aA
Visa tiesa apie žuvį. Ar įmanoma nusipirkti šviežios žuvies?
© Shutterstock nuotr.

Žuvį valgyti – sveika. Tačiau tik tuomet, jei jos kokybė tikrai gera. Atrasti šviežią, neužterštą ir teisingai sugautą žuvį Lietuvoje tampa vis sunkiau.

Šviežumas kelia abejonių

Tyrimų duomenimis apie 70 proc. lietuvių mano, kad žuvis yra sveikas maistas. Tautiečių nuomone, žuvis pagal savo skonio savybes neatsilieka nuo paukštienos, jautienos ir kiaulienos. Statistinis lietuvis per metus suvalgo apie 15 kg žuvies, tačiau dažniausiai šį produktą valgo per šventes ir norėdami paįvairinti savo racioną. Tiesa ta, kad žuvis – pats pavojingiausias produktas nedėmesingam pirkėjui. Jos galiojimo laikas labai trumpas. Šviežia neatvėsinta žuvis sugenda praktiškai per vieną dieną.

„Mes nesame tauta, kuri daug valgo žuvies. Nelabai suprantame apie žuvį, jos kokybę. Pavyzdžiui, pagal Norvegijos įstatymus, šviežia žuvis laikoma gali būti tik 14 dienų nuo jos pagavimo. Negana to, norvegai dar reikalauja, kad būtų parašyta pagavimo diena, ko Lietuvoje tikrai nėra“, - pasakojo „Ervik Fisk” atstovas Lietuvoje Algimantas Vinauskas.

Gera žuvis yra ką tik pagauta, pas žveją verslininką, šviežiai ištraukta, jeigu jūs nusiperkate ją per 2-3 valandas. Po to pagal visą procesą jos kokybė pradeda blogėti.
P. Cirtautas

Pasak Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Veterinarijos ir sanitarijos skyriaus vedėjo Deivido Kliučinsko, Lietuvoje ir Europos Sąjungoje už produkto saugą ir tinkamumą vartoti atsako gamintojas. Jis turi pagrįsti, kiek gali galioti produktas, tačiau šiuo metu yra įvairių technologijų, kaip tą terminą išlaikyti gana ilgą.

Tuo, kad žuvis tikrai yra šviežia, tikri galite būti nebent pirkdami ją dar gyvą. Jei manote, kad parduotuvėje ar turgelyje ant ledo besiilsinti gražuolė dar visai neseniai pliuškenosi vandenyje – gali būti, kad klystate. Dėl itin trumpo žuvies galiojimo termino, ją šviežią atgabenti į parduotuves būtų praktiškai neįmanoma, todėl pirmiausia ji yra užšaldoma, o vėliau atšildoma ir parduodama kaip atvėsinta. Tikrai šviežia žuvimi gali mėgautis nebent pajūrio gyventojai.

„Gera žuvis yra ką tik pagauta, pas žveją verslininką, šviežiai ištraukta, jeigu jūs nusiperkate ją per 2-3 valandas. Po to pagal visą procesą jos kokybė pradeda blogėti“, - sakė Tarpšakinės žuvininkystės organizacijos pirmininkas Petras Cirtautas.

Žuvį gadina neteisingai gaudydami

Žuvies kokybei įtakos turi ir jos sugavimo būdas. Dauguma verslininkų žuvį gaudo tralais – užmestuose tinkluose sugaunamos ne tik didelės žuvys, bet ir mažesnės, o jas traukiant masiškai dūstančios žuvys traiškomos viena į kitą ir taip pažeidžiama jų raumenų struktūra.

„Tinklas yra labai greitai užkemšamas didesnėmis žuvimis, tada pagaunamos ir mažosios žuvytės, kurios yra visos maitinimosi grandinės dalis. Tralas yra traukiamas dugnu, taip dažnai netgi visa jūros fauna yra nuskutama ir sužalojama – tai tikrai didelė žala gamtai. Teko skaityti, kad Amerikoje krantai yra visai išskusti tralais“, - pasakojo A.Vinauskas.

Tik pagauta dar gyva žuvis yra atvėsinama leduose, jos gyvybinės funkcijos sulėtėja, tačiau, dėl didelio gyvybingumo, nedingsta. Tokiu kroviniu pakraunamas lėktuvas skrieja į tam tikrą pasaulio kraštą, kur žuvys vėl atgaivinamos.

Tiesa, yra vienas, tačiau pakankamai brangus būdas, kaip į kitą pasaulio kraštą pristatyti šviežią žuvį. Tik pagauta dar gyva žuvis yra atvėsinama leduose, jos gyvybinės funkcijos sulėtėja, tačiau, dėl didelio gyvybingumo, nedingsta. Tokiu kroviniu pakraunamas lėktuvas skrieja į tam tikrą pasaulio kraštą, kur žuvys vėl atgaivinamos. Tokiu būdu į prabangius Prancūzijos restoranus keliauja otai iš Japonijos arba į Japoniją gabenami unguriai iš Vietnamo.

„Lietuviški“ unguriai iš Kinijos

Beje, kalbant apie ungurius. Tikriausiai dažnas vasarą atostogaudamas pajūryje lauktuvių parvežate skanų riebų lietuvišką ungurį. Niekam nekyla abejonės, kad prekybos centre, pajūrio krautuvėlėse ar restorane parduodami unguriai ką tik pagauti Baltijos jūroje. Tačiau tiesa dažnai yra kitokia. Pajūrio žvejai pripažįsta – 90 proc. Lietuvoje parduodamų ungurių iš tikrųjų užauginti ne kur kitur, o didžiulėse fermose Kinijoje.

