aA
Teigiama, kad yra šešios pagrindinės jogos pakraipos: Radža, Karma, Bhakti, Džnana, Tantra ir Hatha joga. Kiekviena jų turi savus metodus, tačiau visų jų metodų bendras tikslas - tobulėjimas ir savirealizacija. Nuolat siekiant tobulėjimo ir savirealizacijos atsiranda ir kitokių, gal labiau vakariečiams pritaikytų, tačiau tikrai dėmesio vertų jogos atšakų. Pavyzdžiui, šiuo metu Lietuvoje itin populiarėja - oro joga. Kuo ji unikali ir ypatinga pasakoja profesionali šokėja, muzikinių TV projektų dalyvė, šokių bei sporto trenerė „Diva namai“ įkūrėja Vaiva Nepaitė.
<strong>ORO JOGA</strong> – nauja, įdomi ir <span style="color: #ff0000;">į vaikystę sugrąžinanti</span> mankšta
© R. Adžgausko nuotr.

Oro joga - nepaprastas ir įdomus sportas

Pasak V. Nepaitės, oro joga tai - nepaprastas ir įdomus sportas, kurį sudaro gimnastikos, akrobatikos, pilateso elementai. Mankštos metu juda visas kūnas. Oro joga išsiskiria tuo, kad atliekant pratimus, naudojama tvirta, tačiau graži, spalvinga, nepaprastai švelni, elegantiškai krentanti juosta. Pratimai atliekami ore, o treniruotė atrodo romantiška ir moteriška, tačiau tinka ir vyrams. Su specialia jogos juosta kai kurios pozos ir pratimai atliekami lengviau, o kai kurie atvirkščiai – sunkiau. Įdomu tai, kad galima daryti labai įvairias - skirtingo sudėtingumo, intensyvumo bei ritmo treniruotes.

Pavyzdžiui, skambant lyriškai muzikai, bus atliekama rami, svajinga treniruotė, kurios metu merginos tiesiog išsirąžys, pratemps kūno raumenis - krūtinę, kaklą, kojas, ir svajingai pagulės juostoje. Bet lygiai taip pat galima daryti ir įvairius tiek išorinių, tiek vidinių raumenų stiprinimo pratimus, kurie ypač veiksmingi atliekant su šia juosta. Mankštinantis ore jaučiamas aktyvus giliųjų raumenų, ypač esančių juosmens, nugaros ir galūnių srityse darbas. Elastinga juostos medžiaga leidžia išlaikyti lankstumą ir judrumą. Tai naujas, įdomus ir nuotaikingas būdas mankštintis.

Vaiva Nepaitė oro jogos užsiėmime
Vaiva Nepaitė oro jogos užsiėmime
© R. Adžgausko nuotr.

Puikiai tinka rankoms sustiprinti

Šiais laikais rankomis mažai nešiojame sunkių nešulių ar jas tiesiog pakilojame, todėl oro joga puikiai tinka tiems, kam reikia sustiprinti viršutinės kūno dalies raumenis. „Jei viršutinė kūno dalis mažai juda ir yra nepakankami apkrauta, atsiranda viršutinės kūno ladies problemų - rankos tampa ne tokios gražios kaip norėtųsi. Todėl atliekant akrobatinius pratimus su juosta, ypač tvirtėja rankos, plaštakos, riešai ir, žinoma, sąnariai. Taip pat tvirtėja ir pilvo presas, nugara“, - sakė V. Nepaitė.

Treniruotė vyksta žaismingai

Oro joga prasideda nuo lengvo tempimo, tada po truputį įjungiamas ir viso kūno korpuso stiprinimas - pratimai pilvo presui, nugaros raumenims. „Galima drąsiai sakyti, kad oro jogos metu pradžioje stiprinamos rankos, tada visas „korsetas“. Vėliau stiprinamos kojos, išorinės bei vidinės kojų dalys. Nuolat pakeliant ir nuleidžiant kojas - stiprinami sėdmenys, vidinės šlaunų dalys, pilvo presas. Ir visa tai atliekama žaidimo forma. Lyg vaikystėje vilkeliu suktumėtės supynėse, laipiotumėte po medžius ar kartsynes. Treniruotė vyksta žaismingai, smagiai ir valiūkiškai. Merginos net nepastebi, kaip ištirpsta laikas“, - šypsojosi sveiką gyvenimo būdą propoguojanti sporto bei šokių trenerė.

Oro joga puikiai tinka toms, kurioms jau pabodo įprastos kalanetikos ar aeorobikos treniruotės ir norisi šiek tiek adrenalino. „Ne vienerius metus lankant sporto treniruotes, merginoms atrodo, kad jos jau viską gali, tuomet pasiūlau išbandyti oro jogą. Reikėtų pamatyti, kaip jos vėl atgauna entuziazmą. Vėl atsiranda motyvacija, nes pamato, kad dar yra kur stengtis - tvirtindamos vienus kūno raumenis, visiškai pamiršo kitus. Nors viskas vyksta palaipsniui, natūraliai, žaidimo forma, tačiau oro joga gali būti ta treniruotė, kuri išves žmogų iš komforto zonos - akimirkomis jis pajus, kad nežino nei ką, nei kaip daryti… Būna ir taip, kad intensyvesnės treniruotės metu, merginoms pasidaro baisu, jos išsigąstą, nedrįsta pasileisti žemyn galva, tačiau gauna tiek adrelino ir išeina tokios laimingos, kad iškarto užsirašo į kitą, dar intensyvesnę treniruotę“, - šypsosi sporto studijos „Diva namai“ įkūrėja.

