"Nuo to, ką pranašauja horoskopas, priklauso mano nuotaika. Jei Mergelei žadama prasta diena, aš negaliu susikaupti ir nervinuosi, nuolat apie tai galvoju", - 21-erių Eleonora prisipažino negalinti pradėti darbų nesužinojusi, kas jos laukia.
Astrologija, horoskopai
© Corbis/Scanpix
Vilnietė studentė pasakojo, kad perskaičiusi prognozę savaitgaliui, kuri buvo bloga žadanti, ji net ketino atšaukti kelionę į užsienį ir atidėti visus susitikimus.

"15min" užsakymu bendrovės "Consulta" atliktas tyrimas atskleidė, kad apie 66 procentai šalies gyventojų domisi horoskopais: skaito juos kasdien arba kartais. Maždaug trečdalis apklaustųjų tvirtino horoskopais netikintys ir jų neskaitantys.

Anot sostinėje gyvenančios Agnės, horoskopus skaito neturintys ką veikti žmonės. "Dienos ar savaitės horoskopų niekada neskaitau - nedomina ir gaila laiko tokiems "vėjams". Juokas ima iš žmonių, kurie negali pradėti dienos be horoskopinių patarimų. Paskaito ir dūsauja, jei diena nieko gera nežada. Arba nepasisekus aiškina: "va, va, taip ir buvo parašyta", - teigė viešųjų ryšių srityje dirbanti moteris.

Pasak psichologės Ramunės Pajuodytės, dažnas lietuvis neskiria bulvarinės ir profesionalios astrologijos, todėl šis mokslas kartais sukelia neigiamų reakcijų bei atsiliepimų.

Pasak psichologės R.Pajuodytės, masiškai spausdinami horoskopai - savimi nepasitikinčių žmonių gelbėjimosi ratas, o asmeniškai sudaromos prognozės kartais tiesiog nurodo teisingą kryptį jas perskaičiusiajam. "Visi žmonės yra labai skirtingi, tad tikėti dienos horoskopu visiems Vėžiams ar Liūtams yra šiek tiek absurdiška. Manau, kad tokiomis prognozėmis aklai tikintys yra šiek tiek priklausomi, nelaisvi, bijantys atsakomybės, nepasitikintys savimi ir ieškantys pasiteisinimų žmonės, - sakė R.Pajuodytė. - Horoskopų kaltinimas dėl nesėkmių yra ne kas kita, kaip bandymas pasijusti saugesniems ir pasiteisinti."

Psichologė prisipažino, kad pas profesionalų astrologą užsuktų ir pati. "Asmenines astrologines konsultacijas renkasi žmonės, kurie yra atviri informacijai, naujienoms. Jie gyvenime kažkuo domisi, į pranašystes galbūt atsižvelgia, pasinaudoja, bet vadovaujasi sveiku protu ir pernelyg rimtai į tai nežiūri. Aš ir pati sutikčiau, kad kas nors man sudarytų asmeninį horoskopą", - teigė vilnietė psichologė.

Prieš bulvarine vadinamą astrologiją neigiamai nusiteikę ir patys horoskopus sudarinėjantys profesionalai. Sostinėje dirbanti astrologė Audronė Šepetauskaitė sako, kad į ją kreipiasi labai daug išsilavinusių ir rimtų žmonių, kurie laužo stereotipus, jog asmeninės pranašystės pagal planetas ir žvaigždes yra dėmesio nevertas reikalas. "Kai pradėjau domėtis astrologija, galiu prisipažinti, tik žaidžiau, bet ilgainiui įsitikinau, kad tai yra tikra ir veikia. Esu labai kritiškas žmogus, tad patikėti tuo man reikėjo ne vienerių metų ir gilinimosi", - sakė A.Šepetauskaitė.

Pasak profesionalios astrologės, ji stengiasi savo klientams nepranašauti ateities, o labiau gilintis į jų psichologinę pusę, nagrinėti būdo bruožus, vertybes, talentus. "Aš stengiuosi, kad žmogus pažintų save, nes tik tada jis sugebės pasukti savo likimą kitaip ir pasikeisti. Kai žmonės keičiasi, ir asmeniniai horoskopai turi savo vertę", - pasakojo moteris.

Pas A.Šepetauskaitę lankosi žmonės, norintys astrologinių patarimų dėl darbo, egzaminų, profesijos pasirinkimo, vestuvių ar verslo pradžios datų.

"Laikraščiuose spausdinami dienos horoskopai klaidina žmones. Dėl savo nelaimių jie ima kaltinti astrologus. Juk horoskopai yra sudaromi pagal 12 planetų, o ne tik pagal Mėnulį ir Saulę, kaip kad dažnai yra daroma", - teigė astrologė. "Astrologo darbas yra nukreipti žmogų tinkama linkme, o ne nurodyti, kaip gyventi. Įsivaizduokite, kad jūs sugalvojote važiuoti prie jūros. Juk važiuosite prie jos vis tiek, tačiau aš galiu jums padėti pasirinkti tinkamą dieną, kad nepapultumėte į nemalonumus ar tiesiog gerai praleistumėte laiką", - sakė namuose astrologines paslaugas teikianti A.Šepetauskaitė.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Rusijos prezidento rinkimuose – Putino triumfas: skelbiama apie rekordinį rezultatą iš Navalno – šokiruojantis liudijimas apie Sobčiak (4032)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas užsitikrino ketvirtąją kadenciją per sekmadienį vykusius...

Pakvipo desperacija: savo baimes iliustravo Aušvico vaizdais (81)

Prieš Stambulo konvenciją kovojantis Laisvos visuomenės institutas (LVI) savo poziciją iliustravo...

Orai: pavasaris neskubės – atkeliaus nedidelė šiluma, paskui ją ir krituliai (1)

Artimiausiu metu naktimis vis kandžiosis šaltukas, o dienomis orai bus truputį šiltesni....

Rimvydas Valatka. 11 biuletenių fotografų, žalvarniais po Seimą besibastančių (579)

Kas tie 11? Kurie, balsuodami dėl Basčio apkaltos, sugadino biuletenius? Pavardės? Negali būti,...

Metė gerą darbą ir nusprendė, kad nuo keturiasdešimties daugiau nedirbs: dabar drąsina kitus (82)

Chrisas Reiningas tikrai nėra tipinis pensininkas. Jis nė iš tolo nepanašus į senyvo amžiaus...

Šaltiniai – apie naują buvusio Rusijos šnipo apnuodijimo versiją: dabar aiškiau, kaip įvykdytas išpuolis (316)

Buvusį dvigubą rusų agentą Jungtinėje Karalystėje (JK) kartu su dukra apnuodijo nervus...

Jankevičius žino, kodėl auga „Lietuvos ryto“ sirgalių gretos: ačiū Vainauskui, kad paliko klubą (11)

„Betsafe-LKL“ akistatą Vilniuje tarp „Lietuvos ryto“ ir Klaipėdos „Neptūno“ stebėjo ir...

Geriausių telefonų dvidešimtukas: lyderiai pasikeitė (68)

Nors nuo savo pirmtako „Galaxy S9“ tesiskiria vos viena kita funkcija, šis išmanusis telefonas...

Įamžino įvairių pasaulio šalių močiutes: pamatykite, ką jos gamina savo anūkams (7)

Po įvairias šalis nuolat keliaujantis italų fotografas Gabriele Galimberti nusprendė atiduoti...

Andrius Tapinas parengė reikalavimus Seimui: nori išankstinių rinkimų (586)

Tūkstantinę minią protestuotojų prie Lietuvos Seimo rūmų praėjusią savaitę sukvietęs Andrius...