Vieta, kuri traukia visais metų laikais: rudeniniai pasivaikščiojimai čia įspūdingi

 (5)
Dabartinė Kauno marių regionio parko, kuriame šįkart svečiuojasi GRYNAS.lt komanda, teritorija susiformavo prieš 58 metus. Tuomet pastačius Kauno hidroelektrinę, marios užliejo Nemuno slėnį, taip nusinešdamos net 35 kaimų gyventojų tėviškes.
Kauno marių regioninis parkas
© Stopkadras

Kauno marių regioninio parko duomenimis, dabartinių marių dugne teko iškeldinti daugiau nei 700 sodybų, iškirsti sodus, perkelti net kapines, kuriose buvo palaidoti čia gynenusiųjų artimieji.

Kauno marių regionino parko kraštotyrininkas Evaldas Makrickas pirmiausia mums parodė Girionių poilsiavietę. Anot specialisto, tai viena lankomiausių pako vietų tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku.

Nuvykome ir ten, kur bent jau mintimis galima nusikelti maždaug 15 tūkst. metų atgal. Tai Žiegždrių geologinis takas. Einant juo atsidengia į kietą uolieną surišto smėlio, žvyro sluoksniai. E. Makrickas sako, jog, nors takas visuomenei pristatytas jau prieš keletą metų, daugeliui dar nėra atrastas.

1992 metais įkūrus Kauno marių regioninį parką, dėl unikalaus kadagių slėnio ir aplinkinių teritorijų gamtinės įvairovės buvo išskirtas Arlaviškių botaninis draustinis. O vaizdo reportaže siūlome į jį pažvelgti ir išskirtiniais vaizdais pasigrožėti iš paukščio skrydžio.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Fotogalerijos

SKAITOMUMO INDIKATORIUS

157417893

Tiek kartu perskaityti* visi grynas.lt straipsniai

* Indikatoriuje skaiciuojama, kiek skaitytojai iš viso perskaite publikaciju nuo GRYNAS.lt starto (2010 gruodis)