aA
Šiandien vis daugiau porų nusprendžia prisiekti amžinąją meilę egzotiškuose kraštuose. Tačiau neretai planuodamos vestuves poros susiduria su tam tikrais sunkumais. Todėl pakalbėkime apie tai, kaip šių sunkumų išvengti, kiek investuoti į vestuves užsienyje ir kuriose srityse neverta taupyti.
© Shutterstock nuotr.

Aptarkime finansinę vestuvių užsienyje pusę, nes jaunavedžiams dažnai kyla klausimas, kiek investuoti. Pigiausias vestuves galima surengti Azijos šalyse, o Bahamose ir Havajuose – brangiausias.

Aišku, kaina priklauso nuo užsakomo kelionės paketo. Galima užsisakyti kelionės paketą tik su skrydžio bilietais, apgyvendinimu ir standartine vestuvių ceremonija, tačiau dažniau poros renkasi platesnį paketą su papildomomis paslaugomis, kuris paprastai kainuoja nuo 4500 eurų.

Nasau, Bahamai
Nasau, Bahamai
© Shutterstock nuotr.

Aišku, vestuvių paketą į Kretą ir Rodo salą galimą įsigyti ir už 3000 eurų. Neverta pamiršti, kad kelionės kainai daro įtakos vieta, laikas, viešbučio klasė bei papildomos paslaugos. Todėl visuomet verta pasidomėti, kokios kainos vyrauja įvairiose šalyse ir rinktis priimtinas. Iš tikrųjų, poros besituokdamos užsienyje, labiau išlošia tuo aspektu, kad medaus mėnesio kelionė būna tarsi įskaičiuota į vestuvių kainą.

Norite <strong>TUOKTIS UŽSIENYJE</strong>? Turbūt nežinote, <span style="color: #ff0000;">kiek tai kainuoja</span> ir kokie sunkumai jūsų laukia...
© Organizatorių nuotr.

Dažnai poros skundžiasi, kad vestuvės užsienyje reikalauja labai atidžiai pasirūpinti reikiamais dokumentais, kas užima nepaprastai daug laiko. Tam, kad galima būtų susituokti svečioje šalyje, reikalingi pasai, gimimo liudijimai, krikšto dokumentai, leidimai tuoktis kitoje parapijoje. Paprastai dokumentus reikia pateikti anglų kalba ir juos turi patvirtinti notaras.

Norite <strong>TUOKTIS UŽSIENYJE</strong>? Turbūt nežinote, <span style="color: #ff0000;">kiek tai kainuoja</span> ir kokie sunkumai jūsų laukia...
© Shutterstock nuotr.

Be to, užsienio institucijos dažnai reikalauja išsiųsti dokumentus prieš kelis mėnesius iki vestuvių. Taip pat dažnai vestuvių ceremonija kitoje šalyje gali įvykti tik praėjus 1–2 paroms nuo atvykimo į šalį.

Svarbu ir tai, kad ne visada užsienyje sudaryta santuoka galioja Lietuvoje. Todėl grįžus į Lietuvą reikia užregistruoti santuoką ir čia. Civilinės metrikacijos biurui šiuo atveju reikia pateikti asmens dokumentus ir išverstą bei notaro patvirtintą santuokos liudijimą. Tik tada bus išduotas lietuviškas santuokos liudijimas ir santuoka bus užregistruota Lietuvoje.

Norite <strong>TUOKTIS UŽSIENYJE</strong>? Turbūt nežinote, <span style="color: #ff0000;">kiek tai kainuoja</span> ir kokie sunkumai jūsų laukia...
© Shutterstock nuotr.

Taigi, vestuvės užsienyje reikalauja tikrai daug popierizmo. Aišku, čia buvo paminėti tik bendri principai, tačiau kiekvienoje šalyje galioja savo išimtys ir kai kurių dokumentų gali neprireikti.

Visos šios gvildenamos problemos leidžia teigti, kad vestuvių planavimo darbus geriau pavesti atlikti profesionaliems vestuvių planuotojams, kadangi vestuvių planavimas patiems pareikalauja daug laiko, nervų ir ne visada leidžia sutaupyti.

Todėl dažnai yra geriau įsigyti pilną vestuvių paslaugų paketą iš kelionių agentūros. Į paketą įeina vizos, bilietai, viešbučio, restorano rezervacija, visų reikalingų dokumentų tvarkymas, notaro paslaugos, kartais net vestuvinis tortas ir kiti reikalingi atributai. Taigi, dažnai užmokestis vestuvių organizatoriui atsiperka labiau negu poros bandymas surengti šventę patiems.

Daugiau apie vestuves rasite fotogidas.lt.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Rinkėjai sudarė Skvernelio ir jo komandos gerų darbų sąrašą: pirmas dvejetukas gerokai lenkia likusius (124)

Vyriausybės užsakymu atliktoje apklausoje, kuri supykdė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų (...

Žinią apie pingančius naujus būstus išdėjo į šuns dienas: realybė – kitokia ekspertai: būsto kainos toliau kyla (78)

Naujos statybos butų kainos Vilniuje krinta – praėjusią savaitę skelbė Registrų centras ....

Situacija labai prasta: į Lietuvos upes ir ežerus teka nuotekos

Vienas didžiausių ežerų ir upių taršos šaltinių yra žmonių netinkamai tvarkomos nuotekos ....

Visą savaitę – ypatingi pareigūnų reidai: skelbia, kuriuos vairuotojus tikrins pirmiausia (40)

Nuo pirmadienio visą savaitę policijos pareigūnai daugiau dėmesio skirs vilkikų ir autobusų...

Profesorius Stukas papasakojo apie uogas: kurios išspręs jūsų sveikatos problemas (19)

Serbentai, šilauogės, trešnės, agrastai – uogos, kurios vasarą karaliauja lietuvių kiemuose....

Davė rankpinigius, bet perkama sodyba sudegė – ar reikia grąžinti pinigus? (11)

Panevėžio apylinkės teismas išsprendė ginčą dėl Panevėžio rajone esančios sodybos, kuri...

Stonkuvienė ryžosi pirmam atviram interviu: apie tikrąsias skyrybų su Mantu priežastis, drastiškus pokyčius ir vėl rastą laimę (101)

„Jaudinausi. Bijau ne kamerų, o klausimų“, – jau laidos „ Nepatogūs klausimai su Radistais...

Iš tiesų žmonės piktinasi ne dėl pajamų nelygybės: juk neturėtų „skaudėti“, kad kitas turi daugiau? (53)

Ar žmonės tikrai jaudinasi dėl pajamų nelygybės? O gal, vartodami šį terminą, jie iš tiesų...

Pasaulio plaukimo čempionate į pusfinalį patekęs Rapšys: viskas pagal planą

Pietų Korėjoje vykstančiame pasaulio plaukimo čempionate pajėgiausias Lietuvos plaukikas Danas...

Orai: po liūčių vėl sugrįš šiluma (12)

Šiandien Lietuvos orus dar lems nedidelis, į Rytus tolstantis ciklonas .