aA
Kaip puiku, kai gali valgyti mėgstamą maistą ir nesijaudinti dėl figūros, žinodama, kad tai, ką valgai, yra sveika ir naudinga. Idealios harmonijos raktas tarp kūno ir maisto – sušiai. Šis patiekalas gali pasiūlyti itin platų produktų ir jų derinių racioną. Pradedame eksperimentą, kurio dalyvės išbandys naują dietą!
EKSPERIMENTAS: <span style="color: #ff0000;">sušių dieta</span> - lengviausias kelias į liekną ir sveiką kūną <sup>+ MENIU</sup>
© Shutterstock nuotr.

Sušių žinovės dvi seserys – Laura ir Ieva, restoranėlių „Shimai Sushi & Wine“ bei „Shimai Bistro“ savininkės. Jos organizuoja viešą sveikos mitybos akciją „Sušių dieta – lengviausias kelias į liekną, sveiką kūną.“

Šios akcijos tikslas yra pirmą kartą Lietuvoje viešai išsiaiškinti jų restoranėlių siūlomo maisto įtaką žmogaus organizmui ir poveikį siekiant atsikratyti nereikalingo svorio. Visą eigą stebės ir aprašys portalas 5braškės.lt.

Veikiausiai kyla klausimas, kodėl būtent sušių dieta? 

Sušių sesės iš restorano „Shimai Sushi & Wine“ ir profesionalūs mitybos ekspertai tvirtina, kad dietos nauda žmogaus organizmui bei riebalų mažinimui glūdi produktų derinime.

Seserys sako, kad užteks laikytis Holivudo dietų, kurios padeda svorio atsikratyti trumpam, juk vėliau kilogramai grįžta bumerangu ir dar pasiėmę keletą draugų. Gana marinti organizmą kopūstienėmis ir grikiais, gana žiūrėti į mėnulį užvertus galvą, kol „padedami delčios“ kilogramai išnyks negrįžtamai! Reikia sveikos mitybos programos iš normalių mūsų organizmui suprantamų produktų, kad būtų sveika, skanu ir nereikėtų badauti! Taigi, sesės, į pagalbą pasitelkusios mitybos ekspertes Ievą ir Laurą iš „Shimai Sushi & Wine“, kviečia visus sušių gerbėjus išbandyti naują dietą. Bet apie visa tai nuo pradžių...

Sušiai – tai patiekalas, kurio gamybai naudojami actu gardinti ryžiai, daržovės ir / arba žuvis.

Šiuolaikiniai sušiai su žalia žuvimi gimė Japonijoje prieš kiek daugiau nei 100 metų ir žaibiškai tapo viena svarbiausių japonų kultūros dalių. Japonai garsėja sveika gyvensena, lieknumu ir yra viena ilgiausiai gyvenančių žmonių tauta pasaulyje. Sušiai per trumpą laiką išplito po visą pasaulį, kaip elitinis brangus patiekalas, ir įgavo daugybę versijų. Šiandien šis patiekalas yra toks įvairus, kad gali pasiūlyti plačiausią spektrą ingredientų ir jų derinių.

„Sušių dietos“ nauda žmogaus organizmui 

Detalią sušių dietos programą sudariusi dietologė Eglė Šinkevičiūtė teigia: „Žuvys mūsų organizmui labai naudingos, tai yra puikus baltymų ir energijos šaltinis, kuriame yra nemažai reikalingų vitaminų: A, D, E ir B1, B12, B6 ir mineralinių medžiagų (kalio, fosforo, magnio), jodo, cinko bei seleno. Tokios riebiosios rūgštys kaip omega 3 pasisavinamos geriau, jeigu gaunamos natūraliai – su maistu, o ne su maisto papildais.“ 

 Kilo.lt sveikos mitybos ekspertė Eglė sako: „Žuvų yra labai įvairių, kaip bebūtų keista, riebios žuvys yra labiau vertinamos, nes atliekant mokslinius tyrimus buvo pastebėta, kad kuo žuvis riebesnė, tuo naudingesnė žmogaus organizmui. Tai lemia riebioje žuvyje esančios omega 3 riebalų rūgštys, kurių organizmas pats negamina, todėl jas būtina gauti su maistu.“ 

Ryžiai – daugiau nei pusės pasaulio gyventojų pagrindinis maisto produktas, taip pat turi nuopelnų žmogaus sveikatai. Pasak E. Šinkevičiūtės, iš ryžių gauti angliavandeniai, o tiksliau krakmolas, įsisavinamas palengva. Dėl to žymiai lėčiau į kraują patenka gliukozė. 

