Teiginiai, kad lietuviški patiekalai "sunkūs" ir nesveiki, vyriausiajai Lietuvos raganai Vilijai Lobačiuvienei kelia juoką. Ji tarstelėjo, kad nacionalinė virtuvė – tai visa senolių išmintis, kaip reikia maitintis, ir nereikia jos kaltinti nebūtais dalykais, jei pats žmogus valgydamas nejaučia saiko ar klaidingai suderina produktus.
Vilija Lobačiuvienė
© „Klubas“ (R.Danisevičiaus nuotr.)
"TV dieną" V.Lobačiuvienė pakvietė į tradicinių patiekalų restoraną, įsikūrusį pramogų ir poilsio centre "Belmontas". Į jį moteris neretai užsuka pasimėgauti cepelinais – būtinai su spirgučiais ir grietine. Ragana mėgsta kartkartėmis pasilepinti restorane, mat sukinėjimasis virtuvėje jai – praėjęs gyvenimo etapas. Per šventes ar jei svečiai reikalauja, ji kepa vištą ar mėsos išpjovą pagal pačios Sofios Loren receptą, kurį įsiminė dar prieš dvidešimt metų. Ypatingas garsios aktorės patiekalas paprastas, bet ne prastas. Išpjovą reikia gausiai apibarstyti druska, kepti orkaitėje ir supjaustyti griežinėliais.

Vienintelis dalykas, be kurio moteris negali gyventi – lašiniai. "Namie visada yra lašinių, duonos, svogūnų, sviesto. Man pakanka ir nenusibosta. Klaidingas įsitikinimas, kad lašiniai – nesveikas maistas, o riebalas gamina riebalą. Jei lašiniai nekepti ir neapdoroti, organizme išsiskaido į baltymą, kuris yra statybinė jo medžiaga“, – sakė pašnekovė.

Ragavimo ir bado malonumai

Raganoms badavimas – ne svorio reguliavimo būdas, o galimybė pasveikti ir prikelti organizmą naujam gyvenimui. V.Lobačiuvienė juokavo, kad norint numesti svorio veiksmingiausia ne badauti, o pleistrą ant burnos užsiklijuoti. "Ilgalaikį badavimą – dvylika ar keturiolika dienų – yra praktikavę tik keli mūsų žmonės. Trijų keturių dienų badavimas yra organizmo išsivalymas. Tai tarsi botagas, priminimas, kad jis geriau dirbtų. Bet kasdien nemuši", – sakė V.Lobačiuvienė.

Antsvoriu besiskundžiančių žmonių klaida, jos nuomone, – nesuderintas maistas ir nuolatinis kramsnojimas. Sako, anksčiau lietuviams stalas buvo pagarbi vieta, o valgymas – prabanga ir malonumas, ne pareiga. Valgyta reguliariai, tam tikromis valandomis, o nespėję pavalgyti po spinteles nelandžiodavo. Moteriai nesuprantamos skrandžio perrišimo operacijos, neva stebuklingai tirpdančios kilogramus. „Perriša skrandžius, svorį meta. Juk esmė – sumažėjęs maisto kiekis. Pirmiausia sąmonėje pamažink kiekį, o ne operuokis“, – mano V.Lobačiuvienė.

Pati ji dietų nesilaiko, sako, tiesiog sustoja tada, kada sau nebepatinka, o kiti pakitusių kūno formų dar nepastebi. Tiesa, kartą su draugėmis nutarė išmėginti japonišką dietą, tačiau jau trečią dieną pasijuto apatiška ir nelaiminga.

"Raganos žiūri, ką valgo, bet nėra suvaržytos – klausosi savęs, savo norų. Maistą turim ne ryti, o ragauti. Juk Kristus viena žuvimi minią pamaitino. Per savo užsiėmimus duodu tokią užduotį: atsigerti iš mažo šaukštelio. Reikia skanauti, jausti ir mėgautis“, – pasakojo V.Lobačiuvienė. Ji siūlo pažvelgti į pasaulį, kuris slypi paprastame duonos gabaliuke. Moteris sutiko ne vieną žmogų, kuris yra praradęs skonį, tad neabejoja, kad ragavimo malonumas – tikra dovana.

Juodoji meilės magija

Apie meilės eliksyrus sklando legendos. Neva galima pagaminti stebuklingą viralą, kurio keli lašeliai namo parvarys paklydėlį vyrą ar privers numatytą kandidatą pamilti. V.Lobačiuvienė sako, kad net ir meilės magija – juodoji, tačiau neslepia, kad norėtų išmokti virti šiuos meilės ir laimės eliksyrus. Tiesa, kitų raganų padarytų antpilų moteris retkarčiais duoda viltį praradusiems žmonėms. „Kartais jų duodi kaip paskutinę galimybę, kad įlašintų į gėrimą ar įbertų į maistą. Tačiau tai ne magija, o įtaiga, kurios žmonėms reikia. Po kurio laiko susitinki žmogų, jis sako, kad viskas ėmė sektis, kad vyras grįžo, ir vadina mane stebukladare“, – kalbėjo ragana.

