aA
Jūs, žinoma, laukiate štai tokio atsakymo: ne, jos nenusipirksi. Juk daugumai žmonių reikia meilės arba bent geros nuotaikos. Esą nei meilės, nei džiaugsmo už pinigus iš viso negausi.
Pora
© Corbis

Tad belieka užsidėti šventinę kaukę, apsimesti, kad labai linksminiesi, o viduje liūdnai atsidusti bei pasakyti: eilinį kartą prisivalgysime mišrainių, išgersime ir pažiūrėję „teliką” eisime miegoti. Ir jei bus kalbama apie meilę ar viltis, šie žodžiai skambės nenatūraliai: taip reikia. Na, tarsi privalomas Prezidento pasveikinimas per Naujuosius metus. Tačiau neskubėkite.

Visų pirma, džiaugsmą galima patirti ir už pinigus. Tik reikia prisiminti, jog džiaugsmas - tai jausmas, kylantis dėl neatitikimo. Džiaugsmas kyla, kai rezultatas viršija lūkesčius.

Ne atitinka - atkreipkite dėmesį, o būtent viršija. Todėl lūkesčius reikia maksimaliai sumažinti. Tarkime, jūs prieš Kalėdas staiga nusiperkate kažkokią knygą, kuri, jūsų nuomone, dėmesio visai neverta. Na, kokią nors neįdomią pilkos spalvos autobiografiją. Ir žiovaudama imate ją skaityti, nieko gero joje nesitikėdama. Ir štai jūs atrandate įdomių dalykų. Net kartais nusijuokiate. Matote - už pinigus nusipirkote nedidelį, bet vis dėlto - džiaugsmą.

Antra, nupirkti meilę ir sielos ramybę galima, tik ne už pinigus. O už tam tikrą emocinę valiutą - santykių išsiaiškinimą. Tik juose reikia eiti iki galo ir nebijoti dialektikos.

Įsivaizduokime, kad artėjant Kūčių vakarėliui jūs padarote štai ką: nusiteikiate, kad nieko gero nebus. Nes ir nebuvo. Dabar labai svarbus dalykas – pradėti ieškoti kaltininko. Kaltininkai štai čia, šalia - jūsų šeimos nariai. Štai jūs pradedate prisiminti, kiek neteisybių jie sukėlė jūsų gyvenime. Ir, kas svarbiausia, nenori už tai atsakyti.

Tuomet jūs prieš pat Kūčias demonstratyviai imate su jais nekalbėti, atsisakote padėti buityje, retsykiais trenkiate durimis. Jei jie klausia, kas atsitiko, atsakote kandžiai: "O kaip tau atrodo?"

Neišvengiamai vienu momentu kas nors iš jų pratrūksta ir ima šaukti. Jūs irgi šaukiate. Šiuo momentu naudinga pamiršti rimtumą (jis ateis vėliau). Audringo pokalbio įkarštyje, pajutusi, kad žodžiai ima kartotis, visai nesirūpinkite logika.

Štai įtampa atslūgsta, ir jūs nevalingai padarote tokį manevrą: pasakote, kaip jaučiatės. Tikėtina, kad pasakote, jog jaučiatės panašiai, kaip ir tas kitas šeimos narys. Ir dar atskleidžiate kokią paslaptį. Na, pavyzdžiui, prisipažįstate, kad turite erotinių fantazijų, arba (kalbantis su vaikais), kad jų amžiuje rizikavote išlėkti iš mokyklos dėl prasto elgesio. Tuomet staiga ateina meilės akimirka. Pastebėkite - ji ateina natūraliai, o ne dirbtinai. Jūs jaučiate palengvėjimą ir viltį - ne privalomą Kalėdinę viltį, o tikrą. Nes už tai sumokėjote.

"Palaukite, - pasigirs iškankintos moters balsas.- Šitai neveikia! Mes su sutuoktiniu seniausiai baramės, ir net buvome susimušę, o palengvėjimo ir meilės nesimato".

Galbūt jums reikia elgtis kitaip. Tačiau prieš tai pasitikrinkite. Ar tai nereiškia, kad jūs nėjote iki galo - tam tikru momentu nuslėpėte savo emociją, pagalvojusi: ”Vis vien jis nesupras” O gal nepasakėte, kaip jūs pati jaučiatės (t.y. panašiai į vyrą), palikusi sau moralinio pranašumo poziciją (“na, dabar matai, koks tu kiaulė?”). Tada ko gi jūs norite? Čia lyg nebaigtas lytinis aktas. Jeigu eitumėte iki galo, ateitų palengvėjimas. Po pykčio ateitų meilė.