Taigi, sudarėme sušių dietos programą 3 savaitėms. Kiekvienos savaitės valgiaraštį pateiksime kartą per savaitę. Būtina suprasti, kad tai, kas tinka vienam, nebūtinai tiks ir kitam, todėl parengėme programą tokioms kūno proporcijoms: 170 cm ūgis, svoris apie 80 kg. Jeigu jūs esate aukštesnė 10 cm, o svoris lengvesnis 10 kg, siekiant rezultatų reikės pakaitomis atsisakyti priešpiečių arba pavakarių (suvartoti mažiau kalorijų). Dieta sudaryta remiantis kūno proporcijomis. Pateikti skaičiai yra pavyzdžiai. Primename, kad sveikas svorio metimas (kad kilogramai negrįžtų su draugais) yra 1 procentas nuo kūno masės per vieną savaitę. 

Kodėl šios dietos nusprendė laikytis eksperimento dalyvės?

Brigita: Mano ūgis kažkur tarp Kylie Minogue ir Tomo Cruise'o, o KMI po dviejų vaikų išsipūtė kaip koks nekilnojamojo turto burbulas prieš 2009 metų krizę. Skaičiais negąsdinsiu, bet medikai jau pagrūmotų piršteliu. Taip pat mane labai domina šis mitybos variantas, nes nevalgau mėsos ir labai mėgstu žuvį bei visokias jūros bjaurybes.


Nuotr. iš asmeninio albumo

Giedrė: Mano ūgis 164 centimetrai, o svoris – 76 kilogramai. Noriu pirma Lietuvoje išbandyti sušių dietą. Labai mėgstu kokybišką japonišką maistą. Nagi, greičiau pradėkime, kur man ateiti? 


Nuotr. iš asmeninio albumo

Jurgita: Esu 164 cm, 90 kg, man trukdo 20 kg, kuriuos mielai iškeisčiau į sušius... Nuo mano darbo iki restoranėlio tik vienas kilometras, todėl kasdien mielai ateičiau netgi pėsčiomis. O trukdo tiek kilogramų man todėl, kad visgi jie dažniausiai būna visų ligų didžiausia priežastis. Dar nesijaučiu ligone, bet jei nieko nekeisiu dabar, vėliau turėsiu daug problemų.


Nuotr. iš asmeninio albumo

Taigi, visi, kurie pasiryžę kartu su mūsų dalyvėmis laikytis sušių dietos – ledus ir saldainius į šiukšlių dėžę! Mums kartu pavyks sulieknėti, tačiau neatsisakyti skanaus maisto. Nieko neatidėliojam, pradedam DABAR!

DIETOS meniu:

I diena

Pusryčiai (žmogui reikalinga: 400 kcal, pagal sušių meniu bus suvartota: 424 kcal)

Virti ryžiai (120 g)
--------------------------------------------------------------------
Priešpiečiai (žmogui reikalinga: 200 kcal, pagal sušių meniu bus suvartota: 174 kcal)
Kriaušė (vidutinė) (3 vnt.)
-----------------------------------------------------
Pietūs (žmogui reikalinga: 400 kcal, pagal sušių meniu bus suvartota: 411 kcal)

Sušiai su lašiša (pvz., sake tempura: virti ryžiai 130 g, skrudintas sezamas be aliejaus 20 g, lašiša 35 g, agurkas 20 g, majonezas 15 g, džiūvėsiai 15 g)
---------------------------------------------------------------
Pavakariai (žmogui reikalinga: 100 kcal, pagal sušių meniu bus suvartota: 70 kcal)
Agurkai (5 vnt.)
--------------------------------------------------------------
Vakarienė (žmogui reikalinga: 400 kcal,  pagal sušių meniu bus suvartota: 404 kcal)
Silpnai sūdytos lašišos juostelės 200 g (galima iškepti orkaitėje be riebalų)

