aA
5braškių pašto dėžutėje rasti laiškai kartais neįtikėtinai nustebina, o kartais primena istorijas, kurias kažkur girdėjome. Bet visada jie apie tą patį - meilę, jausmus, vyrus, moteris, santykius ir tai, kas jums labiausiai neduoda ramybės.
 „Man 34-eri, ir aš neskubėsiu prarasti nekaltybę, nes tai „normalu“ ir „visi taip daro“.“
„Man 34-eri, ir aš neskubėsiu prarasti nekaltybę, nes tai „normalu“ ir „visi taip daro“.“
© Shutterstock nuotr.

Šį kartą skaitytoja pasakoja apie tai, kaip mūsų visuomenė supranta moters nekaltybę. Ji - 34-erių metų mergaitė, ieškanti ir laukianti tos tikrosios meilės. 

Taip, jūs teisingai supratote - aš esu nekalta 34-erių metų moteris. Niekada neturėjau lytinių santykių. Tai lyg neatpažintas skraidantis objektas - nieko apie tai negaliu pasakyti, nesu patyrusi to malonumo (net nežinau, ar tai malonu). Dauguma tikriausiai pagalvosite: paauglė neturi vasarą veiklos ir rašo kažkokias iš piršto laužtas istorijas. 

Dar kiti įtarinėja, kad už šio laiško slepiasi pabaisa, nuo kurios net pačių aukščiausių moralinių vertybių pakylėtas žmogus pabėgtų. Manau, kad yra ir tokių, kurie sakys: aha, nedavė iki vestuvių, tai jų ir nesulaukė. Ne, viskas yra kiek kitaip.

Gerbiu kiekvieno iš jūsų kruopščiai arba spontaniškai sugalvotus scenarijus, tačiau mano gyvenimo istorija išskirtinė. O rašau todėl, kad noriu apginti tokias moteris. Mes nieko iš jūsų neprašome, garsiai nerėkaujam apie savo gyvenimo situaciją... Patylėkit ir jūs, garsiai lojantys ir reikalaujantys iš mūsų pasiteisinimų. Aš tai slepiu net nuo artimiausių draugų, tad kodėl turėčiau atlikti viešą išpažintį?

Man 34, jau 10 metų dirbu pastovų, neblogai apmokamą darbą. Turiu bakalauro ir magistro laipsnius. Visi mano draugai, kurių turiu visai nemažai, mano, kad gyvenu puikų seksualinį gyvenimą ir galėčiau dar ir juos, sukūrusius šeimas, nemažai ko pamokyti. Kodėl tai slepiu nuo jų? Paprasta - mūsų visuomenė yra apsėsta greito nekaltybės praradimo kulto. Vaikinai ir merginos nesulaukia pilnametystės jau didžiuojasi savo seksualiniais laimėjimais.

Ar tai tikroji norma, į kurią turėtų lygiuotis dauguma? Ar gali būti riba, iki kada reikėtų atsikratyti tos nekaltybės plėvelės, nes uždelsus atsiranda gėdos ir nepilnavertiškumo jausmas. Man keista, kad dar Harį Poterį žiūrinčios mergaitės vartoja kontraceptikus. Suprask, vaikai dar nenori turėti vaikų, bet prestižišką įvaizdį privalo išlaikyti. 

Dar sunkiau mūsų tėvams. Jų jaunystės laikais niekas net neišdrįsdavo leptelėti apie savo seksualinius santykius. Tai buvo lyg Pandoros skrynia, kurią atvėrus svetimiems galėjai sulaukti pragariškų pasekmių. Bet staiga viskas apsivertė aukštyn kojomis. Intymus gyvenimas dabar viešas.

Neseniai išgirdau, kaip mergaitė, kurią dar dabar įsivaizduoju besikuičiančią smėlio dėžėje, iškilmingai draugėms praneša, kad jos nekaltybė jau išnyko lyg dūmas. Kelis kartus kitas patikindama - neskausminga, bet ir malonumo mažoka. Bet koks pasididžiavimas po to - jautiesi lyg naujai gimusi. Susiėmiau už galvos ir pagalvojau tik vieną: ji dar nežino Pitagoro teoremos, bet kuo puikiausiai išmano misionierius ir šuniuko pozų skirtumus.

Nesu davatka, todėl mažų mažiausiai noriu pamokslauti apie paauglių seksualinį švietimą, tačiau nesuprantu, kodėl moteris, kuri yra brandesnio amžiaus, tačiau dar nekalta, kelia tokias dideles visuomenės diskusijas. Kartais jaučiuosi lyg viduramžių inkvizicijos laikais - ragana, kurią reikia kuo skubiau identifikuoti ir pašalinti. Juk mūsų visuomenei tokių - laisvai pasirinkusių likti nekaltomis - nereikia. Daug labiau mylimos plataus mąstymo drąsuolės, laisvai pasakojančios apie savo seksualumą, sugebėjimus, patirtus ir suvaidintus orgazmus.

