaukštas linų sėmenų turi du gramus baltymų ir tris gramus skaidulų. Kanapių sėklų valgomajame šaukšte yra tik vienas gramas skaidulų, bet 10 gramų baltymų.“

5 Juodasis šokoladas

šokoladas, šokolado, saldumynai, kakava, shutterstock

Galiausiai Bowring atskleidžia, kad jos „mėgstamiausias“ energijos suteikiantis maisto produktas iš tikrųjų yra saldus skanėstas – juodasis šokoladas. Ji aiškina, kad šiame saldumyne gausu antioksidantų, vadinamų polifenoliais, kurie kovoja su laisvaisiais radikalais ir didina energijos lygį.

Iš tikrųjų 2021 m. žurnale „International Journal of Exercise Science“ paskelbtame 2021 m. tyrime patvirtinta, kad valgant juodąjį šokoladą galima padidinti energijos sąnaudas treniruočių metu, sumažinti raumenų nuovargį ir pagerinti bėgimo našumą.

Svarbiausia vengti cukraus pripildytų šokolado plytelių, kurios gali suteikti tik laikiną postūmį, o po to sukelti energijos kritimą.