aA
Išsirinkti tinkamą talismaną – sudėtinga ir atsakinga užduotis. Pasirinktas netinkamai gali pritraukti tai, ko tuo metu visiškai nepageidaujate. Tad kaip tinkamai jį išsirinkti?
© Shutterstock nuotr.

Būdų yra įvairių – pagal gimimo datą, Zodiako ženklą, amžių, gyvenamąją vietą, kraujo grupę ir kt. Tačiau kodėl nepasirinkus talismano pagal tai, ko tuo metu trokštate? Kiekvienas pritraukia skirtingą energiją ir gali padėti įvairiose gyvenimo situacijose.

Letenėlė su nagais ir iltis – galiai

Šie talismanai susiję su laukine prigimtimi ir primityvia žvėrių galia. Todėl ypač tinka tiems, kurie nepasitiki savimi. Jie suteikia energijos, ryžto ir drąsos. Tad jei užimate aukštas pareigas arba ketinate imtis naujos veiklos, naudinga įsigyti letenėlę su nagais arba iltį.

Bitė – darbštumui

Šis talismanas labiausiai rekomenduojamas tiems, kuriems kasdien tenka nuveikti itin daug darbų arba tiems, kurie iš prigimties yra tinginiai. Bitės talismanas skatina darbštumą, kruopštumą, gerina organizacinius ir komunikacinius gebėjimus. Taip pat padeda greičiau mokytis, todėl itin naudingas mokiniams ir studentams.

Drugeliai – harmonijai

Šie vabzdžiai nuo seno simbolizuoja amžinybę, atgimimą ir ryšį su anapusiniu pasauliu. Todėl šis talismanas ypač padeda tiems, kurie pradeda gyvenimą iš naujo. Taip pat rekomenduojamas žmonėms, kuriems trūksta harmonijos. Drugelių talismanas pritraukia ne tik dvasingumą, bet ir džiaugsmą.

Kryžius – savisaugai

Tai – vienas stipriausių talismanų. Kryžius gina šeimininką nuo piktų ir pavydžių žmonių skleidžiamos neigiamos energijos. Taip pat stiprina intuiciją ir padeda priimti teisingus sprendimus. Šis talismanas itin naudingas žmonėms, kurie mėgsta rizikuoti ir nuolatos atsiduria pavojingose situacijose.

Kaip išsirinkti talismaną?
© Shutterstock nuotr.

Chameleonas – tolerancijai

Šis talismanas naudingas kategoriškiems arba itin prieraišiems žmonėms. Chameleonas padeda lengviau prisitaikyti prie naujų gyvenimo sąlygų, moko savininką į viską žiūrėti ramiau ir suprasti, kad permainos yra kelias į naujas galimybes. Chameleono talismanas skleidžia energiją, kuri skatina būti tolerantiškiems ir gerbti aplinkinių nuomonę.

Jūros kriauklė – sėkmingai kelionei

Kriauklės vingiai simbolizuoja netikėtumus, su kuriais tenka susidurti keliautojams. Šis talismanas padeda išspręsti visus kelionėje kilusius nesusipratimus. Taip pat užtikrina, kad keliautojai saugiai grįžtų namo.

Garnys – ištikimybei

Šį talismaną rekomenduojama įsigyti tiems, kurie linkę į neištikimybę arba įtaria, kad taip elgtis gali antroji pusė. Garnys simbolizuoja ištikimybę ir prisirišimą prie partnerio, šeimos, todėl padeda išvengti nemalonių meilės intrigų.

Karvė – tėviškiems instinktams

Šis gyvulys simbolizuoja motiniškumą ir šeimyniškumą. Todėl toks talismanas kuria stipresnį ryšį su šeimos nariais, ypač vaikais. Tinka neseniai mažylio susilaukusioms šeimoms, nes skatina norą juo rūpintis ir padeda greičiau prisitaikyti prie naujos dienotvarkės, kurią diktuoja mažasis šeimos narys.

Elnias – taikai

Šis atrajotojas visais laikais vadintas vienu tauriausių gyvūnų. Jis susijęs su taika, gėriu ir išmintimi. Todėl elnio talismanas naudingas karštuoliams, nes ramina ir moko valdyti emocijas bei jas nukreipti tinkama linkme.

Karvelis – tyrumui

Talismanas su šiuo paukščiu skatina būti atviriems. Jis saugo nuo apgaulių, piktų kėslų ir intrigų. Taip pat naudingas tiems žmonėms, kurie nori būti sąžiningesni ir nesavanaudiški. Be to, karvelio talismanas skatina dvasingumą.

