aA
Šiandieniniame pasaulyje visi mes nuolat skubame, lekiame, vienu metu atliekame daugybę darbų – - neretai dienotvarkėje laiko poilsiui ir sportui paprasčiausiai nebelieka.
© Shutterstock nuotr.

Turbūt nei nereikia sakyti, kad nemiga, emocinis nuovargis ir pasidėjęs kraujospūdis dar niekam nepadėjo jaustis geriau. Jeigu nesate vienas iš tų laimingųjų, galinčių viską mesti ir išvykti ilsėtis į tropinę salą, siūlome jums išmokti, kaip labai paprastomis priemonėmis pažaboti stresą ir atsipalaiduoti.

Kai užklumpa stresas, jį malšinti gana įprasta alkoholiu, saldumynais ar cigaretėmis, tačiau šie vaistai veikia labai trumpai ir padaro daugiau žalos nei atneša naudos. Vietoj šokolado plytelės kitą kartą išbandykite vieną (ar visus) čia siūlomą atsipalaidavimo metodą.

1) Gilus kvėpavimas – tai labai paprastas ir veiksmingas būdas atsipalaiduoti. Jis sudaro daugybės atsipalaidavimo praktikų pagrindą. Kvėpavimo pratimus galima atlikti visur ir visada. Tiesiog kelis kartus giliai įkvėpkite, išpūskite krūtinę, pajuskite, kaip plaučiai prisipildo oro, tada lėtai iškvėpkite. Kiekvienas toks oro gurkšnis padės vis labiau atsipalaiduoti, pajusite, kaip įtampa raumenyse po truputį slūgsta.

2) Progresyvusis raumenų atpalaidavimas (PMR) – šis metodas padeda veiksmingai atsikratyti įtampos raumenyse. Įtempti raumenys – vienas iš pirmųjų streso simptomų, galintis peraugti į tikrą kaklo ar nugaros skausmą. PMR metodas padeda ne tik sumažinti skausmą, bet ir atsipalaiduoti. Patogiai atsisėskite ir užsimerkite. Pradėkite įtempdamos atskiras raumenų grupes, pavyzdžiui, kumščius.

Pasistenkite įtampą išlaikyti kelias sekundes, o tada raumenis atpalaiduokite. Kai raumenys atsipalaiduoja, pasistenkite sąmoningai juos dar labiau atpalaiduoti. Vos tik išmoksite triuko su kumščiais, galite imtis didesnių raumenų grupių, o tada jau viso kūno.

Taikykite tą patį metodą, pradėdamos nuo pėdų ir kildamos aukštyn. Visam kūnui atpalaiduoti pakanka 10-20 minučių. Jeigu norite itin stipraus rezultato, PMR derinkite su giliu kvėpavimu.

3) Vaizduotės galia – gebėjimas mintyse piešti įvairiausius vaizdus gali tikrai padėti atsipalaiduoti ir pailsinti smegenis. Įsivaizduokite ramų vaizdelį, pavyzdžiui, pievą ar paplūdimį, ir pasistenkite ten atsidurti visomis juslėmis. Ar užuodžiate žydinčius jazminus? Ar girdite paukščių čiulbėjimą? Ar jaučiate, kaip gaivus vėjelis glosto skruostus?

Jūsų kūnas negali atskirti vaizduotėje susikurto reginio ir realybės, tad, kai kitą kartą aplankys neramios mintys, mintimis iškeliaukite į savo susikurtą ramybės oazę. Šios mažytės atostogos tikrai padės pasijusti taip, tarsi tikrai grįžote iš poilsio tropikų saloje. Taip pat gana veiksmingas metodas įsivaizduoti, kaip stresas teko iš jūsų kūno tarsi juodas vanduo.

Toks vaizdinys labai naudingas darbo vietoje, kur trūksta privatumo. Kai tik viršininkas vėl paankstins projekto pristatymo terminą, neskubėkite į virtuvę dar vieno puodelio kavos, o paprasčiausiai įsivaizduokite, kaip iš jūsų srovena neigiamos emocijos. Jau labai greitai vėl šypsositės.

4) Meditacija – sąmoningas susitelkimo į vieną konkrečią mintį, objektą ar žodį menas. Toks priverstinis susikaupimas užvaldo visą protą ir nukreipia dėmesį nuo streso sukeliamų problemų. Dauguma medituojančių žmonių sako, jog ji skatina kūrybiškumą ir padeda spręsti problemas, nes pasąmonė talkina siūlydama naudingus patarimus.