Vaiva Nepaitė savo studijoje
Vaiva Nepaitė savo studijoje
© R. Adžgausko nuotr.

Kiekvienam savas startas ir savos pergalės

Pasak Vaivos, oro jogoje, kaip ir bet kuriame kitame sporte, vieniems greičiau sekasi, kitiems sunkiau. Tačiau oro jogos treniruotes gali lankyti bet kokio sudėjimo, lankstumo ar svorio žmogus.

Pas mus lankosi keletas klientų sveriančių daugiau nei šimtą kilogramą. Tai sakau tik todėl, kad žmonės suprastų, jog oro jogai nei amžius, nei svoris, nei fizinis pasiruošimas nėra svarbus. Kiekvienas pradeda ir užduotis gauna pagal savo fizinį pasiruošimą, tuomet po truputį, žingsnis po žingsnio iriasi į priekį. Oro jogoje dirbama su kiekvienu individualiai. Vienas gali savaitę, o kitas ir visą mėnesį gali dirbti tik su savo vestibiuliariniu korpusu. Trečias iškart tvirtins raumenis. Kiekvienas pats kontroliuoja savo lygį. Kaip sakoma, kiekvienam savas startas ir savos pergalės. Aš tik noriu pasakyti, kad nereikia bijoti, svarbiausia pasiryžti ir išbandyti. Nuolat ir sąžiningai dirbant su savo kūnų, tobulėjama ir po truputį viskas gaunasi. Smagiausia, kad šios mankšos metu į tobulą visumą sujungiamas protas ir kūnas,“ - sakė sporto bei šokių trenerė Vaiva Nepaitė.

Svarbi informacija

Norint lankyti oro jogos užsiėmimus, būtina įsigyti sportinę aprangą be užtrauktukų - kad nedraskytų oro jogos juostos. Taip pat privaloma išsiimti auskarus, žiedus ar sages iš plaukų. Oro joga atliekama basomis.

Šiuo sportu negalima užsiimti menstruacijų metu, turint širdies stimuliatorių, sergant epilepsija, turint aukštą spaudimą akyse.

Taip pat reikėtų nebijoti aukščio, tačiau oro jogai specialaus fizinio pasirengimo nereikia.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Lietuvoje pasikeitė COVID-19 situacija: Vilniuje – ryškus kritimas, bet likusioje šalies dalyje neramūs signalai (109)

Koronaviruso ( COVID-19 ) situacija Lietuvoje nevienoda. Vilniuje stebimas ryškus atvejų kritimas,...

Naujų automobilių pardavėjai perspėja: derybinė galia – ne pirkėjų rankose, parduoti nėra ko (5)

Naujų automobilių paklausa šiuo metu viršija pasiūlą, o tam įtakos turi ir tam tikrų...

Šeimos gynimo maršo atgarsiai: policija tirs karantino pažeidimus, savivaldybė fiksavo gausų alkoholio vartojimą (1043)

Daugiau nei 10 tūkstančių žmonių sutelkęs „Šeimos gynimo maršas“ apsiėjo be didelių...

Lietuvos „fintech“ įmonė – įsisukusi „Wirecard“ skandale papildyta (9)

Per Vilniuje registruotą finansinių technologijų įmonę „Finolita Unio“ atlikta per 100 mln....

Čekijos prezidentas: Rusija padarė kvailystę (118)

Rusijos sprendimas įtraukti Čekiją į „nedraugiškų“ valstybių sąrašą yra kvailas,...

Kęstutis Girnius. Pažemintųjų sukilimas Šventojoje žemėje (92)

Tęsiasi Izraelio antpuoliai prieš taikinius Gazos ruože, malšinami arabų protestuotojai...

Stulbinantis radinys pajūryje: bangos išplovė į geltoną virvę panašų darinį, o paaiškėjo, kad tai – unikalus padaras (3)

Tai, kas iš pirmo žvilgsnio primena krūvą šiukšlių, pasirodė esantis tam tikros rūšies...

Bloomberg | D+

Tėvai turėtų sunerimti dėl „TikTok“: nekaltai atrodančioje aplinkoje vaikų tyko ne tik iškrypėliai

„TikTok“ geriausiai žinoma dėl juokingų „memų“, šokių ir lūpų judesių...

Inetos Stasiulytės mama papasakojo apie laimingą garsios dukros vaikystę, nesuvaidintą talentą ir įmantrius anūkių vardus (1)

„Ineta yra mano angelas. Mes su ja galim šnekėtis net mintimis. Paskui, kai susitikusios...

Europos čempionate lietuviai su 11 medalių pakartojo pernykštį rezultatą

Gegužės 13-17 dienomis Ispanijoje, Santa Susanoje, vyko IFBB Europos kultūrizmo ir fitneso...