V.Lobačiuvienė „TV dienai“ neatskleidė, kaip pasigaminti tų stebuklingų meilės gėrimų, tačiau išdavė keletą laimės receptų jau atradusiems antrąją pusę. Pasirodo, kad vyras nesižvalgytų į kairę ir būtų ištikimas, tereikia dilgėlių – jas sudžiovinti ir sumalus pagardinti patiekalą. Meilę sustiprina ir jonažolės, dirvinės našlaitės. Tik pastarųjų antpilus reikia naudoti ypač atsargiai, mat augaluose nemažai nuodų. Kad mylimojo kita nenužiūrėtų, padės česnakas.

Maistas – vaistas

„Visose pasakose ragana gyvena kažkur toli trobelėje. Riteris eina pas ją klausti, kaip užkariauti princesę. Eina per devynias jūras, per devynias marias, kad gautų, ko nori. Ragana liepia atlikti tris darbus ir tik tada apdovanoja. Jei jau žmogus atėjo iki manęs, vadinasi, jis kitos išeities nemato“, – mano pašnekovė. Ji gali įkvėpti žmogui pasitikėjimo savimi, padėti keisti gyvenimą, atrasti naujų gyvenimo spalvų, ieškoti būdų gyventi sveikiau, bet nesiima gydyti sunkių ligonių, kurie tikisi panacėjos.

Vis dėlto V.Lobačiuvienė davė raganiškų patarimų, kaip pasveikti gydantis tradiciniu maistu. Jei sąnariai traška, reikia riebius kepsnius keisti į liesą mėsą, liežuvį, šaltieną ar sultinį. Skausmą numalšina beržo, varnalėšų, krienų lapų kompresai arba medus. Lašinių gabaliukas ant dantenų išnaikina pūlinius, o paprastą griežinėliais keptą svogūną ypač tinka dėti ant vabzdžių įkastų vietų.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Iš JAV generolų – perspėjimai apie artėjantį karą: galimybė labai reali (1166)

Čia mano nauja uniforma. Taip „Sniego susitikimo“ konferencijoje prisistatė kostiumu vilkintis...

Išlindo nesąžiningų darbdavių naudojama schema – dalis algų mažesnės (167)

Kai kurie vaikus auginantys darbuotojai gali net neįtarti, kad „ant popieriaus“ uždirba mažiau...

Skvernelis: nesmagu girdėti interpretacijas dėl žiniasklaidos laisvės ribojimo (34)

Nuomonė, kad parlamentinė tyrimų komisija dėl LRT yra kraštutinė priemonė, nesikeičia, nes...

Vilniaus oro uosto darbuotoja paaiškino, kodėl pigių skrydžių bendrovių keleiviai lėktuvo turi laukti ant laiptų (6)

Vilniaus oro uostas ne vienam tautiečiui jau tapo įprasta kelionės pradžios ar pabaigos vieta....

Eglė Mauricė. Nuo vasario 1 d. didėja alimentai (13)

Kiekvienais metais, vasario 1 d., reikia indeksuoti teismo priteistas sumas, kurios mokamos kaip...

Orai: atkeliaujančios permainos kels tikrą chaosą (47)

Artimiausiomis dienomis šaltis palaipsniui silpnės. Antradienį tik vietomis, o trečiadienį jau...

Sukritikavo gydytojų protestą: Lietuvoje vertinami tik geriausi? (7)

Praūžusi gydytojų protestų audra nudraskė paskutinius skiautų likučius, dengusius ir dar šiek...

Vanagaitės santykiai su Zuroffu išbandymų neatlaikė (563)

Išsiskyrė rašytojos, viešųjų ryšių specialistės Rūtos Vanagaitės ir pikčiausiu nacių...

Victoria Beckham sulaukė itin aštrios kritikos dėl naujos kolekcijos: skandalo sūkuryje - lietuvė Giedrė Dukauskaitė (3)

Mados dizainerė Victoria Beckham tapo aršios kritikos socialiniuose tinkluose taikiniu, nes savo...

Prienų „Golden State Warriors“: LaVaras nori itin greito „Vytauto“ žaidimo ir LKL (29)

„Žaidžiame kaip „Golden State Warriors“, gynybą pamiršę, bet laimi tie, kurie įmeta...