Nusprendžiau ir aš pasidalinti savo istorija apie pamesta vestuvinį žiedą. Tuokėmės mes pernai vasarą, ir vyras pareikalavo, kad mūsų vestuviniai žiedai butu stori (mat solidžiau atrodo).
© Shutterstock nuotr.

Aš visus metus zyziau ir prašiau, kad nupirktu man plonytį, nes su tuo šunta pirštas. Ir vestuviu metinių proga mes nuvažiavome ir nusipirkom sau komplektą naujų žiedų, ir sakėm šventint į bažnyčią eisim butent metinių dieną.

Žiedai nupirkti guli, o mes su senaisiais nuvažiavom prie jūros ilsėtis. Nesakyčiau, kad tas žiedas man buvo laisvas, bet.. Patepiau vyrą aliejum ir einu į jūra atsigaivinti... Pamerkiu rankas ir jaučiu, kaip banga nuplovė žiedą. Pradėjau panikuoti, verkti, bet ką tu ten jūroj rasi??? Banga, banga, banga... Ir žiedo nebėra... Labai išgyvenau, bet teko susitaikyt, žiedo nebėra. Grįžom namo, pasišventinom jau nupirktus žiedelius, ir puikiai nešiojasi... Bet to tikrojo, kurį užmovė bažnyčioje, nebėra... Gaila.

Aneta

***********

Draugas atsiuntė Jūsų nuorodą ir šypsenėlę, pagalvojau kad jis eilini sykį pokštauja, bet po to prisiminiau savo istoriją apie pamestą vestuvinį žiedą ir nutariau parašyti.

Tai įvyko prieš keturis metus.

Vieną saulėtą vasaros dieną pažįstami pakvietė musų šeimą į jų sodybą, kuri įsikūrusi gražioje netoli Kapčiamiesčio esančioje vietovėje. Atvykę į vietą ir pasistatę palapines, iš sodybos savininko gavome pasiūlymą prisidėti prie sodybos aplinkos tvarkymo. Kas griebė dalgį, kas trimerį, kas benzininį pjūklą ir - pirmyn.

Pasibaigus talkai sugalvojau pasivaikščioti po sodybą su metalo ieškikliu, kurį kažkada buvau isigijęs ir kartais laisvo laiko praleidimui įšeidavau po laukus pamedituoti. Tad nutaręs ką nors pajieškoti sodybos kieme, nusiėmiau vestuvinį žiedą ir pasidėjau kažkur mašinoje.

Paklausit, kam nusiėmiau žiedą? Aišku, ne dėl kažkokių prietarų ar nepatogumų, bet paprasčiausiai kai kažką randi žemėje ir imi į rankas, kad praskanuoti pro detektorių, tai nuo pašalinių metalinių daiktų gali nesuprasti, ar tai radinio signalas, ar tai turimo kokio nors metalinio daikto.

Na, pradėjau iš po žemių traukti tai seną surudijusią arklio pasagą, tai kamštelį nuo degtinės, tai folijos skiautę nuo cigarečių pakelio, vienu žodžių, visokio šlamšto. Baigiau misija ir susidėjau detektorių į automobilį, tik vat bėda pasidėto žiedo tai nerandu. Iki vakaro purčiau visą mašiną, išsitraukęs detektorių apieškojau viską aplink automobilį, bet žiedo nei kvapo. Susitaikiau su mintim, kad jo jau neberasiu.

Šiais metais, tai yra po keturių metų, vėl gavau pakvietimą vyktį į tą sodybą. Na, ir proga buvo, nes vis neramino mane vestuvinio žiedo likimas. Tad susirinkau daiktus, šeimą ir, aišku, detektorių, ir pirmyn. Atvykęs į vietą ir nieko nelaukęs susirinkau detektorių ir pirmyn. Na, galvoju gal ne žiedą, bet kokį kamštelį tai tikrai išlupsiu.

Daviau vaikams kastuvėlį, pats paviršium vedžioju metalo ieškiklį ir staiga, kad sucyps, kad sugros. Aš į detektoriaus ekranėlį žvilgt, na rodmenys įtartini, nei tai folija ne tai kamštelis. Vaikams daviau komandą kasti čia. Pirmas žemės grumstas į paviršiu, tuščia, antras grumstas tuščia, trečias grumstas ir staiga mano akys nušvito. Į žemes įaugusį pamačiau blizganti ratuką, žiedas pirma mintis. Vaikai nuvalė, padavė man ir pamačiau savo meilės, ištykimybės simbolį-vestuvinį žiedą. Tad nenuostabu kad yra toks posakis: kur pamesi ten ir surasi.