Dramblys – išminčiai

Šis didžiulis gyvūnas laikomas dvasinės stiprybės ir išminties simboliu. Todėl dramblio talismanas jo savininką apdovanos energija, kuri padės elgtis protingai ir teisingai. Ypač tinka tiems žmonėms, kurie nori tapti kantresni ir atsikratyti įpročio vadovautis instinktais bei principais.

Keturlapis dobilas – sėkmei

Sakoma, kad keturlapis dobilas padeda pritraukti pozityvią energiją, kuri padeda mėgautis sėkme. Šis talismanas palengvins bet kurią gyvenimo sritį. Aplinkiniams atrodys, kad gimėte po laiminga žvaigžde. Rečiau pasitaikantis penkialapis dobilas prišaukia vedybas.

Kaip išsirinkti talismaną?
© Shutterstock nuotr.

Kinų moneta – pinigams

Stebuklingą galią turi trys kinų monetos, perrištos raudonu siūlu. Toks talismanas padeda pritraukti finansinę sėkmę. Jį reikėtų laikyti piniginėje arba seife.

Kardas – teisingumui

Šis talismanas būtinas žmonėms, turintiems nemalonumų su teisėsauga. Kardas pasirūpins, kad būtų priimtas teisingas sprendimas ir nekaltasis būtų išteisintas. Stipriausią galią turi sidabrinis arba balto aukso kardas.

Mėnulis – vaisingumui

Šis talismanas tinka poroms, kurioms nepavyksta susilaukti kūdikio. Mėnulis simbolizuoja moteriškumą ir motiniškus instinktus, todėl skatina vaisingumą. Veiksmingiausias iš sidabro pagamintas talismanas.

Tigras – meilei ir aistrai

Tai itin stiprus talismanas, kuris padeda rasti antrąją pusę ir išsaugoti meilės santykius. Taip pat kursto aistras ir užtikrina, kad lovoje niekada nebūtų nuobodu.

Vėžlys – gerai sveikatai

Šis ilgaamžiškumo simbolis skleidžia energiją, kuri stiprina imunitetą ir padeda išvengti ligų. Žmogus, turintis vėžlio talismaną, jaučiasi žvalus, energingas ir įprastai nugyvena ilgą gyvenimą.

Gaidys – grožiui

Šis talismanas padeda išsaugoti grožį ir jaunystę. Taip pat žadina seksualinę energiją ir padeda žavėti priešingos lyties atstovus. Patariama nešiotis su savimi arba įkurdinti vakarinėje namų pusėje.

Žvaigždė – kūrybingumui

Toks talismanas naudingas tiems, kurių darbas susijęs su kūryba: dailininkams, kompozitoriams, rašytojams, dizaineriams, šokėjams ir kt. Žvaigždė skatina šiuolaikinį požiūrį į supančią aplinką ir užtikrina, kad žmogui niekada nestigtų novatoriškų idėjų.

Įdomu

Senovės kinai tikėjo, kad gintaras yra žuvusio tigro siela, todėl jį turinčiam asmeniui suteikia karžygio drąsos ir jėgos.

Senovės egiptiečiai manė, kad bitės yra saulės dievo Ra ašaros, todėl dovanoja žmonėms šviesą, šilumą ir derlingumą.

Kai kurios Šiaurės Amerikos gentys buvo įsitikinusios, kad laumžirgiai padeda išsipildyti svajonėms.

Teigiama, kad skėčio simbolis saugo namus nuo vagių.

Vienas dažniausių simbolių, naudojamų įvairių kultūrų talismanuose, – kaukė. Ji simbolizuoja ryšį su protėviais ir jų apsaugą.

Būrėja ir astrologė Vaiva Budraitytė

Vaiva Budraitytė
Vaiva Budraitytė
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

- Įsigytas talismanas veikia iš karto ar jį reikia įkrauti?

- Jeigu tai talismanas, o ne suvenyras, veiks iš karto. Kitu atveju daiktą reikia pašventinti arba įkrauti teigiama energija. Tą gali padaryti kunigas arba ezoterikas. Lietuvoje gana populiaru nusipirkti kryželį ir jį nunešus į bažnyčią pašventinti. Taip jis tampa apsauginiu talismanu. Ezoterikoje tam tikrą daiktą norint paversti talismanu atliekami specialūs ritualai.