Iš viso: 1460 kcal

II diena

Pusryčiai (žmogui reikalinga: 400 kcal, pagal sušių meniu bus suvartota: 391 kcal)
Avokado sumuštinis: druska (1 g), avokadas (1 vnt.), ruginė duona (80 g)

--------------------------------------------------------------
Priešpiečiai (žmogui reikalinga: 200 kcal,  pagal sušių meniu bus suvartota: 174 kcal)
Arbūzas (600 g)
---------------------------------------------------------------------------------------
Pietūs (žmogui reikalinga: 400 kcal, pagal sušių meniu bus suvartota: 383 kcal)
Sušiai (pvz., Philadelphia: virti ryžiai 130 g, snieginių krabų lazdelės 20 g, agurkas 20 g, sūrio kremas Philadelphia 15 g, lašiša 40 g)
-------------------------------------------------------------------
Pavakariai (žmogui reikalinga: 100 kcal, pagal sušių meniu bus suvartota: 139 kcal)
Morkų salotos su sezamu: sezamų sėklos (4 g), saulėgrąžų aliejus (2 ml), morkos (4 vnt.)

-----------------------------------------------------------------------
Vakarienė (žmogui reikalinga: 400 kcal, pagal sušių meniu bus suvartota: 396 kcal)
Salotos su krevetėmis ir kiaušiniu: majonezas (5 g), česnakas (1 vnt.), geltona paprika (50 g), raudona paprika (50 g), agurkas (100 g), pomidorai (100 g), salotos (30 g), kiaušiniai (2 vnt.), krevetės (180 g), sojų padažas (15 g)

Iš viso: 1474 kcal

III diena

Pusryčiai (žmogui reikalinga: 400 kcal, pagal sušių meniu bus suvartota: 410 kcal)
Avokadų, greipfrutų ir lašišos salotos: greipfrutas (50 g), medus (1 a. šaukštelis), avokadas (1 vnt.), lašiša (80 g)
--------------------------------------------------------------
Priešpiečiai (žmogui reikalinga: 200 kcal, pagal sušių meniu bus suvartota: 183 kcal)
Mango vaisius (1 vnt.)
--------------------------------------------------------------------
Pietūs (žmogui reikalinga: 400 kcal, pagal sušių meniu bus suvartota: 387 kcal)
Sušiai (pvz., Super California: virti suši ryžiai 130 g, virtos tigrinės krevetės 40 g, sūrio kremas Philadelphia 15 g, stintų ikrai 20 g, 15 g, avokadas 20g.)
-----------------------------------------------------------------------------
Pavakariai (žmogui reikalinga: 100 kcal, pagal sušių meniu bus suvartota: 70 kcal)
Agurkai (5 vnt.)
-----------------------------------------------------------------------------------
Vakarienė (žmogui reikalinga: 400 kcal, pagal sušių meniu bus suvartota: 397 kcal)
Daržovių salotos su tunu: saldžioji raudona paprika (50 g), pomidoras (1 vnt.), moliūgų sėklos (5 g), laimo sultys (10 ml), avokadas (1 vnt.), morka (1 vnt.), tunas, konservuotas savo sultyse (100 g)