Vladimiras V.

*****************

Mes su vyru krikštyjome giminaičių dukrytę. Būtų buvusi graži krikšto puota, jei ne mano pamestas žiedas, kuris šventės scenarijų pakeitė visapusiškai. Dieną žiedelis tikrai blizgėjo ant mano piršto, o grįžus į šventės vietą, po bažnyčios, po foto studijos ir sustojimo gamtoje, pastebėjau, kad žiedo nėra. Tuo momentu ne balius buvo galvoje.

Su vyru grįžome į bažnyčią- ji užrakinta. Tarsi pametę galvas, nulėkėme į foto studiją. Ten gal trejos vestuvės susigrūdę, o mes su vyru šniukštinėjame po sijonais, po kėdėm. Negali sakyti, kad žiedo ieškai. Neradome. Jau prietemoje nuvažiavome ir į mišką. Rasti miško aikštelėje žiedą- misija
neįmanoma. Tuo tarpu visi kviestiniai svečiai išvertė visą restoraną. Surado netoliese gyvenančius vaikus, kurie buvo užtvėrę kelią ir prašė saldainių. Aš jiems juos dalinau.Gal netyčia tas žiedas nusimovė beimant iš krepšio saldainius ir gal jis pas juos? Deja.

Į puotą grįžome prieš vidurnaktį.Šventė jau ėjo į pabaigą ir be krikšto tėvų. Krikšto dukra ramiai miegojo ir buvo vienintelė, kurios ši istorija visiškai nejaudino.

Žiedas atsirado po mėnesio. Jis buvo surastas nukritęs automobilyje po sėdyne, kuriame aš tą dieną net nesėdėjau. Kas papasakotų, nepatikėčiau. Mistika kažkokia. Visi laikinai tapome kriminalistais ir kiekvienas pateikėme savo versiją, kaip tas žiedas pats nuėjo į kitą mašiną. Manau,
Jūs taip pat turite galvoje savo tiesos variantą, kol jo neatskleidžiau. Tos dienos įvykių eigą atkūrėme minutės tikslumu. Išvada viena: žiedas buvo pamestas foto studijoje. Jau buvome nusifotografavę ir aš rengiau savo krikšto dukrą striukyte, kuri gulėjo ant kėdės išvirkščia puse.Aš
įkišau ranką į rankovę norėdama ją išversti.

Betraukiant ranką, nepajutau, kaip žiedas liko rankovėje. Rankovės apačia sutraukta guma, kuri ir neleido žiedui iškristi. Mergaitę aprengiau ir paėmusi ją ant rankų perdaviau mamai. Jai tada buvo vieneri metukai. Mama su dukra po šios ceremonijos atsisėdo ne į mūsų, o į arčiau stovėjusį draugų automobilį. Vykstant į gamtą, kelyje mergaitė pradėjo snausti ir mama nuvilko striukę, kad mergaitei nebūtų karšta. Čia žiedas ir iškrito.

Giminaičių draugas jį surado tuomet, kai automobilyje užstrigo apsaugos diržo prisegimo mechanizmas. Pasilenkė, mato guli žiedas. Aišku buvo, kad tai tas pats, krikšto dieną pamestas ir ilgai ieškotas žiedas. Reikėjo pasukti galvą, prieš atsakant į klausimą, kaip jis ten atsirado.

Jūratė

***********

Papasakosiu istoriją, kuri nutiko mano tėvams.

Mama savo vestuvini žiedą pametė du kartus. Pirmą kartą vos pamenu, nes buvau maža, užtat girdėjau pasakojant ne vieną kartą.Visa šeima leidome laiką prie ežero. Vasara, karštis. Maudėmės ir maudėmės. Staiga, stovedama vandenyje, mama pasigedo vestuvinio žiedo. Pajuto, kaip jis nuslydo nuo piršto. Toje vietoje, kur ji stovejo, vandens gylis buvo apie 1 metrą, suaugusiems iki juosmens. O ežero dugnas dumblinas dumblinas. Aplink judejimas: maudosi, vaikšto, dar labiau judina dumblą.  Visi puolė ieskoti, tėtis nardyti. O šalia stovinti kažkokia bobulytė vis bumbėjo: „Oi, negerai, negerai, kai vestuvinį žiedą pameta.... negeras ženklas. ....miršta kitas sutuoktinis...“.

Tikrai nepamenu, kas ir ką jai sakė, o gal ir nesakė. Tik pamenu, kad susinervinęs tėtis labai įnirtingai nardė po dumblą ir ieškojo. Nes labai norėjo gyventi ☺. Ir ką manote - po ilgo nardymo ir didelių pastangų surado žiedą.

Kita istorija nutiko maždaug po 20 metų. Mamos pirštai tuo metu buvo kiek suploneję ir žiedas laisvai judėjo. Mama dirbo sode, todėl dažnai žiedą nusiimdavo. Kažkaip rudeniop pasigedo vestuvinio žiedo. Apieškojo visus namus, sodo namelį , klausinėjo pas artimuosius - niekur nėra, niekas nematė. Ilgai ieškojo. Nerado, taip ir pasimiršo... Praėjo žiema, pavasaris. Atejo vasara. Kartą ravėdama agurkus žiūri - ogi kažkas blizga lysvėje. Nuvalė žemes – vestuvis žiedas.

Žydrūnė

*********

Istorijų, kaip buvo pamestas vestuvinis žiedas, yra pačių įvairiausių, kaip ir jų pabaigų. Ar jums yra tekę prarasti vestuvinį žiedą? Kaip? Ar jis atsirado?

DALYVAUKITE konkurse, papasakokite savo istoriją (publikuojamos TIK LIETUVIŠKOMIS RAIDĖMIS parašytos istorijos, siųsti iki spalio 5 d.) mums ir gaukite dovanų 150 Lt vertės SOTHYS čekį, kurį galėsite išleisti grožio priemonėms ar procedūrai.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Iš anksto nederinto susitikimo metu padalijo Lietuvą: tai lems ir atlyginimų dydį

Aiškėja, kaip įvykdžius planuojamas reformas ir įvedus etatinio apmokėjimo sistemą pasikeis...

Plinta naujas sukčiavimo būdas – Lietuvoje jau yra nukentėjusiųjų (26)

Pažadais apie lengvai uždirbamus pinigus patikėję ir nepatikimose interneto svetainėse į...

Alkoholio ribojimai – ne problema: pirkėjai prisitaikė (69)

Norint įsigyti alkoholio didesnių problemų nekyla, tiesiog tenka labiau planuoti ir paprašyti...

Ramutei Daktarienei – dovana: teismas nutarė jai grąžinti garsiąją Užliedžių pilaitę atnaujinta 14.47 val. (274)

Kauno Daktarų nusikalstamam susivienijimui vadovavęs ir iki gyvos galvos įkalintas Henrikas...

Kauno rajone dingusi jauna moteris rasta į kanalą įvažiavusiame automobilyje smurto žymių nerasta (133)

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) pareigūnai surado dingusios Živilės...

Per stebuklą išsigelbėjęs Šilalės žydas apie budelius lietuvius: žinau jų pavardes (218)

„Turbūt Dievas norėjo, kad likčiau gyvas“. Taip sako vienintelis Holokaustą išgyvenęs...

Dėl galimo slapto pokalbių klausymosi - kreipimasis į Generalinę prokuratūrą (3)

Ketvirtadienį Vilniaus savivaldybės tarybos Kontrolės komiteto pirmininkas Vidas Urbonavičius...

Rusija siunčia žinią savo kaimynėms: įžvelgė daugiau grėsmių (70)

Rusijos federalinė saugumo tarnyba ( FSB ) paskelbė atnaujintą strateginį valstybės sienų...

Gyvai / Startavo 12-asis Dakaro etapas: ilgiausias išbandymas automobiliams lietuviai ir vėl taikosi į TOP-20 (67)

Jubiliejinio 40-ojo Dakaro ralio dvyliktasis etapas sportininkus pasitiko staigmenomis dar...

Virš Australijos skridusiame lėktuve – panika: šis skrydis buvo tarsi pragaras (2)

Oro bendrovės „Malaysia Airlines“ lėktuve, ketvirtadienį dėl „techninių priežasčių“...