Vilniuje nustoja galioti draudimas: šunų šeimininkams tai labai patiks

 (134)
Vilniuje nustoja galioti draudimas, kuris neleido šunims jokiame vandens telkinyje įbristi į vandenį. Dabar šunys galės tai daryti neoficialiuose paplūdimiuose, o ne sezono metu ir oficialiuose paplūdimiuose.
Šuo paplūdimyje
© DELFI / Mindaugas Ažušilis

Ketina įrengti šunų paplūdimį

Vilniaus miesto vicemeras Gintautas Paluckas GRYNAS.lt teigė, kad be draudimo panaikinimo iki sezono pradžios Vilniuje turėtų atsirasti ir specialus šunų paplūdimys.

„Buvo tokie teisės aktai, kad šunys apskritai niekur Lietuvoj maudytis negalėjo - jokiuose vandens telkiniuose. Lygiai taip pat kaip ir su lakstymu be pavadėlio: nei miestų teritorijoje, nei miškuose – niekur. Labai nepalanki aplinka keturkojams“, - teigė G. Paluckas.

Pasak vicemero, dabar šunims Vilniuje bus galima įbristi į vandenį: „Dabar šunims galima įbristi į vandenį visuose vandens telkiniuose savivaldybės teritorijoje, išskyrus oficialius paplūdimius sezono metu. Ne sezono metu galima visur, nes paplūdimiuose nebėra žmonių.“

Taip pat savivaldybė svarsto ir atskiro šunų paplūdimio įrengimo idėją: „Tai turėtų būti padaryta artimiausiu metu, juk sezonas jau prasideda. Reikia parinkti vietą, toje vietoje pastatyti informacinius ženklus ir jeigu viską darant tvarkingai, žmogus turėtų atsirasti, kuris tikrintų dokumentus - skiepų pasus. Svarbu, kad visi laikytųsi taisyklių. Yra kelios mintys. Vienas iš siūlymų yra skirti vietą Vingio parke prie Neries. Ten yra natūraliai susiformavęs smėlio krantas ir ten šiaip šunis vedžioja. Ten yra ir šunų vedžiojimo aikštelė, kurią reikėtų išplėsti.“

Teigia, kad dažnai koją pakiša augintinių laikymo kultūra

Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacijos vadovė Brigita Kymantaitė GRYNAS.lt teigė besidžiaugianti šia naujovė. Ji aiškino, kad Vakarų šalyse tai yra įprastas dalykas.

„Džiaugiamės tokiais pakeitimais. Yra tų sostinių, kuriose galioja įvairiausių draudimų, ypač Rytų šalyse. Bet jeigu kalbėti apie vakarietiško požiūrio sostines, tai mes paskutiniai. Patys žinome, kad gyvūnų gerovės sritis pas mus dar yra atsilikusi lyginant su kitomis šalimis“, - kalbėjo B. Kymantaitė.

Pasak pašnekovės, paplūdimys, kur šeimininkai galėtų ateiti kartu su augintiniais, yra reikalingas: „Manau, kad turėtų būti paplūdimys, kuriame šeimininkai galėtų ateiti praleisti laiką su šunimis. Dažnai vasaros laikotarpiu, jeigu žmonės atostogauja, norisi kažkur išeiti, pabūti prie vandens telkinių ir nesinori augintinio palikti visą dieną užrakinto bute, norisi jį pasiimti kartu. Ir kai nėra tokių vietų, kyla nepatogumų gyvūnų laikytojams. Mes visada pasisakėm už tokias vietas, tačiau dažnai visus neramina pačių augintinių laikymo kultūra, kuri atgraso leisti į tokias vietas eiti kartu su augintiniais.“

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Fotogalerijos

SKAITOMUMO INDIKATORIUS

157417893

Tiek kartu perskaityti* visi grynas.lt straipsniai

* Indikatoriuje skaiciuojama, kiek skaitytojai iš viso perskaite publikaciju nuo GRYNAS.lt starto (2010 gruodis)