aA
Niekam ne paslaptis, kad esame labai skirtingi ir su vienais žmonėmis mums gera ir lengva būti, o su kitais sutariame kaip kirvis su akmeniu. Ir jeigu santykių pradžioje tie skirtumai traukia, gyvenant kartu gali pavirsti dideliais nesklandumais. Tačiau kartais nutinka sunkiai paaiškinami paūmėjimai, kada, rodos, kitame erzina net ir mažiausios smulkmenos. Astrologų teigimu, būtent toks laikas yra dabar, ką tikriausiai jaučiame ne vienas.
© DELFI / Karolina Pansevič

Apie šio laikotarpio ypatumus kalbamės su astrologe Lolita Žukiene.

- Šis ruduo ypatingai sunkus, bet ne tik tuo, kad po šilumos staiga užgriuvo blogas oras. Jaučiama tarsi ore tvyranti įtampa, kuri persimeta ir į tarpusavio santykius.

- Šis laikotarpis iš tiesų yra gana aštrus tarpusavio santykiams. Kadangi Skorpiono ženkle jau kurį laiką vieši Juodasis Mėnulis, o būtent šiuo metu ten pat keliauja ir Saulė, tai aktyvuoja neigiamus dalykus, iškelia iš mūsų praeities skaudžius prisiminimus, analogijas. Užtat žmonės šiuo laikotarpiu linkę aiškindamiesi santykius naudoti terminus „tu visada taip“ arba „tu ir anksčiau šitaip darei“.

Taigi ta praeitis atgyja, o mums reikia išmokti nuo jos atsiplėšti, žiūrėti į perspektyvą ir tai padės mumyse sustiprinti vertybes, atskleisti gerumą bei meilę. Taip pat gebėjimą atleisti. Tai tokios savotiškos pamokos, kai mes turime gyvenime gauti patirtis, kurios mus kažko išmoko, kurios leidžia mums save tobulinti, pakeisti. Ir, aišku, tarpusavio santykiai yra ypatinga sritis.

Kai ženklai yra opoziciniuose taškuose, iš tikrųjų mes matome kontrastą ir yra daug sunkiau pažvelgti į tą patį dalyką bei surasti bendrus sąlyčio taškus. Tačiau jei mes žiūrėtume į tokią situaciją kaip į galimybę save papildyti, kaip dienos ir nakties galimybę apsijungti į parą, tada atsirastų visai platus pasaulio suvokimas, problemų matymas iš įvairių pusių. Ir iš tikrųjų tai daug ką keistų mūsų tarpusavio santykiuose.

- O ką daryti, jeigu į partnerius pasirinkome žmogų, su kuriuo pagal Zodiaką esame beveik nesuderinami?

- Iš tikrųjų retai būna visai nesuderinami horoskopai tarpusavyje. Tai labai retai nutinka. Tačiau dažnai mes pasirenkame partnerį, kuris mus šiek tiek šlifuoja. Kartais tai būna kaip veidrodis, kuriame matome savo problemas. Kartais jis mus papildo.

Žmonės klausia – koks turėtų būti horoskopas, kad man idealiai tas žmogus tiktų? Sakykime, planetos išsidėstę beveik visai analogiškai. Ir mes tada vieni kitus jausime, suprasime, bet užsispirsime lygiai toje pačioje vietoje, nesutarsime lygiai dėl tų pačių dalykų ir labai bus sunku nusileisti.

- Ir bus nuobodu?

- Ne, nuobodu nebus, bet bus aštrios situacijos. Bus arba rojus žemėje, arba visiškas pragaras. Ir nežinia, ką daryti.

Kitas dalykas, kada turime papildymo horoskopą. Pavyzdžiui, kur yra vieno žmogaus planetos, kito ten nieko nėra ir atvirkščiai. Tada ateina žmonės ir sako – mes kaip ir nesipykstam, nėra dėl ko. Bet tai kas man svarbu ir įdomu, jam visai nerūpi ir atvirkščiai. Taip nuobodu. Ir kartais net nežinai, ką tu šalia veiki.