Tačiau iš tikrųjų meditacijoje nėra nieko mistiško. Medituoti, kaip ir giliai kvėpuoti, mokytis net nereikia – tai galima daryti visur ir visada.

Ką daryti? Patogiai atsisėskite ir atpalaiduokite kūną, visą dėmesį skirkite ritmingam kvėpavimui. Jauskite, kaip kvėpuojate, svarbus kiekvienas oro gurkšnis. Į galvą ateis daug minčių, tačiau neskirkite joms jokio dėmesio. Taip pat galima susikoncentruoti ties viena konkrečia fraze (tik ji būtinai turi reikšti ką nors pozityvaus), objektu (puikiai tinka žvakės liepsna) ar žodžiu.

Pabandykite bent 10 minučių taip valyti protą rytais ir prieš miegą. Kiekvieną dieną meditacijai skirkite daugiau laiko. Nespėsite nei mirktelėti, kaip stresas jums nebekels tiek neigiamų emocijų.

5) Raminanti muzika ar garsai padeda apvalyti galvą po sunkios dienos. Kiekvienas iš mūsų neabejotinai rastų muzikos, kuri padėtų greičiau užmigti, susikaupti meditacijai, padėtų atsikratyti streso ar tiesiog pakeltų nuotaiką. Parduotuvėje galima įsigyti atsipalaidavimui skirtos muzikos įrašų, kur skamba ne tik ramios melodijos, bet ir įrašyti gamtos garsai ar patarimai medituojantiems.

Nemažai žmonių su kasdieniu stresu susidoroja be didesnių problemų, tačiau nesibaigiančios problemos anksčiau ar vėliau atima gyvenimo džiaugsmą. Spręsdami iškylančias problemas pozityviai, galėsite džiaugtis gyvenimu net ir tada, kai likimas vieną po kito siųs nemenkus išbandymus.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Pažintis socialiniame tinkle: kaip vos iš kelių žinučių suprasti, kad viskas baigsis blogai (61)

„Tinder“, „Facebook“ ir kiti socialiniai jau kurį laiką yra kone populiariausia platforma...

Vieta, apie kurią lietuviai galėjo tik pasvajoti: paslaptingas kino teatras, kur leidžiama daugiau nei įprastai (14)

Sostinėje įsikūrė nauja vieta, apie kurią anksčiau net nesvajojote, kad tokia gali būti. Po...

Nepaklausė medikų ir šiandien džiaugiasi dešimtmečiu sūnumi: nuvykus į klinikas, nėštumą siūlė nutraukti (13)

Ką reiškia rankose laikyti nė kilogramo nesveriantį kūdikį, niekaip nesupras tie, kas to...

Laukiantiems didžiųjų metų švenčių – puikios žinios: galite turėti 11 laisvadienių (12)

Kalėdos ir Naujųjų metų sutikimas šįmet gali tapti itin įsimintinas. Ypač tiems, kurie yra...

Gėrimo, šildžiusio Pirmojo pasaulinio karo karius, paskutinė stotelė – Indijoje (3)

Gerą šimtmetį šeimos savo vaikus Indijoje girdė salyklo skonio pieno gėrimais, kurie, kaip kad...

„Hugo Boss“ griebiasi šiaudo: taisys juos persekiojusias mados pasaulio klaidas

„ Hugo Boss AG“, sekdama Ispanijos drabužių parduotuvių tinklo „Zaros“ savininkės...

Reforma iš vidaus: prabilo apie ligoninėse apgyvendinamus paimtus vaikus, dėl kursų metamus darbus ir pareigūnų patyčias (499)

Iš nesaugios aplinkos paimtų vaikų apgyvendinimas ligoninėse, budinčių globotojų trūkumas,...

Buto pirkimas miesto centre: ekspertė išvardijo didžiausius privalumus (24)

Mes gyvename amžiuje, kai informacijos srautai kasdien tik didėja ir tam, kad neatsiliktume, turime...

Ar iš tiesų kaime sunku rasti darbo? (20)

Skurdas, nedarbas, alkoholizmas – tokiais žodžiais dažnai apibūdinamas šiandieninis Lietuvos...

Po 30 metų į Lietuvą grįžusi moteris atvira: nuskurusiame sovietiniame mieste esama šio to nauja (171)

„Iš Lietuvos su meile“. Taip savo straipsnį, publikuotą svetainėje „Roads &Kingdoms“,...