Iš viso: 1467 kcal

IV diena

Pusryčiai (žmogui reikalinga: 400 kcal, pagal sušių meniu bus suvartota: 373 kcal)
Ryžių dribsniai su džiovintomis slyvomis (galima pakeisti kitais džiovintais vaisiais): ryžių dribsniai (80 g), džiovintos slyvos (30 g)
-------------------------------------------
Priešpiečiai (žmogui reikalinga: 200 kcal, pagal sušių meniu bus suvartota: 204 kcal)
Granatai (300 g)
-----------------------------------------------------------
Pietūs (žmogui reikalinga: 400 kcal, pagal sušių meniu bus suvartota: 415 kcal)
Sušiai su krevetėmis (pvz., Ebi Goma: virti ryžiai 130 g, virtos tigrinės krevetės 40 g, sūrio kremas Philadelphia 15 g, avokadas 20 g)
---------------------------------------------------
Pavakariai (žmogui reikalinga: 100 kcal, pagal sušių meniu bus suvartota: 84 kcal)
Virti brokoliai 220 g
---------------------------------------------------------
Vakarienė (žmogui reikalinga: 400 kcal, pagal sušių meniu bus suvartota: 401 kcal)
Baltyminis kokteilis su sėlenomis (obuolių sultys (150 ml), varškė (180 g), bananai (1 vnt.), maistinės rugių sėlenos (20 g)

Iš viso: 1465 kcal

V diena

Pusryčiai (žmogui reikalinga: 400 kcal, pagal sušių meniu bus suvartota: 395 kcal)
Virtas kiaušinis su juoda duona, avokadas: pusė avokado, juoda duona su saulėgrąžomis (40 g), didelis kiaušinis (1 vnt.)
----------------------------------------------------
Priešpiečiai (žmogui reikalinga: 200 kcal, pagal sušių meniu bus suvartota: 189 kcal)
Slyvos (300 g)
--------------------------------------------------------
Pietūs (žmogui reikalinga: 400 kcal, pagal sušių meniu bus suvartota: 361 kcal)
Sušiai (pvz., California: virti sušių ryžiai 130 g, snieginių krabų lazdelės 35 g, avokadas 20 g, stintų ikrai 20 g)
-----------------------------------------------------------
Pavakariai (žmogui reikalinga: 100 kcal, pagal sušių meniu bus suvartota: 101 kcal)
Agurkų salotos su natūraliu jogurtu: liesas natūralus jogurtas be priedų (20 g), vidutinis trumpavaisis agurkas (6 vnt.), krapai (20 g)
-----------------------------------------------------------
Vakarienė (žmogui reikalinga: 400 kcal, pagal sušių meniu bus suvartota: 411 kcal)
Daržovių salotos su grūdėta varške: varškė grūdėta 5 proc. riebumo (100 g), salotų lapai (50 g), juoda duona su saulėgrąžomis (60 g), pomidoras (1 vnt.), konservuoti kukurūzai (60 g), agurkas (3 vnt.), svogūnas (30 g)

Iš viso: 1491 kcal

VI diena

Pusryčiai (žmogui reikalinga: 400 kcal, pagal sušių meniu bus suvartota: 389 kcal)
Jogurtas su kviečių sėlenomis: lengvas ir liesas jogurtas su persikais (325 g), kviečių sėlenos (2 šaukštai)
----------------------------------------
Priešpiečiai (žmogui reikalinga: 200 kcal, pagal sušių meniu bus suvartota: 189 kcal)
Slyvos (300 g)
---------------------------------------
Pietūs (žmogui reikalinga: 400 kcal, pagal sušių meniu bus suvartota: 411 kcal)
Sušiai su lašiša ir ikrais (pvz., Sake Masago: virti ryžiai 130 g, lašiša 30 g, agurkas 15 g, avokadas 15 g, stintų ikrai 20 g)
-----------------------------------------------------
Pavakariai (žmogui reikalinga: 100 kcal, pagal sušių meniu bus suvartota: 94 kcal)
Žaliosios salotos su agurkais ir porais: agurkas (2 vnt.), porai (30 g), alyvuogių aliejus (1 ml), salotų lapai (300 g)
------------------------------------------------------
Vakarienė (žmogui reikalinga: 400 kcal, pagal sušių meniu bus suvartota: 415 kcal)
Salotos su vištiena ir vyšniniais pomidoriukais: avokadas (1 vnt.), medus (1 šaukštelis), salotos (60 g), žolelės (1 g), alyvuogių aliejus (1 ml), pomidoras (20 g), sojų padažas (20 ml), citrinų sultys (20 ml), vištiena (60 g), sezamų sėklos (5 g), garstyčios (10 g)

