Krekenavos regioninio parko grupės patarėja Alma Kavaliauskienė informavo, kad problema parko darbuotojams yra žinoma ir ją bandoma spręsti jau seniai, tačiau tai nėra lengva.

„Šį pavasarį pastebėtos keturratininkų bei motociklininkų išvažinėtos pievos ir miškai Nevėžio pakrantėse ties Kalnelio, Jaciniškio, Kazokų ir kt. kaimais. Taip pat važinėta netgi Nevėžio slėnio pažintiniu taku.

Pagauti ar nustatyti, kas važinėja bekele, sudėtinga, nes tai vyksta savaitgaliais ar vakarais, važinėtojų veidus slepia šalmai, o motociklai ir keturračiai – be valstybinių numerių.

Bandėme įvairiais būdais užkirsti tokiems važinėjimams kelią. Darėme informacines lenteles ir jas kalėme išvažinėtose vietose. Kai kur tai pasiteisino: nebevažiuojama per pievą ties Krivulių kaimu.

Bendravome šiuo klausimu su seniūnais ir miškininkais. Pasak jų, važinėja ne vietiniai, o atvykėliai iš kitur. Skleidėme informaciją ir rašėme straipsnius.

Statomos ir vaizdo kameros. Sutarta su aplinkosaugininkais organizuoti bendrus reidus su policija ir miškininkais.“

Išvažinėta draustinio teritorija A. Kavaliauskienės nuotr.

Aplinkos apsaugos departamentas primena, kad lankymąsi miške reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą asmenims nuo 20 iki 50 eurų ir baudą juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims nuo 50 iki 110 eurų. Transporto priemonių statymas miške arba važiavimas transporto priemonėmis miškais ten, kur tai daryti draudžiama, užtraukia baudą nuo 20 iki 50 eurų.

Neteisėtas važiavimas per žolinę dangą, miško paklotę ar vandens telkinių ledu motorinėmis transporto priemonėmis užtraukia įspėjimą arba baudą nuo 20 iki 140 eurų. Nustačius neteisėtą važiavimą per žolinę dangą, miško paklotę motorinėmis transporto priemonėmis, kai dėl to žolinė danga ar miško paklotė buvo sužalota ar sunaikinta, skaičiuojama aplinkai padaryta žala ir skiriama bauda nuo 140 iki 300 eurų.

Neteisėtas važiavimas motorinėmis transporto priemonėmis paviršiniuose vandens telkiniuose užtraukia baudą asmenims nuo 300 iki 560 eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 600 iki 1450 eurų, bus skirta bauda.

Gamtos saugojimo problema Lietuvoje labai dažna ir didelė. Sąmoningumo neretai trūksta jauniems žmonėms, todėl labai svarbu suprasti, kad būnant gamtoje būtina ją gerbti, saugoti, neniokoti.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją