aA
Keičiasi laikai, keičiasi ir vestuvių etiketo taisyklės. Žinoma, pats etiketas niekur nedingo, tačiau šiais laikais galioja kiek kitokios normos nei prieš šimtą metų. Dėl greito gyvenimo tempo ir kasdien patiriamo streso dažnai esame nemandagūs, net grubūs, pasinėrę į savo reikalus, neatidūs aplinkiniams, todėl etiketas išlieka svarbus ir padeda ugdyti socialinius įgūdžius.
Vestuvės
© Corbis/Scanpix

Ir nors vestuvės - jūsų diena, reikia pagalvoti, ar savo sprendimais neįžeisite svečių ir artimųjų.

Štai keletas vestuvių etiketo subtilybių, aktualių šiais laikais besituokiančioms poroms.

Tik suaugusieji

Kai kurios poros, turėdamos savų priežasčių, nenori, kad jų vestuvėse dalyvautų vaikai. Galbūt taip siekia sumažinti svečių sąrašą ir šventės išlaidas, o galbūt nori išvengti mažylių verksmo, zyzimų, hiperaktyvumo.

Diskusijos šia tema gali būti labai karštos. Kai kurie žmonės mano, kad neįtraukti vaikų į svečių sąrašą yra nemandagu ir neteisinga. Kiti pateikia argumentų, kad vestuvės - tai šeimos ir gyvenimo ciklo šventė, todėl jose derėtų dalyvauti ir vaikams.

Jei norite kelti vestuves tik suaugusiems, gerai pamąstykite ir nepamirškite, kad kai kuriems žmonėms tai gali nuskambėti kaip įžeidimas ir šaltumas iš jūsų pusės. Paprastai vestuvėse dalyvauja ir vaikai; jei pažvelgtume į istoriją, pamatytume, kad vaikai vestuvių simbolikoje visada vaidino svarbų vaidmenį. Tad kai kurie svečiai gali įsižeisti, kad mažuosius liepiate palikti namie.

Visgi vestuvės yra JŪSŲ diena ir tą dieną turite teisę būti laimingi ir elgtis taip, kaip norite patys. Jei, apsvarstę visus pliusus ir minusus, nuspręsite, kad savo vestuvėse tikrai nenorite vaikų, galbūt šios taisyklės padės sušvelninti keblią situaciją:

* Apie tai, kad vestuvėse nedalyvauja vaikai, kvietime praneškite žodžiais „Tik suaugusieji“.

* Venkite frazių „Jokių vaikų“, „Vaikai nepageidaujami“, etc. Vienintelė teisinga frazė yra „Tik suaugusieji“.

* Ši informacija turi būti atspausdinta. Jokiu būdu šios frazės neprirašykite ranka. Apskritai kvietimuose jokios informacijos nerašykite ranka. Tai tiesiog nepriimtina ir nemandagu.

* Jei nekviečiate vaikų, nekvieskite jokių vaikų. Niekam nedarykite išimčių. Tie svečiai, kurių vaikai nebuvo pakviesti, gali labai įsižeisti - ir tai visiškai suprantama. Vienintelė galima išimtis - į ceremonijos scenarijų įtraukti vaikai. Nors kai kurie ekspertai mano, kad ši išimtis yra pateisinama, dažniau laikomasi nuomonės, kad jei vestuvėse dalyvauja tik suaugusieji, tai ir ceremonijoje neturi būti vaikų. Priešingu atveju tų vaikų, kurie nebuvo pakviesti į vestuves, tėvai manys, kad kai kuriems vaikams buvo padarytos išimtys, o jų mažyliai turėjo likti namie.

Jums gali pasirodyti, kad tai truputį neteisinga. Juk vestuvių ceremonijoje dalyvaujančius vaikus gerai pažįstate ir žinote, kad jie ramūs ir puikiai išauklėti, ko negalite pasakyti apie kitus vaikus. Tačiau nekviestų vaikų tėvams taip neatrodys. Gerai apmąstykite situaciją. Patarimas - jei vestuvėse dalyvauja tik suaugusieji, nedarykite jokių išimčių. Priešingu atveju rizikuojate įžeisti kai kuriuos svečius.

