aA
Paprašyta pažvelgti į visos Lietuvos ateitį 2020-aisiais ragana Anželika Kazielienė prisipažįsta dar mažiausiai dešimtmetį nematanti žymaus pagerėjimo.
Anželika Kazielienė
Anželika Kazielienė
© DELFI montažas / Shutterstock

Tačiau tikina galinti patvirtinti, jog Panevėžio vadovų pažadai, duoti miestiečiams, ateinančiais metais tikrai virs tikrove – net jei ir reikės įveikti tam tikrus trukdžius.

Pažadas prie sergančio kūdikio

Anželika pasakoja, jog supratimas, kad ji esanti kiek kitokia nei visi, atėjo jai dar būnant vaiku. Dabar ragana save vadinanti moteris matydavusi tokius dalykus, apie kuriuos kiti nė nebūtų pagalvoję. Iš pradžių tai net keldavo baimę, nes regėti pranašingi įvykiai visada išsipildydavo su kaupu. Sunkiausia, „Panevėžio balso“ pašnekovės teigimu, būdavo ir tebėra regėti artimo žmogaus likimą. Ypač skaudžiai aiškiaregė pakėlė išpranašautą savo tėčio mirtį.

Anželikai buvo šešiolika metų, kai apie jos nepaprastus gebėjimus paskelbė vienas Europos dienraštis. Po pasirodžiusio straipsnio užplūdo žmonių laiškai, skambučiai su pagalbos prašymais. Mergina tokiam srautui dar nebuvo pasirengusi. Nei, kaip pati sako, subrendusi kaip ragana. Todėl pasislėpė ir bandė gyventi paprasto žmogaus gyvenimą.

„Bet mano dvasios sergėtojos to padaryti neleido – siuntė tiek likimo smūgių ir išbandymų, kol sugrąžino prie to, kas skirta atlikti“, – pasakoja Anželika.

Vienas tų išbandymų raganos gyvenime tapo lemiamas. Vos gimęs, Anželikos vaikelis buvo priverstas kovoti su mirtimi. Tada jauna mama, stovėdama šalia savo sergančio kūdikio, prisiekė, jog sugrįš padėti žmonėms, jei tik bus išgelbėta jo gyvybė. Ir įvyko tai, ką net gydytojai tuomet vadino tikrų tikriausiu stebuklu. Mažyliui buvo atšaukta sudėtinga operacija, jis sparčiai pradėjo taisytis. Mama pagaliau galėjo lengviau atsikvėpti, bet…

„Savo pažado nepamiršau ir sugrįžau į raganos kelią“, – šypteli Anželika.

Vyrui kištis nevalia

Pasak Anželikos, tikrų raganų Lietuvoje, skirtingai nei būrėjų, energetikų ar kitokio plauko magų, labai nedaug. Išskirtiniais gebėjimais apdovanota moteris įsitikinusi, jog skaityti kortas gali išmokti beveik kiekvienas imlesnis žmogus. O štai nuskaityti žmogaus informaciją – tikrai ne.

„Kortos – tai tik viena iš galimybių gauti informaciją neaukojant per daug savo pačios energijos, – aiškina ragana. – Aš galiu skaityti informaciją ir be kortų pagalbos – tiesiog iš žmogaus energetikos ar nuotraukos.“

Ateities prognozės, Anželikos teigimu, – tai tik maža jos darbo dalis. Daugiausia ragana užsiima dvasių pasauliu, neramiomis sielomis, mirusiaisiais, ritualais, užkalbėjimais ir gydymu.

„Esu tarpininkė tarp ano ir šito pasaulio, – sako ji. – Būna, jog tenka netgi tartis su mirtimi, daryti mainus… Dažnai ir pačios dvasios suranda mane, prašydamos padėti jų artimiesiems. Ir iš tiesų – per kelias dienas patys artimieji kreipiasi pagalbos. Tenka ir man išsikviesti mirusįjį artimųjų prašymu, kai jie nespėjo kažko pasakyti ar sužinoti. Gaunamos tokios detalės, kurias žino tik jie, ir abejonių nebelieka.“

Gydymo srityje Anželika dažnai vadinama stebukladare. Moteris atvira: malonu, kai gali padėti kitiems, bet ši jai duota dovana turi kainą. „Aš aukojuosi savo sveikatos sąskaita“, – paaiškina ragana, po tokių seansų turinti padėti jau sau pačiai – susigrąžinti jėgas.

„Tačiau savo šeimą visada saugau, – priduria aiškiaregė. – Jų ateitį, gyvenimo posūkius taip pat žinau: jei kas pasisuka ne ta linkme, grąžinu į tinkamą kelią.“

Anželika neslepia, jog raganoms nėra lengva sukurti šeimą – dažnai jos lieka vienišos. Bet viskas įmanoma, jei šalia esantis vyras laikysis taisyklių ir visiškai netrukdys jos veiklai. Mat jei tik dvasios sergėtojos pajus grėsmę raganos pašaukimui, vyras bus pašalintas iš jos gyvenimo.

Padėti galima kiekvienam

Pasak raganos Anželikos, patarimo ieškančius žmones labiausiai jaudinantis dalykas yra nesėkmės bei jų priežastys. Nors, anot jos, dažniausiai tai tebūna juodasis periodas gyvenime, kuris neišvengiamai turi pabaigą. Kur kas sudėtingesnis dalykas yra nužiūrėjimai, prakeiksmai, pakenkimai. „Pačiam žmogui tai įveikti būna sudėtinga, – tikina ragana. – Vieniems užteks tik amuleto, kitiems jau reikės ritualo. Bet kiekvienam žmogui galima padėti rasti išeitį net iš sudėtingiausių situacijų ar ištraukti iš giliausios duobės.“

Anželika šypsosi: net ir didžiausi skeptikai, kurie dievagojasi netikintys horoskopais ir vadina paistalais, juos skaito. Nes abejingųjų savo ateičiai nėra. Juolab kad, mano ragana, net ir horoskopuose gali pasitaikyti vertingos informacijos ir prieš rimtus įvykius juos tikrai vertėtų pasiskaityti.

„Tai padėtų ne tik apsisaugoti, bet ir gauti padrąsinančių žinių“, – įsitikinusi ji.

Į pačią Anželiką kreipiasi žmonės, ieškantys atsakymų į ramybės neduodančius klausimus. Nori sužinoti, kodėl būtent juos užklupo nesėkmės, sveikatos problemos, sudėtingos gyvenimo situacijos. Kitus kankina baimė suklysti ar tiesiog veda poreikis įsitikinti pasirinkto kelio tikslingumu, partnerio tinkamumu. Pasitaiko, anot Anželikos, ir lankytojų, kuriems gyvenimą gadina neramios, netgi agresyvios dvasios namuose, bloga būsto energetika, sunkiai paaiškinami sapnai ar reiškiniai.

„Verslo žmonės taip pat nėra abejingi, – patikina ragana. – Jie siekia sėkmės, pakilimo, klientų pritraukimo ar konkurentų pašalinimo, materialinio pagerėjimo.“

Mato vadovo potencialą

Žvelgdama į visos Lietuvos ateitį Anželika tikina kardinalių permainų nematanti – dar mažiausiai dešimtmetį žymaus pagerėjimo nepajusime. Nebent politikoje atsirastų ryžtingų žmonių, kurie išjudintų susidariusį sąstingį.

„Dabartiniai politikai yra užsimerkę prieš realybę ir tikrosios padėties nemato. Todėl žmonėms kils dar daugiau įtampos ir jie dar labiau baiminsis dėl to, ko turėtų laukti. Didelė tikimybė, kad ims bręsti situacija, kai iš užimamos padėties bus nuverstas ne vienas“, – įspėja ragana. Anot jos, ateinantys 2020-ieji metai bus lemtingi ne tik pačiai šaliai, bet ir jos žmonėms. Labai daug kas priklausys nuo priimtų sprendimų – arba kilsime į viršų, arba imsime sparčiai ristis žemyn.

„O nuo dugno pakilti bus labai sudėtinga“, – tikina Anželika, neišvengiamų konfliktų reginti tiek politikoje, tiek ir žmonių gyvenimuose. Tiesa, tai, kas nieko gero nežadės, pasak jos, taps visai priimtina. Žmonėms prireiks stiprybės, nes nelaimių irgi netrūks. Skausmingų situacijų – taip pat. Geros žinios, anot raganos, tokios, kad išrinktasis prezidentas Gitanas Nausėda sugebės parodyti savo stipriąsias puses ir bus pastebėtas kitose šalyse.

„Prezidentas sugebės pritraukti ir naujų investuotojų, ir kapitalo. O ir pagarbą jam jus daugelis. Jo ambicijos duos vaisių Lietuvai, – prognozuoja Anželika. – Prezidentas savyje turi daug potencialo, gerų idėjų ir daug reikšmingo nuveiks mūsų šaliai ir žmonėms.“

Žmonės gali sukilti

Ragana žada, jog kitais metais seksis tiems, kurie nebijos pasinaudoti galimybėmis ir ryžtingai realizuos savo idėjas. Jos atneš nemažai naudos, gyvenimo gerovę.

Sėkmė lydės tuos, kurie bus atkaklūs, išlaikys ramybę ir prieš žengiant žingsnį jį gerai apmąstys“, – neskubėti rizikuoti siūlo Anželika.

Pasak jos, metai žada daug naujų santykių, šalyje padidės gimstamumas. Tačiau netrūks ir bandymų sulaužyti varžančias taisykles, nuversti senąją tvarką.

„Lietuvos žmonės jausis apriboti, tarsi įkalinti. Vieni pakeis šalį, kiti bandys daug ką keisti patys – ne tik savo aplinkoje, bet ir visoje šalyje. Todėl labai didelė tikimybė yra sulaukti įvairių protestų, sukilimų, pasipriešinimo“, – į ateitį žvelgia pašnekovė.

O štai Panevėžyje ateinančiais metais, anot raganos, labiausiai bus juntamas fizinis augimas.

„Panevėžys turi dideles galimybes realizuotis, augti, stiprėti. Ypač sėkmė lydės Panevėžio rašytojus, dailininkus, skulptorius, muzikantus“, – gerus metus kultūros atstovams žada ragana.

Be rizikos nebus augimo

Labiausiai Aukštaitijos sostinė žvitriosios Žiurkės metais bus orientuota į statybų ir rankų darbo svarbą, bet laiko viskam užbaigti, anot Anželikos, nereikėtų pervertinti.

„Miestas yra materialiai suvaržytas, todėl jaučiama klaidų baimė jį atvestų iki sąstingio, – aiškina ji. – Be rizikos nieko nebus – baimė užkirstų kelią miesto augimui ir žmonių gerovei.“

Pažvelgusi į Panevėžio miesto mero Ryčio Mykolo Račkausko nuotrauką ragana iškart pasakė matanti, jog ateinantys metai jam bus labai sudėtingi.

„Kaip vadovui jam ypač tinka jo tėviškumas. Tai žmogus, gerai valdantis finansų sritį, išmanantis materialinius išteklius ir politiką. Jis turi siekių žengti į platesnį pasaulį, o energijos tikrai turi ir miestams statyti, ir įstatymams kurti“, – vardijo ragana.

Anot jos, miesto vairą laikantis žmogus turi ambicingų planų, todėl sugebės pritraukti į Aukštaitijos sostinę ir įtakingus žmones, ir verslininkus, kurie miestui padarys reikšmingą poveikį.

„Metai jam veikti išties bus nelengvi. Ypač stabdys materialinis nestabilumas. Noras viską atlikti teisingai gali tiesiog užblokuoti jo galimybes“, – ateitį prognozuoja Anželika.

Pasak jos, skausmingų situacijų nebus išvengta, teks kai ką prarasti, bet tai esą laikina. Meras galės atsipūsti lengvesniu periodu, kai miestas įgaus daugiau optimizmo, pasitikėjimo.

„Pažadai tikrai taps realybe ir merui pavyks įgyvendinti tai, kas buvo suplanuota. Net ir su trukdžiais“, – neabejoja ragana.

„Panevėžio balsas“
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(139 žmonės įvertino)
2.8561

Top naujienos

Vokietija skambina pavojaus varpais dėl žmonių, kurių visai nepasiekia COVID-19 perspėjimai: užsimenama ir apie rytų europiečius skubiai pradėtas bandomasis projektas (166)

Kai vasario viduryje didžiausias Vokietijos laikraštis „Bild“ paskelbė informaciją, jog tarp...

Atvejų mažiau, bet „biuletenių“ rekordas užfiksuotas pernai balandį – kokios priežastys tai lėmė? (12)

„ Sodra “ pernai fiksavo rekordinius išrašomų nedarbingumo pažymėjimų, vadinamųjų...

Valančiūnas dominavo prieš savo buvusią komandą ir priartino „Grizlius“ prie aštuoneto (1)

Svarbią pergalę NBA reguliariojo sezono finišo tiesiojoje pasiekė Memfio „Grizzlies“ (34/33)...

Vaidas Mikaitis | D+

Raudonųjų žibintų kvartale apsilankiusius lietuvius nustebino geidulių tenkinimo tvarka: pasijutome tarsi sporto salėje

Vienas protingas žmogus yra pasakęs, jog jei rašytojas nori būti gerai skaitomas, jis turi...

Žiaurumu visą Lietuvą šokiravęs 17-metės žudikas per daug kentėjo, todėl gaus solidžią kompensaciją (421)

Dėl įvykdyto šaltakraujiško nusikaltimo daugiau kaip prieš dešimt metų visą Lietuvą...

Po kvietimo panaudoti 100 „Litexpo“ likusių dozių – būrys norinčiųjų pasiskiepyti papildyta (546)

Šeštadienį likus 100 „ AstraZeneca “ dozių, Vilniaus miesto mero patarėjas Karolis...

Naktį Vilniuje užsiliepsnojo į kelio atitvarą atsitrenkęs „Seat“ (12)

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį Vilniuje, Geležinio Vilko g., išvažiavęs iš tunelio,...

Šaltus pavasario orus staigiai pakeis vasariška šiluma (9)

Sulaukėme dar vienos šaltos gegužės nakties. Sekmadienio rytas auš taip pat vėsus, bet dieną...

XX amžiaus pradžioje gimęs interjero stilius, kuris mūsų namų nepalieka iki šių dienų: skoninga ir ne pigi elegancija (25)

Minimalistinis stilius pradėjo formuotis praėjusio amžiaus pradžioje. Tam neginčijamos...

Netrukus bus viešai skelbiamos vyrų ir moterų algos įmonėse: 4 patarimai darbdaviams (96)

Siekiant mažinti algų atotrūkį tarp vyrų ir moterų darbo užmokesčio, „Sodra“ skelbs...