Kitas dalykas – labai svarbi horoskope yra Jupiterio buvimo vieta. Jeigu vieno, pavyzdžiui, Šaulyje, o kito – Dvyniuose. Tai tas, kuris turi Jupiterį Šaulyje, ims vadžias į savo rankas, norės valdyt situaciją. Jis turės didesnį autoritetą. O tam, kurio Jupiteris Dvyniuose, daugiau teks mokinio vaidmuo. Jeigu žmogus su tuo sutinka ir nori mokytis – viskas tvarkoj. Bet kitą dominavimas gali ir labai slėgti. Tai mes čia turime rasti galimybę kitam parodyti save, išreikšti. Žodžiu, tas įsiklausymas vienam į kitą turbūt yra svarbiausi dalykai šiuo laikotarpiu, kai Saulė aktyvuoja kaip tik norą priversti kitą žiūrėti taip, kaip žiūriu aš. Ir kaip dažnai mes sakome, kad jeigu yra ne taip, kaip aš noriu, tai mums visai nieko nereikia!

- Gal turite pavyzdžių iš praktikos, kai išsisprendžia tie santykių rebusai?

- Derintis ir taikytis prie kitų šiuo laikotarpiu iš tiesų yra sunku ir didelis iššūkis, tačiau iš tikrųjų yra ir sprendimas. Kai aš konsultuoju žmones ir mes išnagrinėjame jų suderinamumo horoskopą, būna tokia netikėta reakcija – vyras labai nustebęs sako – o aš galvojau, kad ji man specialiai taip daro, specialiai taip elgiasi. O paaiškėja, kad tam žmogui tai yra būtina.

Na, pavyzdžiui, vienas mėgsta sėdėti savaitgaliais namie, o kitam būtinas išėjimas, išvykos, kelionės, nes kitaip jis dūsta namie. Ir jeigu mes versime kitą žmogų elgtis taip, kaip mums patinka, jis po kiek laiko praras gyvenimo džiaugsmą, jį apims neviltis ir depresija, nes jam tai visai netinka. Vadinasi, yra būtinas kompromisas – vieną dieną sėdime namuose, o kitą turime kažkur išeiti, kad ir kitam būtų gera. Pasirodo, tokius dalykus išsprendus, pasirodo, kad gyventi galima.

- Bet juk taip sunku pamiršti konfliktus ir eiti toliau...

- Atleidimas – labai svarbi tema. Ypač mums, gyvenantiems Lietuvoje, kuri yra vandens ženklo – Vėžio šalis. Juk vanduo labai gerai išlaiko informaciją, mes linkę ilgai atsiminti, mums labai sunku atsikratyti skaudžių patyrimų, nuoskaudų, tai iš tikrųjų gana aštri lietuvių problema. Ir jeigu mes perlipame per save ir pasakom sau: stop, nebepjaunu tų pjuvenų, žiūriu į priekį. Nebeprisimenu, kas buvo blogai, nes tai kaip vanduo nuplovė ir banga nunešė. Ir jau to nebėra.

Ir mes galime pasirinkti, kurioje vietoje savo prisiminimui būti – ar ten, kur buvo mums blogai, ar ten, kur mus kažkas jungė ir buvome laimingi, patyrėme džiaugsmą. Tie prisiminimai irgi mumyse gyvi, bet mes kažkodėl jiems leidžiame nusėsti dulkėmis, o prisimenam tik tai, kas buvo skaudu. Tai šitas momentas yra nepaprastai svarbus – save atitraukti, ypač kai Saulė keliauja Skorpiono ženklu, ypač lapkričio mėnesį. Toliau nuo tų skaudžių prisiminimų ir sau rodyti ateitį. Matyti tai, kas gera ir pasidžiaugti nors smulkmenomis.

Suvokti, koks laikinas tas gyvenimas ir kiek mes laiko iššvaistome nesutikdami, bardamiesi, konfliktuodami. Visiškai be reikalo įrodinėdami savo tiesas, kurios tokios trumpalaikės ir amžinybės mastu visiškai bereikšmės. Praeina kiek laiko ir jeigu mes pagalvotume, dėl ko mes ginčijomės, paaiškės, kad tai tokie niekai, o kiek savo energijos iššvaistome.

- Ar visiems Zodiako ženklams vienodai lengva atleisti, išgirsti kitą? Ko galėtume pasimokyti vieni iš kitų?