Aš irgi manau, kad seksas yra puikus dalykas, tai, kas sutvirtina dviejų žmonių santykius. Klausiate, kodėl visgi likau mergaite?


Nuotr. Shutterstock

Kažkas mane vis atmušdavo nuo lytinių santykių. Nors susitikinėjau su daug vaikinų ir vyrų, tačiau draugystes baigdavau vos po 2-3 pasimatymų. Niekada nepajutau to prisirišimo, švelnumo ir pagarbos, kokią, manau, turėčiau jausti mylimam žmogui. Iš to seka ir kitas faktas - nekaltybę visada svajojau padovanoti tikrai mylimam žmogui...

Šiandien gal ir norėčiau pagaliau sužinoti intymios meilės skonį, tačiau mane stabdo baimės ir stereotipai. Ką pagalvos vyras, sužinojęs apie 34-erių metų mergelę? Nenormali, ligota, turinti daug baimių ar visiškai nepatraukli kitiems vyrams... Taip bijau visų šių scenarijų, kad pati labai greitai užbaigiu visus romantinius ryšius.

Kai mano draugės pradeda diskusijas apie klube sutiktus vyrus, su kuriais mėgavosi žvėrišku seksu, arba aptaria kai kurių moteriškų žurnalų vertas kamasutros pamokėles ir subtilybes, aš tyliu. Man patinka savo asmeninį gyvenimą laikyti privačiu, nenoriu viešai skalbti triusikų

Mano išvada paprasta - viskas yra nesvarbu, kas kitiems kelia kažkokių nepatogumų, nuoskaudų ir kompleksų. Stoviu drąsiai prieš visus jus, interneto žmones, ir sakau: aš esu nekalta 34-erių metų moteris. Taip, moteris, o ne mergaitė. Ne nekaltybė suformuoja mūsų brandą, požiūrį, vertybes ir kitus suaugusio žmogaus bruožus. Ir aš neskubėsiu prarasti nekaltybę, nes tai normalu ir visi taip daro

Man gera būti tokia, kokia esu. O jums linkiu tolerancijos ir supratingumo.

Jei ir jūs norite papasakoti savo istoriją, siųskite ją el. paštu info@5braskes.lt

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
4.0000

Top naujienos

Tomas Janonis | D+

Savivaldybėje – tarsi privačioje įmonėje: valdininkas vadovauja net penkioms įmonėms, partnerio darbovietei – pastovūs pirkimai

Vilniaus rajono savivaldybės Architektūros ir Statybos skyriuose dirbantys architektai ir kiti...

Užsisakyti statybininką ar meistrą gali būti kaip niekad sunku: tenka palaukti ir pusę metų ar ilgiau, sumokėti daugiau (83)

Toliau augant nekilnojamojo turto (NT) sandorių skaičiui, visas statybų sektorius susiduria su...

Nuo pirmadienio Lietuvoje pradedami skiepyti 12–15 metų vaikai (107)

Nuo pirmadienio Lietuvoje pradedami skiepyti 12–15 metų vaikai, BNS patvirtino sveikatos apsaugos...

Bilietas į Europos keliones – ne lėktuvai ar automobiliai, o traukiniai (23)

Gegužės 20 d. lygiai 20.52 val. iš Austerlico stoties Paryžiuje pajudėjo miegamasis traukinys....

Nuo pirmadienio įsigalioja svarbūs pokyčiai: šalys, iš kurių atvykus nebereiks izoliuotis  atnaujintos taisyklės dėl vaikų izoliacijos (27)

Epidemiologinei situacijai gerėjant ir mažėjant atvejų skaičiui, jau pirmadienį įsigalioja kai...

Pasiankstinti antrą „AstraZeneca“ skiepą galės visi norintys (5)

Planuojama leisti visiems norintiems pasiankstinti antrą „AstraZeneca“ skiepą, BNS patvirtino...

Jeigu vaikystėje gavote šią vakciną, džiaukitės: ji apsaugo net nuo dviejų ligų (56)

Visi natūralios atrankos mėgėjai jau gali perjungti kanalą arba uždaryti interneto naršyklės...

Baigėsi 12 metų trukęs Benjamino Netanyahu valdymas papildyta

Įvairios pakraipos Izraelio partijų aljansas sekmadienį užbaigė 12 metų nepertraukiamai trukusį...

Literatūrologas įvertino abiturientų lietuvių kalbos egzaminą: keisti reikia, bet ne taip, kaip dauguma galvoja

Prieš kelias dienas abiturientai laikė pirmąjį egzaminą, o po literatūros rašinio paprastai...

Garsioji Vilniaus perėja vėl pasikeitė – atsirado naujas užrašas (170)

Panašu, kad Vilniuje, Saltoniškių gatvėje, esanti požeminė perėja keisis dar daugybę kartų.