Aplinkosauga iš arti: aplinkosauginis prekių ženklinimas - tik apsiskaičiusiems vartotojams

 (4)
Kartu su žalia ekologijos mada į Lietuvą ant ekologiškų prekių pakuočių plūstelėjo ir dešimtys ar net šimtai iki tol mums neregėtų aplinkosauginių ženklų.
Kaip susigaudyti aplinkosauginiame ženklinime?
© Stopkadras/DELFI.TV

Vieni jų rodo, kad gaminant prekę nebuvo atlikti bandymai su gyvūnais, kiti - kad produktas pagamintas laikantis tam tikrų ekologinių standartų, treti - kad gaminant prekę nebuvo išnaudojami senkantys trečiųjų šalių gamtos resursai. Išsivysčiusių Vakarų valstybių gyventojų apsisprendimą pirkti dažnai nulemia ne kaina, pakuotės dizainas ar atpažįstamas prekės ženklas, o būtent mažytis ant pakuotės esantis aplinkosauginis ženkliukas. Iš jo apsiskaitęs vartotojas supranta, kaip prekė buvo pagaminta ir kokį poveikį gaminys turės jo sveikatai ir aplinkai.

Visgi Lietuvos gamintojai kol kas šiuos ženkliukus ant savo gaminių pakuočių klijuoja vangiai - jie dažnai tiesiog nemato prasmės investuoti į nepigiai kainuojantį ženklinimą, kol to nereikia patiems vartotojams. GRYNAS.lt pamėgino išsiaiškinti, kodėl skirtingų aplinkosauginių ir ekologinių ženklų ant produktų pakuočių yra tiek daug, kurie yra svarbiausi ir ar jie gali šiuos ženklus atpažįstančiam vartotojui atnešti kokios nors naudos.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

SKAITOMUMO INDIKATORIUS

157417893

Tiek kartu perskaityti* visi grynas.lt straipsniai

* Indikatoriuje skaiciuojama, kiek skaitytojai iš viso perskaite publikaciju nuo GRYNAS.lt starto (2010 gruodis)