- Vandens ženklams yra lengviau įsiklausyti į kitą. Jie turi talentą pajausti kitą žmogų kaip save patį. Oro ženklai gal lengviau paleis kažką, lengviau atsiplėš nuo prisiminimų. Kartais žmonės juos kaltina jausmų paviršutiniškumu, tačiau jiems būtinos permainos ir pokyčiai. Taip, namuose jauku, bet jeigu mes oro ženklų neišsivešime kažkur pabūti ir pasidžiaugti gyvenimu, jiems viskas nusibos, jie jausis nelaimingi. Juos būtinai reikia prablaškyti.

Ir kai tu suvoki, kad tai yra žmogaus prigimtis, jo duotybė, su kuria reikia skaitytis, nes mes negalime visi būti idealiai vienodi. Nes net patiems bus nuobodu kažkuria prasme, kadangi nieko naujo nebepatirsime, o iš kito žmogaus, šalia esančio, galime išmokti pažvelgti į gyvenimą jo akimis.

Pavyzdžiui, iš Žemės ženklų išmokti stabilumo, jausmų pastovumo, atsakingumo, pamatyti net smulkmenas, iš kurių galima paveikslą sudėlioti.

Iš Ugnies ženklų – temperamento, energijos, gyvenimo džiaugsmo. Juk Liūtai retai vaikšto nukabinę nosis. Arba Šauliai – kaip bebūtų blogai, jie vis tiek tiki, kad gyvenimas susitvarkys. Ir kas nuostabiausia – Visata persitvarko pagal mūsų mintis. O jeigu mes ilgai galvojame, kaip yra ar gali būti blogai... Šiuo atveju Skorpionams yra nelengva. Jiems įveikti savo praeitį ir skaudžius prisiminimus kainuoja labai daug jėgų ir energijos. Kadangi jie visada prisimena, kad buvo tai taip ir gali tai pasikartoti. O juk gali būti tiek kliūčių. Ir kiek reikia dvasios stiprybės nuo to atsiplėšti.

- Kaip sakoma, kito akyje ir krislą pastebime, o saviškėje ir rąsto nematome...

- Kiekvienas ženklas turi labai daug nuveikti, save patobulinti. Ir jeigu mes pirmiausia užsiimsime savęs tobulinimu, o ne šalia esančio, labai daug kas keisis. Be to, šituo laikotarpiu, kai Saulė keliauja Skorpionu ir ten yra Juodasis Mėnulis, mes labai kritiškai matome pasaulį. Matome visus netobulumus, trūkumus, klaidas, atrodo kaip tas saulės spindulys tamsiausiuose palėpės kampeliuose, kur pilna dulkių. O pamatyti, kas yra gera, labai sunku šiuo metu, kadangi visas planetų išsidėstymas iškelia praeitį: nusileidęs mazgas Žuvyse, Saulė Skorpione, Uranas – Avine, kuris griauna gerus dalykus, kuriuos kūrėme.

Tad jeigu mes stengsimės parodyti sau tai, kas yra gražu ir gerai, dažniau pagirsime žmogų, kuris stengiasi gyventi su mumis, suprasti mus, padaryti kažką gero taip, kaip jis supranta, bus labai svarbu.

Kitas dalykas, skirtinga meilės kalba, kuria mes kalbame. Mergelės, pavyzdžiui, kalbės paslaugomis, rūpinimusi. Vėžiams ir Žuvims bus labai svarbu jų nuotaikos. Ugnies ženklai kalbės veiksmu. Tai vėlgi reikia išmokti išgirsti ir kitokią meilės kalbą ir suprasti, kad neturi tas žmogus kažkurių planetų palankaus išsidėstymo, sakykime, Dvynių ar Svarstyklių ženkle, kad mokėtų išreikšti savo jausmus žodžiais. Bet galbūt bus labai iškalbingas žvilgsnis, paslauga, pasirūpinimas tavim, kai tau blogai. Ir tu suprasi, kad tai ta pati meilė, tik kitaip išreikšta. Ir labai svarbu tai išgirsti, pajausti ir sugebėti priimti.

- Tai jūs teigiate, kad norint galima susiderinti visiems Zodiako ženklams?

- Aš manau, kad suderinti daugelį horoskopų galima, tik reikia žinoti, kodėl taip žmogus elgiasi. Jeigu Mėnulis Mergelėje, jis matys smulkmenas, bus galbūt šiek tiek priekabesnis, išsakys, kas jam nepatinka ar yra ne taip. O jeigu Mėnulis bus Žuvyse, mes galime išgyventi nepasitikėjimą, abejones, jausmų kaitą. Ir tai yra žmogaus ypatumai. Ir juos panaudoti geriems dalykams iš tiesų yra nuostabu. Nes tas, kas turės Mėnulį Žuvyse, atjaus, supras ir išgyvens kito bėdą kaip savo. Jis galės pasakyti tą svarbiausią paguodos žodį, kuris padės kitam žmogui atsikelti. O tas, kuris turės Mėnulį, pavyzdžiui, Ugnies ženkle, kunkuliuos emocijomis, išsakys ne visada mandagiai ir švelniai, bet jis lengviau užmirš ir paleis ir vėl galės nuo tos vietos toliau eiti į priekį.

Taigi bet kuri planetų išsidėstymo tvarka turi ir labai daug galimybių, ne vien trūkumų, kaip mes kartais manom ir sakom: jo Saulė šitam ženkle, reiškia jis man netinka. Dažnai pas mane ateina žmonės ir sako: na štai, pagal horoskopus mes nederam. O tu pažiūri ir matai: na, taip, Saulė gal ir neatitinka tos teigiamos pozicijos, bet atitinka kitų planetų išsidėstymas.

Taigi įsiklausykime šį sunkų lapkričio mėnesį vieni į kitus, išmokime atleisti ir nepriimti klaidų bei nuoskaudų. Nes nerasime Žemėje žmogaus, kuris nors kartą gyvenime nesuklydo. Bet jeigu mes mokėsime suprasti ir duosime jam antrą šansą pakilti iš tos bėdos arba klaidos ir vėl eiti į priekį, palaikysime jį, manau, kad jis tada mūsų neapvils. Bet turime ir patys labai keistis – būti švelnesni, suprantantys, nekritikuojantys, neteisiantys ir nesistengiantys pakeisti pasaulį vien tobulindami kitą. Pradėkime nuo savęs.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(0 žmonių įvertino)
0
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Vaitkus dėl atleidimo kreipėsi į teismą papildyta 10:29 (89)

Arvydas Vaitkus dėl atleidimo iš Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos (KVJUD) generalinio...

Ryškėja antrojo turo scenarijai: pergalė gali būti tik per plauką (1330)

Sociologai jau nagrinėja scenarijus, kurie galėtų lemti pasirinkimus antrame prezidento rinkimų...

Didžiosios Britanijos parlamente – „beprecedentis“ ėjimas dėl „Brexit“ trys ministrų pavaduotojai atsistatydino (68)

Didžiosios Britanijos parlamentarai pirmadienį nubalsavo už savo didesnį vaidmenį „ Brexit...

Konservatoriai teikia siūlymus, kaip kovoti su vaikų neskiepijančiais tėvais: pasekmės kirstų per kišenę pildoma (239)

Konservatoriai siūlo vaikus atsisakantiems skiepyti tėvams nemokėti vaiko pinigų, ir nustatyti,...

Rokas Masiulis apie Vaitkaus atleidimą: sprendimas brendo porą mėnesių (60)

Kritikos iš valdančiųjų lyderių dėl atleisto Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos...

Lenkiškų kainų magija: lietuviškas kumpis – tris kartus pigiau (407)

Lietuviška uždaroji akcinė bendrovė, atidariusi prekybos vietą kaimyninėje Lenkijoje,...

Valančiūnas neturėjo lygių po krepšiais, „grizlių“ letenose – potencialūs atkrintamųjų dalyviai (65)

Jonas Valančiūnas šeimininkavo abiejose baudos aikštelėse, o jo atstovaujamas Memfio...

Mirė kompozitorius Anatolijus Šenderovas (7)

Eidamas 75-uosius metus mirė kompozitorius Lietuvos Nacionalinės premijos laureatas Anatolijus...

Unikalus kvietimas: vilioja atvykti į Lietuvą ir nemokamai gyventi bei pramogauti (18)

Siužetu apie Lietuvą „Youtube“ išgarsėjęs keliautojas Jokūbas Laukaitis vakar vakare...

Oficialių skyrybų Šedžiams dar teks palaukti: posėdyje pasirodė ir Monikos tėtis pildoma (71)

Praėjus lygiai mėnesiui po paskutinio skyrybų bylos posėdžio, kuriame nepasirodė nei Monika...