Ypatingas metas Ventės rage: laukiama naujo rekordo

 (22)
Ventės ornitologams pats darbymetis. Nepaisant jau kelintą dieną pučiančio nepalankaus vėjo, ornitologai gyvena naujo sužieduotų paukščių rekordo laukimu.
Ventės ragas
© DELFI / Rinatas Chairulinas

Ventės rago ornitologijos paukščių gaudyklėse nuo pat stoties įkūrimo pradžios 1929-ais metais, buvo sužieduoti daugiau kaip 2,5 mln. skirtingų paukščių. O šiemet, anot ornitologo Vytauto Jusio, tikimąsi naujo rekordo, mat jau sužieduota 8 tūkst. daugiau paukščių nei pernai.„2016-aisias sužiedavome 92 tūkst. paukščių, o dabar jau esame sužiedavę beveik 60 tūkst. Šie metai mums kol kas yra geriausi nuo pat stoties įkūrimo metų. Tiesa, viskas priklausys nuo spalio ir lapkričio mėnesių rezultatų, nes šis rugsėjis dėl vyraujančio rytų krypties vėjo yra prastesnis už pernykštį“, – sako ornitologas V. Jusys.

V. Jusys pasakoja, kad Lietuvą šį sezoną jau paliko lakštingalos, didžioji dalis kregždžių, raudongalvės sniegenos, taip pat devynbalsiai. Šiuo metu ornitologai daugiausia sužieduoja mėlynųjų ir didžiųjų zylių, o, anot ornitologo, šie metai priklauso karetaitėms.

Ornitologė Ingrida Meškinytė, paklausta, ar pagal paukščių elgseną galima nuspėti apie ateinančios žiemos orus, juokėsi. Anot jos, paukščiai – labai prasti orų pranašai.

Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus, kuriam priklauso Ventės ornitologinė stotis, ornitologas V. Jusys džiaugiasi, kad į Ventės rago gaudykles pakliūva ne tik paukščių, bet ir kitų gyvūnų. Pavyzdžiui, laumžirgių, kurie žieduojami taip pat kaip paukščiai. Ornitologui pavyko atrasti netgi labai ilgai Lietuvoje ieškotą laumžirgių rūšį – Pietinę skėtę.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Fotogalerijos

SKAITOMUMO INDIKATORIUS

157417893

Tiek kartu perskaityti* visi grynas.lt straipsniai

* Indikatoriuje skaiciuojama, kiek skaitytojai iš viso perskaite publikaciju nuo GRYNAS.lt starto (2010 gruodis)