Nieko džiuginančio: kokiu oru žiemą kvėpuojame?

 (57)
Imamas cheminis mėginys, kuris yra apdorojamas cheminėje laboratorijoje ir tik kitą dieną gaunamas rezultatas. Taip oro taršos matavimai Lietuvoje buvo atliekami nuo 1978 metų. Šiandien technika yra pasiekusi tokį lygį, kad pagrindinius oro teršalus galima nustatyti automatiniu būdu, o rezultatai atnaujinami kas valandą.
© DELFI / Kiril Čachovskij

Aplinkos apsaugos agentūros (AAA) oro kokybės vertinimo skyriaus vyriausioji specialistė Vilma Bimbaitė pasakoja, kad žiemą miestuose oro užterštumas padidėja, o ypač išauga kietųjų dalelių koncentracija. Tai lemia daugiau taršos šaltinių ir tinkamos teršalams kauptis oro sąlygos.

Nors oro kokybei šalies miestuose šiandien daugiausia įtakos daro vietinių šaltinių keliama tarša, tačiau dalis teršalų pietų krypties oro masių pernašomis gali būti atneštos iš kitų Europos šalių. Tam, kad būtų ištirta iš užsienio šalių atkeliaujanti oro tarša, yra įkurtos foninės oro taršos tyrimų stotys.

Pažiūrėję vaizdo reportažą, sužinosite, kaip ir kur matuojama oro tarša ir kaip kiekvienas iš mūsų gali prisidėti prie oro taršos mažinimo.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Fotogalerijos

SKAITOMUMO INDIKATORIUS

157417893

Tiek kartu perskaityti* visi grynas.lt straipsniai

* Indikatoriuje skaiciuojama, kiek skaitytojai iš viso perskaite publikaciju nuo GRYNAS.lt starto (2010 gruodis)