* Jei į vestuves nekviečiate vaikų dėl to, kad norite sumažinti išlaidas, turėkite omenyje, kad pamaitinti vaiką kainuos daug pigiau nei suaugusįjį. Daugelis kavinių ir restoranų turi valgiaraščius vaikams iki 12 m, ir patiekalų kainos yra žymiai mažesnės.

* Daugelis maitinimų įstaigų jūsų apie tai neinformuos, jei patys nepasidomėsite. Paklauskite, ar jie paruoštų pigesnius patiekalus vaikams. Galbūt taip rasite išeitį ir užtikrinsite, kad ir jūs, ir svečiai liks patenkinti.

Ką daryti, jei, nepaisant jūsų norų, kai kurie svečiai atsiveda vaikų? Ar reikia su jais pasikalbėti? Net negalvokite apie tai. Tai ką daryti? Yra taip, kaip yra, ir nieko nebepakeisite. Nekelkite scenos ir nesukurkite nemalonios atmosferos. Toks elgesys netinka nei jaunajai, nei jaunajam.

* Geriausias patarimas? Giliai įkvėpkite ir pamirškite apie tai. Išmeskite iš galvos ir susitelkite ties pozityviais dalykais. Jūsų vestuvių diena pralėks taip greitai, kad nespėsite nė mirktelėti. Todėl nešvaistykite brangaus laiko, gadindamiesi sau nuotaiką. Galvokite tik apie smagius dalykus. Nepamirškite, tai geriausia diena jūsų gyvenime! Mėgaukitės.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Mažas ir visų pamirštas regionas, kurio vertė Kremliui – neįkainojama: mes bijome kalbėti (43)

Kad išvengtų sankcijų, Kremlius suka aplinkkeliais: naudojantis šalia Juodosios jūros esančiu...

Mažo Šveicarijos miestelio triumfas ir tragedija: geriausiais laikais „Ferrari“ ir „Porshe“ net nebuvo prabanga (4)

Sparčiai tiksint laikrodžiui ir artėjant „Brexit“ valandai, Europos miestai varžosi...

Šaltis jau greit sukaustys Lietuvą: ruoškitės – bus ir sniego pusnų (22)

Sekmadienio naktį maloniai paspaus šaltukas ir kai kur truputį pasnigs. Rimtesnio sniego sulauksime...

Žemė atakuoja Marsą: mokslininkai papasakojo, kokie pavojai tyko žmonių Raudonojoje planetoje (40)

Turbūt daugelis matėte filmų apie taikius Žemės gyventojus atakuojančius agresyvius marsiečius....

Nepilnametės išžaginimas mokyklos personalo nesukrėtė: visos jos čia tokios (202)

Stūmė, spyrė kojomis, kando. Prievartautojas atsitraukė, tačiau grįžo ir su visa jėga...

Praėjus 32 metams po mažamečių nužudymo trūko žudiko kantrybė teisme paskelbta siaubą keliančių nuotraukų (33)

Didžiojoje Britanijoje paskelbtas nuosprendis didžiulio atgarsio visuomenėje sulaukusioje byloje:...

Ne visi pedagogai verti šio vardo: šaukštas deguto sugadino medaus statinę (59)

Įžengusius į kabinetą rimtomis akimis nužvelgia trys iškiliausi Lietuvos partizaninių kovų...

Vytautas Landsbergis: negalima žiūrėti į gerovę tik iš ekonominės perspektyvos (2418)

Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų ( TS–LKD ) garbės pirmininkas,...

Kristina susirūpino, ką valgo, kai smarkiai susirgo: pakeitusi kelis dalykus, dabar jaučiasi puikiai (24)

Vilnietė Kristina Bondar sveika mityba susidomėjo stipriai sušlubavus sveikatai. Moteris buvo...

7 raudonosios arbatos privalumai (8)

Raudonoji ( rooibo s) arbata – tai raudonoji žolelių arbata, gaminama iš fermentuotų...