aA
Vestuvių etiketo filosofija yra tokia: tai jūsų vestuvių diena, ir tą dieną turite teisę būti laimingi ir reikalauti, kad viskas vyktų taip, kaip norite jūs patys. Tačiau tuo pat metu turite išlikti malonūs ir svetingi. (Viskas truputį sudėtingiau, jei dalį vestuvių išlaidų padengia kiti asmenys - tokiu atveju į jų pageidavimus turite atsižvelgti kiek galima daugiau).
Vestuvės
Vestuvės
© Corbis/Scanpix

Mokamas baras

Norėdamos sumažinti išlaidas, kai kurios poros nusprendžia neišlaidauti alkoholiui ir leidžia svečiams gėrimus nusipirkti patiems. Į etiketo ekspertus kreipiasi daug nuotakų, siekdamos sužinoti, ar toks sprendimas yra pateisinamas. Ši tema gali tapti labiausiai ramybės neduodančiu klausimu. Galima, ar negalima? Štai atsakymas.

Remiantis vestuvių etiketu, už gėrimus turėtumėte mokėti jūs. Tad jei norite elgtis pagal taisykles, mokamo baro idėjos atsisakykite. Tačiau laikai keičiasi - gyvename XXI amžiuje, ir kai kurių etiketo taisyklių nebėra taip griežtai laikomasi. Jei nesate kilęs iš socialinio sluoksnio, kuriame etiketo laikymasis yra privalomas, galbūt jums pavyks įgyvendinti mokamo baro idėją.

Prieš priimdami sprendimą, ar verta sulaužyti ar pakoreguoti vestuvių etiketo taisykles, gerai pagalvokite. Žinoma, geriausias sprendimas - paklusti etiketui, kad nieko neįžeistumėte ir nesupykdytumėte. Laužyti taisykles derėtų tik tada, kai kitaip daryti neleidžia aplinkybės.

Pagrindinė priežastis, dėl kurios poros nusprendžia rinktis mokamą barą - noras sutaupyti. Nepamirškite, kad svečiai supras tikrąją priežastį. Galite būti apkaltinti godumu. Kiti apkalbės, kad neturite pakankamai pinigų. Kol dar nespėjote supykti, žinokite, kad, šiaip ar taip, jūs pažeidėte etiketą. Tad mokamą barą rinkitės tik tada, jei nebijote apkalbų ir sugebėsite nepratrūkti, jei kas garsiai pakritikuos.

Jei prieisite išvados, kad jokiais būdais negalite sau leisti mokėti už svečių gėrimus, švelniausias situacijos sprendimo būdas - mokėti tik už dalį gėrimų. Pavyzdžiui, galite išdalinti svečiams kuponus, su kuriais jiems priklausys 2 taurės nemokamų gėrimų. Juos galite nusiųsti kartu su kvietimu. Kitus gėrimus svečiai turės nusipirkti patys. Toks situacijos sprendimo būdas daugeliui porų yra priimtinas, nes svečiai neskatinami apgirsti, bet lieka pavaišinti.

Ši būdą galima traktuoti kaip socialiai atsakingą, nes išvengiama besaikio alkoholio vartojimo. Kai kurios poros šį kelią renkasi būtent dėl pastarosios priežasties, o ne siekdamos sumažinti vestuvių išlaidas.

Šiais laikais žmonės geriau žino besaikio alkoholio vartojimo pasekmes, todėl toks pasirinkimas gali atrodyti visai protingas ir socialiai pateisinamas. Gali būti, jog populiarėjant šiam būdui, po kurio laiko bus pakoreguotos ir etiketo taisyklės. Kintant visuomenės požiūriui, kinta ir etiketo normos.

Jei, apsvarstę privalumus ir trūkumus, nuspręsite, kad svečiai už gėrimus mokės patys, privalote juos informuoti iš anksto. Jei apie tokias taisykles svečiai sužinos tik atvykę į puotą, jie gali būti nepatenkinti ir nepasiruošę. Užtenka ant kvietimo parašyti frazę „Mokamas baras“. Tokiu atveju svečiai žinos, ko tikėtis, ir bus atitinkamai nusiteikę.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Darbdavį pribloškė merginos įžūlumas: be jokio įspėjimo pabėgo iš darbo (255)

Pasitaiko, kai užmezgus naują pažintį ar net ir po ilgalaikių santykių kuri nors pusė...

Du garsūs vokiečių istorikai susikirto dėl Putino: Europa turi būti viskam pasiruošusi (151)

Kodėl nemaža dalis vokiečių jaučia simpatijas Putino Rusijai? Ar išties Rusijos gyventojams...

Vieną vargingiausių pasaulio šalių apiplėšusi moteris skęsta prabangoje: neturi lygių visoje Afrikoje (154)

Nutekintuose dokumentuose atskleidžiama, kaip turtingiausia Afrikos moteris susikrovė turtus...

Kinija grumiasi su virusu: miršta gydytojai, siunčiami karo medikai, įvažiavimus į epicentrą saugo pareigūnai JAV planuoja evakuoti diplomatus (405)

Skelbiama, kad nuo koronaviruso Kinijos Uhano mieste mirė minėtuoju virusu sergančius gydęs...

Orai: savaitgalis baigsis pilku dangumi ir nurimusiu vėju (4)

Sekmadienio rytas daugelyje šalies rajonų vėl išauš pilkas ir niūrus. Žemi debesys dangų dengs...

Šimtametė: džiaugiuosi, kad dabar visko pilna ir gaunu didelę pensiją – net 56 centais daugiau nei skurdo riba (189)

Šimto metų sulaukusi panevėžietė, ilgametė pedagogė Valė Zablockienė tvirtina, kad tokia...

Po Indrę Stonkuvienę įžeidusių replikų prabilo ir apdovanojimų organizatoriai: nesuprato humoro? (262)

Po „ Žmonės 2020 “ netylant kalboms apie televizijos laidų vedėją ir socialinių tinklų...

Neurologas – apie tylias ir klastingas kraujotakos ligas: ne visi pastebi, kad kūnas prašo skubios pagalbos (50)

Gera kraujotakos sistema – gyvybiškai svarbi, dėl to ir sutrikimai, susiję su kraujotaka, gali...

Tikroji priežastis, kodėl vyras atitolsta (137)

Kiekviena moteris, kuri susitikinėja ar yra susitikinėjusi, juolab gyvenusi su vyru žino, kad vyrai...

Per karjerą profesoriui teko gydyti daugybę susirgusiųjų kepenų ciroze: įvardijo simptomus, kuriais jie skųsdavosi (17)

Jau nebesuskaičiuoju, kokį kiekį pacientų, sergančių alkoholine kepenų ciroze , teko gydyti....