Tūkstančiai į gyvates panašių gyvių fermose rangosi vienas ant kito: Kinija – daugiausiai ungurių užauginanti šalis. Kad greičiau augtų, šie gyvūnai maitinami specialiais pašarais, kurie susideda iš žuvies ir sojos produktų. Tiesa ta, kad natūralioje aplinkoje augantys unguriai tokio maisto į savo burnas neimtų, tačiau šiuo atveju jie yra tiesiog pripratinami. Ungurio kokybė itin priklauso nuo to, kuo jis minta ir kokiame vandenyje gyvena, o Kinijos vandenyse teršalų netrūksta.

Belgijoje neseniai padaryti tyrimai įrodė, kad unguriai kaupia teršalus labiau nei bet kokios kitos žuvys. Dirbtinai užaugintos žuvys ne tokios skanios kaip augusios natūraliomis sąlygomis, jos yra riebesnės, o dauguma teršalų nusėda būtent ungurio riebaluose.

Pajūrio žvejai pripažįsta – 90 proc. Lietuvoje parduodamų ungurių iš tikrųjų užauginti ne kur kitur, o didžiulėse fermose Kinijoje.

Beje, lietuviški unguriai tikrai nėra saugesni. Remiantis aplinkos apsaugos agentūros ataskaita, unguriai maistui paprastai naudojami retai dėl sumenkusios šios rūšies populiacijos, tačiau jų vartojimas maistui gali būti ypač pavojingas tiek visai populiacijai, tiek atskiroms grupėms – vaikams, nėščioms moterims.

GRYNAS.lt ir Lietuvos gamtos fondas rekomenduoja: Nepirkite nei laukinių, nei užaugintų ūkiuose ungurių, kadangi jie visi priklauso tai pačiai nykstančiai rūšiai.

Visą „Žuvies ir jūros produktų vadovą sąmoningam vartotojui" PDF formatu galite atsisiųsti ČIA.

Parengta pagal BTV laidos „Auksarankiai“ medžiagą

www.GRYNAS.lt
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Primena dėl daugiabučių kiemuose augančių medžių genėjimo: reikia derinti su seniūnija (3)

Vis daugiau sostinės gyventojų ima puoselėti savo daugiabučių namų kiemus. Kiemuose augančius...

Niekaip nepasimoko: ne kartą už žvejybą tinklais baustą vyrą ir vėl pričiupo aplinkosaugininkai (2)

Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai per bendrą su policijos pareigūnais...

Kaip pasirūpinti ir supančia aplinka, ir savo pinigine?

Per pastaruosius kelerius metus ėmė didėti visuomenės susirūpinimas tvaresniu, aplinkai...

Bus teisiamas įrašus apie daugiau nei 90 nušautų gyvūnų iš medžioklės lapų ištrynęs vyras (19)

Teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje medžiotojas iš Vilniaus yra kaltinamas per penkerius...

Neteisėtai žvejoję ir aplinkosaugininkams pasipriešinę žvejai gavo ne tik baudas, bet ir ašarinių dujų (9)

Kauno gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai sekmadienį reido prie Kauno marių metu...

Top naujienos

Ernestas Naprys | D+

Ne viskas tik brangsta: dešimtys produktų per 5 metus yra atpigę – palyginkite kainas (1)

Įpylus 30 procentų pabrangusio dyzelio, automobilį palikti stovėti mieste kainuoja 60 proc....

Susigrąžinę dingusią dukrą tėvai atsitokėjo tik vėliau – kraupus radinys nepaliko abejonių (48)

Dauguma tėvų žino, kad vaikų auginimas yra nuolatinis darbas, reikalaujantis besąlygiškos...

Tarptautinė mokslininkų grupė atviru laišku kreipėsi dėl „Sputnik V“ vakcinos (513)

Tarptautinė mokslininkų grupė dar kartą išreiškė rimtą nerimą dėl Rusijoje gaminamos „...

Orai: savaitgalį lietaus išvengti nepavyks, bet temperatūra kils aukštyn

Šeštadienį Lietuvos orus lems nedidelė aukštesnio slėgio sritis, įsiterpusi tarp dviejų žemo...

Parodė, kaip Turkijoje poilsiauja turtingiausi lietuviai: tai tikras atostogų rojus, kuriame pildomi visi norai (51)

Turkija , tai toli gražu ne tik taupių, ekonominės klasės turistų rojus. Šią šalį mėgsta ir...

Japonijoje gyvenusi Kristina – apie nutylimas moterų pareigas santuokoje, grožio paslaptis ir tikrąjį geišų vaidmenį (89)

Japonija vis dar yra viena iš tų šalių, kuri apipinta įvairiais mitais. Uždari, darboholikai,...

Dėl žioplos klaidos įkliuvo garsios grupuotės lyderis: kokaino maišelyje – prekybos centro čekis (48)

Su teisėsauga bendradarbiaujančių nusikalstamo pasaulio atstovų liudijimai kaip reikiant...

Mantas Bertulis pasipiktino provokuojančiu TV3 darbuotojos pasiūlymu Šeimų maršui: užsidirbinėti iš žmonių susipriešinimo amoralu TV3: tokių idėjų nepalaikome ir netoleruojame (314)

Dar net neprasidėjęs „ Didysis šeimos gynimo maršas “ visuomenėje kursto aštrias diskusijas....

Havajuose gyvenanti rašytoja Rykštaitė negali suprasti, kodėl mūsų šalyje vengiama šios temos: tai rodo Lietuvos atsilikimą (71)

„Login 2021” pranešėja, rašytoja Vaiva Rykštaitė šiandien sau gali leisti rašyti apie...