Į Lietuvą grįžta paukščiai: apsigyventi gali ir daugiabučio balkone

 (19)
Kovo 10-oji – vadinamoji 40-ties paukščių diena. Lietuviai nuo seno minėdavo šią dieną, kuri simbolizuoja paukščių sugrįžimą į mūsų kraštą. Gamtininkai mano, kad ši diena taip vadinama dėl to, jog apytikriai tiek žmonėms pažįstamų paukščių rūšių iš Lietuvos išskrenda žiemoti į šiltesnius kraštus ir pavasarį sugrįžta. Grynas.lt žurnalistai domėjosi, kaip tinkamai pasitikti grįžtančius paukščius.
Paukščiai
© DELFI

Sparnuotieji grįžta pasiruošę perėti ir tam jie ieško tinkamos vietos – medžio drevės, uokso ar tinkamo inkilo. Inkilų rūšių yra begalė, kone tiek pat, kiek pačių paukščių. Ornitologas Gediminas Petkus skatino žmones kabinti inkilus arčiau savo namų, miesto parkuose ar skveruose, nes būtent čia jų labiausiai ir trūksta.

Norint iškelti inkilą, svarbu atkreipti dėmesį ir į savo aplinką - inkilą galima kelti net balkone.

Svarbu žinoti pagrindines taisykles ir kabinant inkilą, ir jį gaminant ar atnaujinant, nes apsigyvenę netinkamame inkile paukščiai gali pražūti.

Paukščiai džiugina ne tik savo giesmėmis ir spalvinga išvaizda, jie yra naudingi žmogui. Kaip tinkamai pasitikti sparnuočius, žiūrėkite Grynas.lt reportaže.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Fotogalerijos

SKAITOMUMO INDIKATORIUS

157417893

Tiek kartu perskaityti* visi grynas.lt straipsniai

* Indikatoriuje skaiciuojama, kiek skaitytojai iš viso perskaite publikaciju nuo GRYNAS.lt starto (2010 gruodis)