aA
Tradiciniam psichologijos mokslui atstovaujantys specialistai į astrologus žvelgia iš aukšto. Tačiau jų paslaugos dabar populiaresnės nei psichologų. Netekę darbo ar pajamų, sunkmečiu griūvant verslui, žmonės dažniau paguodos ieško pas astrologus. Įvairiuose miestuose rugsėjo pradžioje pradedami rinkti nauji astrologų kursai liudija apie tai, kad jų populiarumas tikrai nemažėja.
Violeta Liaugminienė
Violeta Liaugminienė
© "Lietuvos žinios"

Kepa naujus ir konsultuoja

Astrologija susidomėję žmonės kursuose tikisi ne tik daugiau sužinoti apie save, bet dažnai ir patys ketina teikti tokias paslaugas. Pasak astrologijos mokyklos "Uranija" vadovės Violetos Liaugminienės, astrologų kursai joje rengiami ne pirmus metus. Savaitgaliais vykstantys užsiėmimai trunka 10 mėnesių, jų kaina - 2,5 tūkst. litų.

Astrologė LŽ teigė, kad keičiantis ekonominei padėčiai, keičiasi ir dažniausiai jai pateikiamų klausimų tematika. Anksčiau daugumą jos klientų domindavo širdies reikalai, dabar dažniau klausiama, kaip išvengti rūpesčių dėl tolesnės veiklos ar neprarasti darbo vietos. "Tačiau greitos sėkmės receptų nedaliju - nesu aiškiaregė, kuri tiksliai numato ateitį. Aš tik padedu žmogui pažinti save", - sakė V.Liaugminienė.

Ji pasakojo turinti nuolatinių klientų, kurie ją aplanko ne rečiau nei kartą ar porą kartų per metus. Dažniausiai norima pasitikrinti, ar palanki žvaigždžių bei planetų padėtis konkrečiai situacijai, kokiam nors sprendimui.

V.Liaugminienės sudaryta astrologinė prognozė kainuoja porą šimtų litų, išsamus gimimo horoskopas - net 1 tūkst. litų, palankaus laiko parinkimas bet kokiam įvykiui (vedyboms, įmonės registravimui ir pan.) - apie 200 litų, konkretaus klausimo analizė - iki 100 litų.

Dažniau kreipiasi ir jauni

Panašios pozicijos laikosi ir psichologinės astrologijos atstove save vadinanti Audronė Žvaigždika. Ji taip pat organizuoja būsimųjų astrologų kursus. Moteris LŽ teigė atsiribojanti nuo komercinių prognozių ar horoskopų, publikuojamų laikraščiuose ar interneto portaluose. "Kiekvienas žmogus yra individualus ir vienodų receptų, tinkamų visiems, negali būti," - sakė ji.

Astrologė Rita Vainauskienė LŽ teigė, kad į ją kreipiasi ne tik viltį praradę žmonės, bet ir gyvenimo kelią tik pradedantys, tačiau neapsisprendžiantys, kokį jį rinktis. "Dažnai tenka konsultuoti 10-11 klasių moksleivius, abiturientus, ypač prieš jiems renkantis specialybę. Ateina ir tokių, kurie nežino, ko nori gyvenime," - LŽ sakė astrologė.

Konkurencijos nebijo

Tradicinės psichologijos atstovai teigia nebijantys astrologų konkurencijos. Psichologės Karinos Morkūnienės manymu, astrologų ir psichologų klientai skiriasi. Psichologų paslaugas renkasi labiau išsilavinę klientai, o į astrologus dažniausiai kreipiasi tie, kurie tikisi greito rezultato ir nenori patys dėti pastangų.

K.Morkūnienė teigė, kad rudeniop padaugėjo ir psichologinės pagalbos ieškančių žmonių. "Tokį pagyvėjimą siečiau ne su ekonominiais reiškiniais, o su sezoniškumu, - LŽ sakė specialistė. - Dirbu ne pirmus metus ir pastebėjau, kad didžiausias psichologinės pagalbos poreikis būna pereinamuoju metų laiku. Kita vertus, ne visi skambinantieji gali susimokėti nuo 50 iki 100 litų už konsultaciją. Dažnai pasiteiravus kainos, vizitas atidedamas." Tačiau, psichologės manymu, tai nėra brangu.

Moksliškai nepagrįsta

Vilniaus universiteto Bendrosios psichologijos katedros profesorius Albinas Bagdonas būrėjus, astrologus, raganas vadina mistinių profesijų atstovais. "Jų paslaugų patikimumas abejotinas, nes tos prognozės moksliškai nepagrįstos. Manau, žmonės yra paprasčiausiai apgaudinėjami", - piktinosi profesorius. Tačiau praradę viltį jie griebiasi ir šiaudo. Todėl kai tik visuomenę ištinka krizė, iškart daugėja "gelbėtojų".

„Lietuvos žinios“
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Užkalnis. Gyvenimo jums niekas nekompensuos (43)

„Man pradingo kelionė, pinigus sumokėjau, kas man dabar viską kompensuos per tą karantiną?“,...

Paviešintos išvados dėl Klaipėdos universitetinės ligoninės: ar miesto valdžia ir prokurorai gavo tą patį? (59)

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga vieną dieną prabilo apie galimai gresiančią...

Šioje Europos šalyje ligoninės baugina ne mažiau už koronavirusą

Kai praėjusį mėnesį regioninėje Rumunijos ligoninėje pasirodė pirmieji pacientai su COVID-19...

Parduodamas žinomas viešbučio kompleksas: kainą sumažino trečdaliu (3)

Vieniems šis kol kas dar neilgas sunkmetis yra pabaiga, o kitiems – galimybė. Ypač tiems, kurie...

Kaip atskirti, ar jums COVID-19, erkinis encefalitas ar sezoninė alergija? (18)

Atšilus orams ir prasidėjus žydėjimo metui, ne vienas žmogus pajuto prasidėjusią sezoninę...

Gamta atsigauna ne visur: ozono skylė Arktyje Lietuvai atnešė nemalonią dovaną (37)

Ozono sluoksnis virš Lietuvos suplonėjo, tačiau tai dar nėra laikoma ozono skyle , teigia...

Artėjant ilgajam savaitgaliui – žinios iš sinoptikų: netrukus bus ir perkūnijos, ir šlapdribos (23)

Tokių gerų dienų , kokios buvo savaitės pradžioje, per Velykas tikėtis nereikėtų. Nors pagal...

Kasiulevičius: Velykų šventimo efektas bus juntamas tik po 10 dienų (54)

Vis garsiau skambant mintims ir prašymams švelninti karantiną, apie galimas pasekmes perspėja...

|Maža didelių žinių kaina