3 paukščiai tapo Lietuvos ambasadoriais: kuo jie tokie ypatingi?

 (35)
„Artėjant Lietuvos valstybės atkūrimo 100 metų jubiliejui gimė idėja, kurios pagrindinis tikslas pasitelkiant paukščių pagalbą garsinti mūsų šalies vardą pasaulyje“, – GRYNAS.lt netradicišką sumanymą pristatė VšĮ „Gamtosaugos projektų vystymo fondas“ vadovas Saulis Skuja.
Paukščiai Lietuvos ambasadoriai
© Organizacijos nuotr.

2017–2018 metais Lietuvoje specialiai valstybės atkūrimo 100-mečio progai skirtais žiedais lizduose planuojama kasmet sužymėti po 100 saugomų paukščių jauniklių rūšių. Šiais žiedais sužieduoti paukščiai – vadinami „specialiaisiais ambasadoriais“.

O trims ereliams rėksniams šiemet buvo uždėti GPS siųstuvai. Su siųstuvą turinčiais paukščiais nuolat palaikomas ryšys, kurio metu gaunama informacija apie tikslią jų buvimo vietą, skrydžio maršrutą, sustojimus ir juose praleistą laiką. Šie trys ereliai yra vadinami „akredituotaisiais ambasadoriais“.

Vaizdo reportaže pamatysite, kaip ereliams sekėsi pasiekti žiemavietes, tikslią dabartinę jų lokaciją ir sužinosite, kuo vienas erelis, nustebindamas ir mokslininkus, išsiskyrė iš kitų dviejų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Fotogalerijos

SKAITOMUMO INDIKATORIUS

157417893

Tiek kartu perskaityti* visi grynas.lt straipsniai

* Indikatoriuje skaiciuojama, kiek skaitytojai iš viso perskaite publikaciju nuo GRYNAS.lt starto (2010 gruodis)