Verta dėmesio: vieta, kur galima pamatyti įdomiausius ir pavojingiausius pasaulio gyvūnus

 (17)
Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejus skaičiuoja jau 98-tus gyvavimo metus ir kitąmet pradės ruoštis jubiliejiniams metams, o šiemet muziejus mini savo įkūrėjo, žymiojo lietuvių gamtininko Tado Ivanausko 135-ąsias gimimo metines. Kuo išskirtinis šis muziejus ir ką įdomaus jame galima rasti?
Kauno T. Ivanausko zoologijos muziejus
© Stopkadras

Kaip pasakoja muziejaus ekskursinio skyriaus vedėja Audronė Kleišmantienė, pats muziejus prof. T. Ivanausko iniciatyva įkurtas Kaune kaip Gamtos tyrimo stotis. Jis rūpinosi gyvosios gamtos tyrimu, Lietuvos faunos rinkimu, sisteminimu, iškamšų gamyba.

Vaizdo reportaže aplankysime visus keturis aukštus, kuriuos užima muziejus. Čia yra septynios ekspozicijų salės. Pradžioje apžiūrėsite bestuburių skyrių: moliuskų įvairovė, vėžiagyvių, vabzdžių ekspozicijos ir zoogeografinė dalis, kuri skirta viso pasaulio drugiams. Taip pat ir bestuburių Lietuvos gyvūnų atstovų kolekcija – žuvų skyrius, driežai, gyvatės, rupūžės, varlės jus supažindins su roplių šeima bei paukščių skyrius.

Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus Paukščių skyriaus vedėjas Saulius Rumbutis papasakos, kokią vietą muziejaus paukščių kolekcija užima inventorizavus visų didžiųjų Europos mieziejų turimus rinkinius.

Taip pat sužinosite, kad naujų eksponatų gamyba muziejuje užsiima septyni specialistai taksidermistai. Beje, Lietuvoje šių meistrų nerengia nė viena mokykla. O ir visame pasaulyje tokių mokyklų labai mažai. Tadas Ivanauskas šio meno paslapčių pats išmokė savus laborantus, šie vėliau parengė naują pamainą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Fotogalerijos

SKAITOMUMO INDIKATORIUS

157417893

Tiek kartu perskaityti* visi grynas.lt straipsniai

* Indikatoriuje skaiciuojama, kiek skaitytojai iš viso perskaite publikaciju nuo GRYNAS.lt starto (2010 gruodis)