Vieni ezoterikai patys daiktą įkrauna apsaugine energija, kiti prašo aukštesnių jėgų pagalbos ir už tai joms skiria aukas. Bet kokiu atveju daiktą talismanu gali paversti tik apie tai išmanantis žmogus. Būna, kad tam tikras daiktas vos jį nusipirkus neša savininkui laimę. Tai – laimingi marškinėliai, batai, rašiklis ir pan. Jie tiesiog pagaminti išskirtinę akimirką, galima sakyti, kad tokiems žmonėms pasisekė. Čia lygiai tas pats, kaip kad vienas žmogus gimsta nusikaltėliu, o kitas Dalai Lama...

- Talismanu gali būti bet koks daiktas?

- Taip. Juk pašventinti ar įkrauti teigiama energija galima net maistą ar vandenį.

- Ar svetimų kultūrų atributai, pavyzdžiui, apeiginės kaukės, taip pat gali tapti sėkmę nešančiais talismanais?

- Į tokias kaukes žiūriu atsargiai, nes kartais jas šamanai įkrauna neigiama energija. Tuomet jos savininkui neša ligas ir nelaimes. Tačiau apskritai svetimų kultūrų atributai, tarkime, kinų trikojė varlė arba Budos statulėlė, problemų tikrai neprišauks. Tačiau dažniausiai jie yra tik suvenyrai, nes nėra pašventinti arba įkrauti. Be to, žmonės dažnai nežino, kur ir kaip juos laikyti, kad neštų laimę.

- Greičiausiai talismano veikimo laikas ribotas?

- Ne, jis veikia visą gyvenimą. Be to, bėgant laikui poveikis tik stiprėja.

- Kur dėti nereikalingą talismaną? Galbūt išmesti?

- Tokį talismaną reikia paslėpti stalčiuje arba padovanoti kam nors, kas jį vertins. Jo išmesti nepatarčiau. Talismano atsikratę žmonės kartais įklimpsta į alkoholizmo liūną ir pan.

- Sakėte, kad talismaną galima padovanoti. Vadinasi, jis sėkmę neša visiems, į kieno rankas pakliūtų?

- Yra asmeniniai talismanai, kurie laimę neša tik konkrečiam žmogui ir negali būti padovanojami. Tačiau yra ir tokių, kurie sėkmę neš visiems, kad ir kam priklausytų.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Karas su Žvėryno milijonieriais pasiekė naujas aukštumas: pirmieji pamatykite, kaip krinta žemgrobių tujos (72)

DELFI užfiksavus, kad Vilniuje, garsiojoje žemgrobių gatvėje, dar visai neseniai atlaisvinta...

Valdantieji iš koalicijos meta „tvarkiečius“, bet biudžetui daugumą žada rasti papildyta (190)

Antradienį, po nepavykusio balsavimo siekiant nuversti Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį,...

Netikėti pietūs miesto centre: garantuoju, kad šios vietos nežinote

Jeigu praėjusią savaitę pakviečiau jus pasivažinėti po Lietuvą ir atrasti legendinę maitinimo...

Ką paliestų naujasis mokestis: ne tik prekybos tinklai, bet ir drabužių, baldų, elektronikos parduotuvės (12)

Remiantis Finansų ministerijoje parengta informacija, stambios prekybos mokesčio mokėtojais...

Skvernelis: Karbauskis dar gali vadovauti partijai ir frakcijai (39)

Premjeras Saulius Skvernelis trečiadienį paragino valdančiosios daugumos atstovus pamiršti Seimo...

Ispaną į neviltį nuvaręs Berankis susitiks su Graikijos teniso sensacija (4)

Ričardas Berankis galingai pradėjo ATP -500 serijos turnyro „Swiss Indoors Basel“ pagrindines...

Įsirengia būstą, o vėliau – stipriai gailisi: kokias klaidas daro lietuviai

Būstas su daline apdaila – šiandien vienas populiariausių naujo būsto tipų. Įsigijus butą...

Palemono gyventojus išgąsdino ore sklindantys juodi dūmai

Antradienį „Kas vyksta Kaune“ redakciją pasiekė skaitytojų informacija, kad „Palemono...

Priežastys, kodėl išgėrę sėda prie vairo: tariama drąsa bando pridengti aibę kompleksų

Išlenkus taurelę sėsti prie vairo – blogas įprotis, kurio vis dar neatsisako nemažai šalies...

Kitąmet automobilių rinką drebins pokyčiai: kodėl verta skubėti įsigyti dar šiemet naudoti gali brangti iki 300 eurų (74)

Nors antradienį Seimas automobilių taršos mokestį grąžino tobulinti, panašu, kad permainų...