aA
Nuo seno esame įpratę nenešti šiukšlių iš namų, tačiau apie laimę ir sėkmę skubame pranešti visam pasauliui - juolab kad tokią galimybę dabar turime. "Nepatarčiau to daryti", - sako bioenergetikas Eugenijus Šileika ir ragina nepamiršti, kokių papročių ir kodėl laikėsi mūsų senoliai.
© Shutterstock nuotr.

Darganotą rudens rytą su bioenergetiku kalbėjomės apie tai, ar netradiciniai gydymo būdai veikia skeptikus, apie tai, kur dingsta mūsų energija, kaip randasi depresija bei priklausomybė nuo vaistų, ir apie tai, ką gali stiprios pavyduolių mintys.

Apie skeptikus

- Ar gydymo procese apskritai reikalingas paciento bendradarbiavimas?

- Taip, tai yra abipusis darbas. Stebuklus daro tik Dievas.
Sakoma, kad gydo ne gydytojas, o žmogus pats save, jeigu jis tiki gydytojo galia.
Kartais žmogus nebekontroliuoja savo kūne vykstančių procesų ir jam reikalinga pagalba iš šalies. 

- O jeigu tai beviltiškas atvejis? Pavyzdžiui, vėžys?

- Vėžys nėra beviltiškas atvejis. Žinoma, negalima vertinti apibendrintai, nes kiekviena liga yra skirtinga, ir patys žmonės skirtingi - jų amžius, kraujo apytaka ir kt. dalykai, tačiau kalbant apie lokalizuotus atvejus (kai auglys vienoje vietoje, kai jis dar neapėmęs viso organizmo), vis dėlto yra galimybių apsieiti be chemoterapijos ir chirurgijos. Manau, jog du trečdaliai išpjautų prostatų ir amputuotų krūtų yra skubos rezultatas. O chemoterapija gali užmušti ne tik vėžį, bet ir patį žmogų.

- Jums yra tekę išgydyti auglį?

- Mano praktikoje buvo keletas atvejų, kai žmogui rado auglį ir jis, turėdamas kelis mėnesius laiko iki operacijos, atėjo pas mane, o po to operacijos nebereikėjo.

- Reikia kelių mėnesių?

- Auglys neatsiranda per naktį, jis per naktį ir neišnyksta. Jaunam žmogui gydyti paprastai prireikia mažiau laiko, vyresniam - daugiau.


Apie depresiją

- Kodėl, jūsų manymu, moterys labiau linkusios į depresiją, o vyrai - į alkoholizmą?

- Nepasakyčiau, kad moterys dažniau serga depresija negu vyrai, tiesiog jos dažniau taip įvardija pablogėjusią savijautą. Moterys jautresnės, jos greičiau reaguoja į energijos išsekimą. Savijautai blogėjant, jos aktyviau ima ieškoti priežasčių ir papildomų energijos šaltinių: pavyzdžiui, lankosi pas psichologą, žolininką ar sporto klubuose. Tuo tarpu vyrai mano, jog senkančią savo "bateriją" galima "įkrauti" paprastu būdu: pasistačius butelį. Tam kartui gal ir padeda, bet jeigu žmogus taip "pasikrauna" dažnai, atsiranda priklausomybė. 

- Kaip moterys - priklausomybe nuo antidepresantų. Kas yra depresija bioenergetiko akimis?

- Tai gyvybinės energijos praradimas. Austrų psichoanalitikas Vilhelmas Raichas ir jo pacientas bei mokinys, psichiatras, bioenergetikos kūrėjas Aleksandras Louenas (Alexander Lowen) pirmieji teigė, jog depresija atsiranda, kai "orgonas" - universali gyvybės energija, maitinanti viską aplink, yra žmogaus kūne užblokuojama, kažkur prateka arba tiesiog išsenka. Žmogus bėga, lekia, kažką daro, organizuoja, taško savo energiją į kairę ir dešinę, kol galiausiai vidinis rezervas išsenka.
Maniau, vidiniai rezervai - neišsenkantys...

Jeigu žmogus nuolat eikvoja energiją ir nesirūpina jos atkurti, papildyti, - išsenka. 


- Kaip atkurti gyvybinę energiją?

- Įvairiai. Vieni tai daro naudodami dvasines praktikas, kiti - sportuodami, dar kiti – užsiimdami mėgstama veikla, hobiu. Be to, turime nepamiršti, kad žmogus, sulaukęs 50 metų, turi labiau tausoti savo energiją nei būdamas 25-erių. Gamtos dėsnių nepaisymas irgi sekina jėgas. Galiausiai žmogus atsigula į lovą ir žiūri į lubas. Arba tampa ištikimu vaistų vartotoju. 

- Ar antidepresantai gali grąžinti jėgas?

- Tokie ir panašūs vaistai gali padėti, bet tik laikinai. Jie nuslopina varginančias emocijas - nepagrįstą nerimą, baimę. Žmogus gali nurimti, susimąstyti apie savo gyvenimą: ką reikia daryti kitaip, kad jis būtų sveikas, kad nereikėtų vaistų. Bet jeigu, pasijutęs geriau, žmogus nesusimąsto ir nepasikeičia, jeigu jis vėl grįžta į buvusias vėžes, kurios jį atvedė prie vaistų... tai, suprantama, jis ir vėl atsiduria ten pat. Ir vėl sako: "Nėra džiaugsmo. Nėra jėgų..." Tarsi vaistai galėtų suteikti džiaugsmo ir jėgų. 

