Pirmą kartą Lietuvoje vykstančiam picų rijikų čempionatui kiekvienas dalyvis ruošėsi skirtingai. Vienas čempionato dalyvis prisipažino, kad nevalgė tris dienas, kitas – visą savaitę treniravosi – mėgino įvairius picų rijimo būdus.

Pirmajame finalo etape dalyviams užrištomis akimis teko paragauti trijų skirtingų rūšių picas ir nurodyti tikslią jų sudėtį. Prieš tai kiekvienas dalyvis 1 minutei gavo po lapą su devynių picų nuotraukomis, pavadinimais ir aprašymais, kad galėtų susipažinti su jų sudėtimi. Tokiu būdu dalyviai kovojo dėl „Picų guru” titulo. Greičiausiai, tik per 1 minutę ir 36 sekundes, bei tiksliausiai picų sudėtį nurodė vilnietis Ruslanas Galankovas.

„Picų profesoriumi” buvo paskelbtas antrajame picų rijikų čempionato finalo etape laimėjęs vilnietis Aleksandras Aniūkštis, kuris vos per kelias minutes teisingai atsakė net į 8 iš 10 klausimų apie picas ir jų gamybos technologiją.

Paskutinė užduotis - per dešimt minučių reikia suvalgyti kuo daugiau picų gabalėlių. Užsigerti galima tik paprastu vandeniu. Picos skersmuo privalo būti 30 centimetrų. Viena pica padalinta į 8 lygius gabalėlius.

Komisijos pirmininkas Henrikas Vaitiekūnas atsakingai išmatavo visas ant stalo pateiktas picas, paėmė į rankas chronometrą ir paskelbė varžybų pradžią.

Pasaulio picų rijimo rekordas priklauso amerikiečiui Joey'ui Chestnutui, kuris 2008 metais per dešimt minučių suvalgė 45 gabalėlius picos.

Lietuvos čempionato dalyvis - skaitmeninių technologijų analitikas Andrejus Kudyniukas, rydamas picas, šoko. Tai jam padėjo per 10 minučių suvalgyti net 24 picos gabaliukus, tačiau dalyvis gudravo – palikdavo picų kraštelius, todėl komisija vieningu sprendimu nutarė neužskaityti trijų gabaliukų, todėl čempionato nugalėtoju buvo paskelbtas 32 metų židinių meistras Sigitas Banevičius. Jis per dešimt minučių įveikė net 22 picų gabalėlius.

"Nors iki pasaulio rekordo mums dar toli, nuo šiol turime nacionalinį pasiekimą ir atspirties tašką. Kitais metais dalyviai mėgins ne tik pagerinti šį pasiekimą, bet ir priartėti prie pasaulio rekordo”, - sakė čempionato komisijos pirmininkas H. Vaitiekūnas, pripažinęs, kad kitais metais pats mielai sudalyvautų tokiame čempionate.

„Puikus čempionatas, kuris visiems pakėlė nuotaiką. Tiek gerų emocijų. Gaila, kad nepavyko pasiekti pasaulio rekordo, tačiau tai pirmas toks čempionatas. Yra kur augti. Čempionatui ypatingai nesiruošiau. Paprastai per kartą suvalgau dvi šeimynines picas, tačiau dabar žinau, kad reikia treniruotis”, - sakė pirmasis Lietuvos picų rijikų čempionas S. Banevičius.

Pirmąjį Lietuvos picų rijikų čempionatą organizavo picerijų tinklas „Mambo“ ir Vilniaus prekybos centras „BIG“.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės