aA
Astrologija – tai ne tik žinios, tai yra apsijungimas duotybės ir įžvalgos, kito žmogaus pajautimo bei didžiulio noro padėti. Ne vienerius metus tu praktiškai turi patikrinti tas žinias ir įsitikinti, kad iš tikrųjų tai, ką pasakai, žmogui gali pagelbėti. Taigi varomoji jėga turi būti noras kitam padėti, kad jam taptų lengviau gyventi. Toks yra mano astrologijos supratimas“, – ypsodamasi sako astrologė Lolita Žukienė.
Astrologė Lolita: mano gyvenimo tikslas – padėti žmogui, kad jam taptų lengviau gyventi
© Asmeninio archyvo nuotr.

Sužavėjo šviesus indų požiūris į žmogų

Kad astrologija yra jos pašaukimas, moteris sako pajutusi labai anksti. Tačiau iš pradžių tai buvo tik pomėgis, tai, kas įdomu pačiai. Smalsumas vedė tolyn ir gilyn, siekiant suvokti Visatos principus ir mūsų buvimo Žemėje prasmę. Lolita prisipažįsta, kad bene daugiausia jai davė 4 metai, praleisti Indijos ašramuose (vienuolynuose).

„Atvykus į Indiją pirmiausia nustebino pojūtis, kad tai yra pažįstamos vietos. Paprastai taip jautiesi, kai atsiduri šalyje, kurioje prabėgę tavo praeiti gyvenimai, – prisipažįsta L.Žukienė. - Aš labai domėjausi ne tik astrologija, bet ir dvasiniais dalykais, įvairiais mokymais. Manau, jog žmoguje nėra atskirai dvasingumo, materialumo ar žinių, o iš tikrųjų yra vienovė. Mes visi turime labai įvarius gabumus ir jeigu norime kažkurioje srityje būti profesionalais, mumyse turi būti stiprūs ir gilūs dvasiniai pagrindai. Todėl domėjausi ir krikščionybe, ir kitomis religijomis, tame tarpe ir indiškomis pakraipomis, tikėjimais, bei įvairiais mokymais. Visur ir visada ieškodavau bendrų sąlyčio taškų“.

Indija moterį sužavėjo begaliniu žmonių džiaugsmingumu ir optimizmu žiūrint į rytdieną, ko labai trūksta Lietuvoje. Ten žmonės moka džiaugtis kiekviena akimirka.

„Matai, kaip iš lūšnelės išlindusi indė ryškiu spalvotu sariu užsideda dubenį ant galvos, pasiruošusi eiti iki vandens šaltinio, pasižiūri į dangų ir saulę, nusišypso gyvenimui ir eina laiminga. Tada pagalvoji, kiek daug mes kartais visko turime čia ir kaip mes mažai mokame tuo pasidžiaugti“, –apgailestavo astrologė.

Indijos vienuolynuose, vadinamuose ašramuose, Lolita Žukienė su šeima praleido ketverius metus.

„Sūnus išimties tvarka buvo priimtas į muzikos koledžą, mano vyras nemokamai talkino vienuolynui, mokė studentus, aš irgi padėdavau kuo galėdavau atvykstantiems. Taip mes galėjome pamatyti tą Indiją, kurios turizmo būdu nepamatysi. Mes buvome šiltai priimti brahmanų šeimų, kurios su mumis nuoširdžiai bendraudavo. Pamatėme kastinę sistemą, Susipažinome su indų dvasiniais pagrindais“, – prisimena pašnekovė.

Moteris prisipažįsta, kad ją labai sužavėjo be galo šviesus indų požiūris į žmogų, į jo galimybę keistis.

„Kalbant apie astrologiją, dalis žmonių įsivaizduoja, kad kas jam duota, jau yra nulemta, ir gal yra beviltiška, tad geriau iš viso nežinoti, nes tai yra baisu. Iš tikrųjų tai yra ne taip. Tai yra informacija apie tavo galimybes ir sugebėjimus, apie tai, kiek tu daug gyvenime gali pasiekti, jeigu tinkamu laiku ir tinkamoje vietoje pasirenki tinkamą kryptį. Tai mane šitie dalykai labiausiai domino ir žavėjo. Ir aš norėjau pamatyti, kaip yra kitose kultūrose, kurios turi kitokius dvasinius pagrindus“, –pasakojo L. Žukienė.

Be to, moterį Indijoje labai sužavėjo žmonių tolerancija, nes niekas nebandė jų atversti iš krikščionybės į kokį kitą tikėjimą, nes mes dažnai įsivaizduojame, kad tokioje aplinkoje yra visokios sektos, kurios tik ir stengiasi tave įtraukti. Bet nieko panašaus nevyko.

„Indai sakydavo: O, Kristus, labai puiku, mes jį gerai žinome, tai nuostabu, kad jūs turite kuo tikėti, ir visi labai su didžiule pagarba į tai žiūrėdavo, o tame vienuolyne netgi buvo švenčiamos tokios Kalėdos, kokių aš nesu nei karto patyrusi Vakaruose. Žmonės nepaprastai dvasingai tai priėmė – pasiruošimai Kalėdoms ir giesmės, ir eisenos aplink šventyklą su žvakutėmis, kalėdiniai koncertai,... Tai buvo kažkokia fantastika. Aš supratau, kad ten buvo švenčiamos ne vien tik krikščioniškos šventės, bet ir budistų, induistų ir kitokių tikėjimų, su didžiule pagarba į tai žiūrint“, – prisimena pašnekovė.

Šitokia begalinė tolerancija kitokiam žmogaus tikėjimui ir kitokiam požiūriui Lolitai Žukienei padarė didžiulį įspūdį. „Ir iš tikrųjų tuomet stengiesi suvokti, kas visur yra bendra – žmogiškumas, laimės siekimas, pagarba kitam. Tai yra amžinos vertybės, kurios apjungia įvairias kultūras, žmones ir jų tikėjimus“, – sakė moteris.

Anot astrologės, Rytuose žmonės pasižymi nuostabia intuicija. Jie dar nuo Vedų laikų turi išlavintą perdavimą informacijos balsu, jie labai gerai atsimena. Jų vertybės ir mokėjimas jausti tą dieviškumą kiekviename yra fantastiškas dalykas, ko reikėtų mums išmokti.

„Mes kartais įsivaizduojame, kad tai, kas šventa ir kuo mes tikime, kas mums brangu, yra tik kažkurioj konkrečioj tik ypatingoje vietoje, ar tai būtų tik kitame žmoguje, kurį mes mylime,- viską mes sudedame į tą kažką kitą. Bet retai pasiieškome to savo viduje. O būnant Indijoje tu supranti, kad jie tą dieviškumą yra atradę savyje. O tai turbūt yra svarbiausias dalykas – susirasti, kas yra tavo paties viduje“, – neabejoja pašnekovė.

Kodėl religija ir astrologija Indijoje viena kitai netrukdo

Lolita Žukienė prisipažįsta, kad ją labai stebino tai, jog ašramo darbuotojai labai domėjosi astrologija ir kasdieninėje savo veikloje vadovavosi žvaigždžių padėtimi.

„Kai vyras padėdavo ašrame, jam sakydavo: „Žinai, kadangi šiandien yra nepalanki žvaigždžių padėtis, tu iki 13 val. pasidomėk tuo ar kitu, bet nepradėk svarbiausio darbo. O nuo 13 val. yra labai gera pozicija, tai mes viską imsime ir padarysime“, – prisimena moteris.

Indai labai stebėdavosi tuo, kad pas mus viskas yra atskirai – tradicinė medicina ir atskirai netradicinė, nors abi bando padėti žmogui. Taip pat juos stebino vakariečių nenoras pripažinti planetų įtakos žmogui.

„Yra žvaigždžių judėjimas. Juk jūs sutinkate, kad Mėnulio potvyniai ir atoslūgiai daro įtaką žmogui, bet visa kita jūs tvarkingai atmetate. Juk jeigu žmogus gimė žiemą, jam būdingesnės vienos ligos, jeigu vasarą – visiškai kitos. Ir Visata yra visuma. Juk žmogaus organai neveikia atskirai vienas nuo kito – viskas yra susiję – žmogus irgi yra visuma. Tad negali gydyti tik vieno dalyko, neveikiant kito“ ,- stebėjosi indai ir sakydavo, kad nėra taip svarbu, nuo ko žmogus pasveiks – nuo tradicinės medicinos ar nuo netradicinės – svarbiausia, kad jis pasveiko.

Šis požiūris Indijoje viešintiems lietuviams buvo visiškai naujas ir, pašnekovės įsitikinimu, mes dažnai tiesiog bijome to, ko nežinome ir nepažįstame.

„Juk ir kalbant apie krikščionybę buvo laikotarpis, kada buvo tikima reinkarnacija, ir tik Konstantino sinodas labai nedidele balsų persvara nusprendė, kad to nereikia. Tai vėlgi – kuo mes tikime, kiek yra tų pagrindų? Aš, pavyzdžiui, labai gerbiu tikinčius žmones, nes jie yra suradę Dievą ir tai jiems labai padeda. Ir tai yra nuostabu. Kai kurie tiki Gamta, kiti koncentruojasi į Dievą. Ir puiku, kad žmogus atranda stiprybę tikėjime. Tik galvoju, kad fanatizmas bet kurioje srityje nėra labai gerai. Nes tada mes imame kitus vertint ir teisti. 

Ir netgi tikėjimas astrologais neturėtų būti fanatiškas. Tu tiesiog žinok dėsnius: jeigu dabar yra žiema, galbūt nežydės medžiai, jeigu dabar pavasaris, negausi obuolių, bet atėjus rudeniui galėsi juos skinti. Taip ir mūsų gyvenime yra tam tikri ciklai, kada gali kažką lengviau padaryti“,- įsitikinusi astrologė.

Moteris prisipažįsta esanti labai giliai tikintis žmogus, tačiau jai astrologija su tuo nei kiek nesipjauna.

„Aš manau, kad žmogus turi dievišką sielą ir prigimtį, bet jis turi suvokti, kokiame pasaulyje gyvena, kokie yra jo dėsniai ir kas daro įtaką jo gyvenimui. Mes galime būti labai geri, labai mylintys ir bandyti alkanam liūtui aiškinti dvasinius pagrindus. Bet jeigu jis yra alkanas liūtas, mes turime žinoti, kad gal reiktų pirma jį pašerti ir vis tik nuo jo truputį atokiau laikytis, kad netaptume jo pusryčiais. Tokia, deja, yra mūsų realybė, nepaisant mūsų didžiulės meilės gyvūnams ir aplinkai. Tokioje visuomenėje mes irgi gyvename – gana aštrioje ir dalis žmonių yra labai pažeidžiami pavyzdžiui, santykių srityje. Dalis žmonių praranda gyvenimo džiaugsmą galvodami, kaip yra blogai ir kaip dar blogiau gali būti“, – įsitikinusi pašnekovė.

Lietuviams būdingas kaltės jausmas

Astrologės teigimu, pagal žvaigždžių padėtį valstybės įkūrimo metu, Lietuvai yra labai būdingas kaltės jausmas.

„Jeigu žiūrėtume tradiciškai nuo Mindaugo karūnavimo laikų, tai Lietuva pakliūna į Vėžio ženklą, o Vėžiai yra be galo jautrūs. Jie intuityvūs, bet labai lengvai pažeidžiami, jeigu neužsiveria savo kiaute. Tai yra natūralu, kad ir mūsų šaliai tokie dalykai yra būdingi. Vėlgi, mes turėtume atsižvelgti ir į Nepriklausomybės atkūrimo laikotarpius, kokie aspektai ir konfigūracijos daro mūsų šaliai įtaką. Čia labai plati tema, bet tendencija tokia išlieka“, – analizuoja Lolita Žukienė.

Tačiau, anot pašnekovės, reiktų nepamiršti ir atsižvelgti į tai, jog per tūkstančius metų žvaigždžių padėtis šiek tiek yra pakitusi. Kai pvz. astrologiškai Saulė pradės kelionę Mergelės ženklu, realiai ji astronomiškai dar bus Liūto ženkle, ir todėl būtina į tai atsižvelgti. Ir reiktų matyti ne tik judėjimą Zodiako ratu, bet ir pastebėti kitokius judėjimus, pvz., kad mes nuo tam tikro amžiaus tarpsnio šiek tiek grįžtame tuo pačiu Zodiako ratu ir atgal.

„Juk pastebite, kad vyresni žmonės pamažu lyg po truputį, bando sugrįžti į savo vaikystę. Iš tikrųjų yra ir tam tikras judėjimas link savo gimimo momento. Todėl labai svarbu atsižvelgti ir į prieš tai esantį ženklą, kuriame realiai šiuo metu gali būti Saulė, nes, dėl per tūkstantmečius žvaigždžių pakitusios padėties, yra atsiradusi tam tikra paklaida. Tai yra be galo platus dalykas ir daugeliu atvejų astrologija remiasi būtent sukauptomis žiniomis, jų analize ir patirtimis“, – pastebi astrologė.

Žinant savo atsineštą žvaigždžių programą, kai ką galima ir pakeisti

Visgi svarbiausia, moters teigimu, žiūrėti, ką galima padaryti, kad žmogus galėtų kažkokių problemų išvengti, kad jo gyvenimas taptų lengvesniu, nes mes atsinešame ne tik galimas patirtis bet ir išeitis bei būdus, kaip galėtume savo gyvenimą padaryti geresniu.

„Astrologiškai jam priklausytų tam tikra problema, jis atsinešė savo unikalią programą, kaip kas gali būti jo gyvenime,bet kartu atsinešė ir ką jis turėtų ir galėtų pakeisti, ko išmokti. Tam tikrais momentais ir atvejais galima tam tikra korekcija, pakeitimas. Juk jeigu tu keitiesi, mokaisi iš savo patirčių, atsirenki veiklai palankius periodus, labai stengiesi, daug gero darai, tai atsiranda galimybės pagerinti savo likimą. Ir yra tam tikri astrologiniai rodikliai, kurie tai parodo – ką padaryti, kad išvengtume ligų, ką padaryti, kad išvengtume didelių sunkumų santuokoje, ką turi savo charakteryje patobulinti, savo požiūryje į gyvenimą pakeisti, kad tas gyvenimas taptų tau lengvesnis“, – drąsina pašnekovė.

Lolita Žukienė neslepia, kad tai yra pagrindinis dalykas astrologijoje, kuris ją domina.

„Aš į astrologiją žiūriu kaip į priemonę žmogui sužinoti daugiau apie save ir sau pačiam padėti. Iš tikrųjų gi joks astrologas už tave nepakeis tavo gyvenimo. Geras astrologas gali padėti pasakydamas, kaip tai padaryti. O ar tu tai darysi, ar ne, – tai tavo pasirinkimas. Kiti sako, kad astrologas gali padaryti įtaką – mes visi darome įtaką – kalbėdami, bendraudami, netgi keisdamiesi informaciniu lauku. Bet savo gyvenimą keisti gali tik tu pats. 

O gauti žinių ar vertingų patarimų – tikrai šaunu. Tad žinoti apie save yra ne nuodėmė, o būtinybė šiais laikais. Senovėje tai sau leisti tegalėjo tik pasaulio galingieji ir turtingieji. Pažinti save, suprasti – kodėl tu reaguoji vienaip į vieną situaciją, kitaip į kitą, kodėl tau šitoje vietoje tau labai jautru ir skauda, o į kitą dalyką tu žiūri ramiai, o kitas jautriai reaguoja ir ką padaryti kad tau būtų lengviau gyventi,- taigi tai yra tiesiog būtina“, – įsitikinusi pašnekovė.

Moteris apgailestauja, kad mūsų mokyklose nemokoma santykių kultūros, kaip sutarti su žmonėmis. Nemokoma, kaip reikės kartu gyventi, kaip ieškoti bendrų sąlyčio taškų, kaip kartu tinkamai auginti ir auklėti savo vaikus. Mes visi dažnai padarome klaidų, nes šitose srityse neturime nei patyrimo, nei žinių. Mokomės iš knygų ar kitų žmonių sunkesnių patirčių. Bet žinoti, anot astrologės, kaip tau tinka tavo pasirinktas žmogus, koks jūsų suderinamumo horoskopas, kokios sritys bendraujant bus jautresnės, kokios stipresnės, kaip jūs vienas kitą geriau galite suprasti, yra labai svarbu.

„Būna atvejų, kai ateina šeimos, kurios vos ne skiriasi, nutarę gyventi atskirai, o paskui sako: „Aš visą laiką galvojau, kad ji specialiai man taip daro. O pasirodo, kad jai tai yra būtinybė“. Vienam žmogui yra būtinybė kaip nors padėti kitiems. O kitas žmogus to neturi. Jis žiūri tada ir galvoja – kam gi reikia pulti gelbėti kiekvieną draugę? Arba vienas žmogus linkęs daugiau būti namuose, o kitam labai reikia sociumo. Ir jie pykstasi todėl, kad nesupranta, kodėl vienam reikia sėdėti namuose, o kitam norisi vis kažkur eiti. O paaiškėja, kad jei vieną dieną kartu pabūsite namuose, o kitą išeisite, vėl bus santarvė namuose. Nes tai yra toks to žmogaus poreikis. Jis tiesiog toks yra ir, mylėdami mes turėtume tai suprasti ir priimti, o ne bandyti vien kitam primesti savo požiūrį“, – aiškina astrologė.

Mes turime pažinti vienas kitą ir tada bus lengviau suprasti, kodėl vienas elgiasi vienaip, o kitas – kitaip. Ir ką mes galime pakeisti savyje pirmiausia, kad ir tam kitam žmogui šalia būtų geriau.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Liuksemburge gyvenanti lietuvė apie motinystę svetur: čia vaikai į darželį vedami ir su temperatūra (30)

DELFI tęsia pasakojimus apie mamas, kurios nebijo keliauti su vaikais. Savo patirtimi ir patarimais...

Tūkstančius žmonių Lietuvoje sukrėtęs gaisras slepia protu nesuvokiamas klaidas (35)

Alytaus padangų gaisre kovojusių ugniagesių sauga, sveikata ir darbo sąlygomis nebuvo tinkamai...

Vartojate pieną ir jo produktus? Mokslų daktarė įvardijo, kuo rizikuojate (118)

Pieno produktai jau daugiau nei 8 šimtmečius vartojami žmogaus mityboje. Dėl savo sudėties,...

Urbšys: „Agrokoncernas“ išnaudoja Lietuvos valstybę, siekdamas sau palankaus sprendimo ES Teisingumo Teisme (12)

Muitinės departamentas nustatė, kad Ramūno Karbauskio „ Agrokoncernas “ įveža rusiškas...

Kokių darbuotojų ir už kiek ieško geriausi Lietuvos darbdaviai (100)

Darbo skelbimuose darbdavių rašoma eilutė – „laiku mokamas atlyginimas“ – kandidatams kelia...

Tragiškas vakaras Panevėžio rajone: „Audi“ pervažiavo vyrą (5)

Sausio 28-osios vakarą, apie 19.18 val., policija gavo pranešimą, kad Panevėžio r., Breiviškių...

Atrėžė bijantiems „trikojų“: 16-oje šalių įspėjamųjų ženklų nėra, nenusižengiantiems jų ir nereikia (251)

Netrukus po mobiliųjų greičio matavimo įrenginių darbo pradžios vairuotojai sujudo –...

Trumpas skelbia „taikos planą“ Artimiesiems Rytams, Izraelis jau stiprina karinę parengtį pasiūlė įkurti Palestinos valstybę (56)

Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas pristato ilgai atidėliotą „ taikos planą...

Karinių konfliktų kamuojamame Irake keliavęs lietuvis: svetingesnių ir draugiškesnių žmonių su kalašnikovais nesu sutikęs (20)

Irakas ir Kurdistanas daugeliui žmonių asocijuojasi su kariniais išpuoliais, neramumais ir...

„Neptūnas“ pralaimėjo žūtbūtinį mačą ir prarado galimybes patekti į kitą etapą (27)

FIBA Čempionų lygoje Klaipėdos „Neptūnas“ (5/8) svečiuose po dramatiškos kovos 76:69...