Sveikas žmogus nevartoja vaistų.

Maža to. Jeigu atsidarysite tinklalapį vaistai.lt, pamatysite, kokį šalutinį poveikį daro antidepresantai ir kiti panašūs preparatai. Tai stiprūs vaistai. Net praėjus keletui mėnesių po jų vartojimo jie dar veikia. Staiga nutraukti kurso irgi negalima. Todėl prieš tampant ištikimu vaistų vartotoju verta susimąstyti: o kur dingsta mano gyvybinė energija, ką aš darau ne taip?

Apie užkalbėjimus

- Ar visada žmogus pats kaltas dėl savo blogos savijautos? Jeigu jis rūpinasi savo energijos atkūrimu, bet vis tiek blogai jaučiasi?

Tai gali reikšti, jog yra energoinformacinis pažeidimas. Jis pasireiškia fiziniame kūne. Energija prarandama dėl šio pažeidimo.


- Norite pasakyti, jog kažkas tai padaro tyčia?

Žmogaus energetikos pažeidimas būna tyčinis arba netyčinis. Tyčinis reiškia tikslingas, kai atliekami tam tikri ritualai. Netyčinis - tai kažkieno stiprios mintys, dar pastiprintos ir emocijomis - į jus nukreiptas pavydas, pyktis ir pan. Tuomet susiformuoja tam tikra struktūra, kaip ir naudojant ritualus. Šią struktūrą galima panaikinti su bioenergetiko pagalba.


- Vadinasi, jeigu žmogui sekasi ir jam daugelis pavydi, jis gali būti tyčia arba netyčia "užburtas"? 

Atkreipsiu dėmesį: ne kiekvienas žmogus. Nieko nebūna šiaip sau. Svarbus klausimas yra toks: kodėl taip nutiko būtent man? Yra apie ką pamąstyti. 

Burtai, kerėjimai, užkalbėjimai, kaip nuo seno vadina liaudis, arba energoinformaciniai pažeidimai - kaip sako bioenergetikai, yra tas pats dalykas, tai plati ir dėmesio verta tema. Šįkart pasakysiu tik tiek, kad ne veltui žmonės nerodo naujagimių pirmaisiais mėnesiais ir neviešina net vaikų nuotraukų iki tam tikro jų amžiaus. Dauguma netgi nežino, kodėl taip daro. Tai senas paprotys, bet labai protingas. Saugokite savo sėkmę ir džiaukitės ja artimų žmonių rate - tų žmonių, kurie iš tiesų, nuoširdžiai, pasidžiaugs kartu su jumis.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Automobilių mokestis įgauna aiškius kontūrus: gautas pirmas pritarimas Seime (104)

Seimas antradienį priėmė svarstyti „valstiečių“ įstatymo projektą dėl transporto...

Seimas pritarė „valstiečių” siūlymui išplėsti NT mokestį (38)

Seimas antradienį pritarė „valstiečių“ frakcijos siūlymui išplėsti nekilnojamojo turto (NT)...

Psichologinis viršininko ar kolegų spaudimas: kaip gintis ir kurių profesijų atstovai kenčia dažniausiai

Geras mikroklimatas darbovietėje – kone vienas svarbiausių dalykų, tačiau ne visuomet visi...

Rinktinės kapitonė Jocytės atėjimą apibūdino vaizdžiai: buvo dugnas, o dabar – toks saulės blyksnis

Lietuvos moterų krepšinio perlas 13-metė Justė Jocytė kartu su rinktine pirmadienį...

Karbauskis ruošiasi naujam balsavimui: Pranckiečio situacija gali pasikartoti (77)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos ( LVŽS ) pirmininkas Ramūnas Karbauskis tikino,...

Plastikos chirurgo Sauliaus Vikšraičio šeimoje – skyrybų drama: žmona į teismą kreipėsi dėl vyro kaltės, dalinsis solidų turtą (64)

Šalyje žinomas plastikos chirurgas, kaunietis Saulius Vikšraitis skiriasi su žmona Aurelija....

Krūtų implantus gaubiančios kalbos apie mirtiną ligą – tiesa ar blefas? grožio mitų griovėjos

Legendinė Coco Chanel teigė, jog rankos – moters vizitinė kortelė, kaklas – jos pasas,...

Mandarinai – skaniausi paspaudus šaltukui: ko dar nežinojote apie šiuos citrusus (4)

Kiekvienas metų laikas į maisto racioną atneša tik jam būdingus produktus. Jei vasarą...

Kas ves Lietuvą į Tokiją? Atėjo Maskoliūno metas, o gal bus sugrąžintas Sireika? laida „Krepšinio zona“ (55)

Visą savaitę iki LKF Vykdomojo komiteto posėdžio, kuriame turėtų paaiškėti naujasis Lietuvos...

Naujų mokesčių prakeiksmas kabo virš Seimo: tokių pokyčių neplanuota net per didžiausias krizes (395)

Premjeras Saulius Skvernelis tikisi, kad kitų metų biudžeto projektas bus priimtas gruodžio 10...