O kaip dabar su dovanomis, vakarėliais ir svečiais? Jiems būtų gerai paskirti kuklią vietą - tai tik fonas. Fonas kam? Svarbiausiam dalykui - jūsų džiaugsmui. Kuris vėlgi dialektiškai turi ateiti po jūsų agresijos. Be agresijos džiaugsmas atrodo kažkoks netikras, pritemptas, arba iš viso neateina. Tik apie kokią agresiją mes šnekame? Apie girtų muštynes? Apie prievartinį savo galios parodymą? Ne. Tai visai neįdomu. Mes kalbame apie agresiją gerąja prasme. Tai gali būti:

- grumtynės juokais su savo vyru;
- mėtymasis sniegu lauke;
- kova su pagalvėmis;
- žaidimas “kas daugiau moka keiksmažodžių”;
- priverstinis eilėraščių skaitymas;
- bandymas aptaškyti šeimos narį, įėjusį į vonią jums joje sėdint;
- pasiūlymas perstatyti baldus vakare;
- garsus šūkavimas iš balkono;
- kryžiaus žygis į artimiausią miškelį, norint apginti eglutes nuo pjovėjų, ir t.t.

Matote: užtenka pakrutinti fantaziją ir joje atsiranda aibė geros agresijos pavyzdžių. O kur geroji agresija, ten ir džiaugsmas. Galų gale prisiminkite, kodėl toks populiarus rusų filmas “Likimo ironija”? Todėl, kad jame meilė ir džiaugsmas ateina būtent po agresijos, ir tai yra geras gyvenimiškas pastebėjimas. Tik prisiminkite: viskas eisis natūraliai, jei jūs būsite natūrali. Tiktai ateis ne iš karto, ir dar kainuos: teks nusimesti rimtumo, moralinio pranašumo ir protingumo kaukę.

Nes per visokias šventes ir karnavalus kaukes iš pradžių užsideda, o paskui nusiima. Ir kartais, nusiėmus šventinę kaukę, rezultatas viršija lūkesčius.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Kalvariją drebina dėl alkoholio į komą panirusios nepilnametės skandalas: šešėlis krenta ant kandidatės į merus (113)

Sausio 13-osios naktį, apie 1 val. 15 min., į Marijampolės ligoninę iš Kalvarijos buvo pristatyta...

Kremliaus ruporams šūkaujant dėl Skvernelio, šis įspėja nekurti iliuzijų dėl santykių su Rusija (841)

Premjero sprendimą pavasarį kandidatuoti į Lietuvos prezidento postą pasveikino ne visi. Tarp...

„Socdarbiečių“ kandidatas į Jurbarko tarybą: lietuvius trėmė ne Stalinas, o lietuviai (391)

Lietuvoje kasmet minima Gedulo ir vilties diena , prisimenant masinius buvusių Sovietų Sąjungos...

Klausimų sukėlė ne tik Gudelis: laimėtuose pirkimuose ekspertu buvo ir Skvernelio atstovas spaudai papildyta Beržinsko komentaru (20)

Dviejuose Dariaus Gudelio bendrovės laimėtuose viešuosiuose konkursuose Nacionalinėje mokėjimo...

Penkiametės mergaitės pabėgo iš darželio į 45°C šaltį – išgyveno tik per stebuklą (2)

Mergaitės norėjo nustebinti savo tėvus ir pačios pareiti namo, tačiau patyrė nušalimus ir...

Šalia Vilniaus kils nauja vokiečių gamykla: įdarbins 440 darbuotojų (124)

Vokietijos bendrovė „ Homanit “ – vidutinio (MDF) ir didelio (HDF) tankio medžio plaušų...

Arūnas Milašius. Po „Brexit“ turim fantastišką progą, bet ją nubrauksim plačiu bajorišku mostu (71)

Lietuva palaiminga šalis. Mes tikimi ne skaičiais ir prognozėmis, bet svajonėmis bei pažadais...

Citrusiniai vaisiai – sveika, tačiau piktnaudžiauti jais nederėtų

Šaltuoju metų laiku pajusti vasarišką gaivą – ne taip ir sunku. Tereikia suvalgyti vieną kitą...

Keleiviai pernai į lėktuvus Lietuvoje mėgino įsinešti šovinių, ginklų, narkotikų

Lietuvos oro uostai sudarė labiausiai nustebinusių orlaiviais 2018 m. bandytų skraidinti objektų...

Jazzu planuoja užkariauti pasaulį – pristato dykumoje filmuotą ir 100 tūkst. eurų kainavusį klipą (483)

Sausio 23 diena, gali būti, pateks į Justės Arlauskaitės-Jazzu svarbiausių datų sąrašą....