Iš viso: 1500 kcal

VII diena

Pusryčiai (žmogui reikalinga: 400 kcal, pagal sušių meniu bus suvartota: 373 kcal)
Ryžių dribsniai su džiovintomis slyvomis: ryžių dribsniai (80 g), džiovintos slyvos (30 g)
-------------------------------------
Priešpiečiai (žmogui reikalinga: 200 kcal, pagal sušių meniu bus suvartota: 174 kcal)
Arbūzas (600 g)
---------------------------------------------------
Pietūs (žmogui reikalinga: 400 kcal, pagal sušių meniu bus suvartota: 411 kcal)
Sušiai su tunu (pvz., Karai Maguro: virti ryžiai 130 g, be aliejaus skrudintas sezamas 20 g, tunas 35 g, padažas 15 g, avokadas 20 g)
-----------------------------------------------------
Pavakariai (žmogui reikalinga: 100 kcal,pagal sušių meniu bus suvartota: 84 kcal)
Virti brokoliai (220 g) 

------------------------------------------------------
Vakarienė  (žmogui reikalinga: 400 kcal, pagal sušių meniu bus suvartota: 396 kcal)
Krabų lazdelės su natūraliu jogurtu: krabų lazdelės (10 vnt.), liesas, natūralus jogurtas (125 g)

Viso: 1405 kcal

Jeigu turite klausimų apie sušių gamybą ar apie sveikos gyvensenos įpročius, drąsiai klauskite, mūsų ekspertai atsakys! Galite rašyti el. paštu: info@5braskes.lt arba klausti žemiau esančiuose komentaruose.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

NT rinkoje įsibėgėja nerimą kelianti tendencija: Vyriausybei namų darbus pasidaryti reiktų jau dabar (15)

Kiek laiko galima toleruoti tendenciją, kai būsto kainos auga sparčiau negu vidutinis darbo...

Kovos dėl olimpinio medalio: galingai finišavęs Rapšys užtikrintai žengė į finalą (8)

Lietuvos plaukimo rinktinės lyderis Danas Rapšys sugebėjo tinkamai išnaudoti trumpą atokvėpį...

Nuo pirmadienio reikės izoliuotis grįžtantiems iš Airijos, Belgijos, dalies Graikijos salų

Nuo pirmadienio atlikti koronaviruso tyrimą ir izoliuotis turės šia liga per paskutinį pusmetį...

Savo planu pasidžiaugęs Rapšys žavėjosi tunisiečio akibrokštu: gal dėl to man ir buvo lemta nepatekti į finalą specialiai Delfi iš Tokijo

„Protingiau plaukiau. Kaip ir vakar sakiau, rezervo tikrai yra. Kadangi ryte tikrai nežinojau, kiek...

Europos siūlomos anglies dioksido taisyklės susidurs su naftą ryjančia pramone: ko tikėtis (4)

Plataus masto ES pasiūlymai apriboti šiltnamio efektą sukeliančius išmetamuosius teršalus per...

Martyna Bankauskaitė | D+

Teisininkas atsako: ar galima iš žmogaus atimti paskutinį būstą fizinio asmens bankroto metu?

„Delfi Plius“ sulaukė skaitytojos Marytės klausimo, ar LR įstatymai numato teisę iš asmens,...

Po tragedijos Robino Williamso sūnus prabilo apie paskutines tėvo gyvenimo akimirkas: jis jautė kančią

Robino Williamso sūnus Zakas davė atvirą interviu Maxo Lugavere tinklalaidės „The Genius...

Pusfinalyje poziciją pagerinusi Teterevkova įrodė, jog neatsitiktinai pateko greta planetos elito (2)

Jauniausios Lietuvos rinktinės narės 19-metės Kotrynos Teterevkovos debiutas olimpinės žaidynėse...

Gydytojas Morozovas išvardijo kelias klaidas, dėl kurių kiekvienas gali priprasti prie vaistų

Prie gero greitai priprantama, net jei tas geras – viso labo tabletės ir lašiukai. Ar tikrai prie...