Nors daugelis iš mūsų jau moka „pagauti“ pigų skrydį, patarimai, kaip sutaupyti keliaujant vis dar aktualūs.

Ruošiantis kelionei iš anksto, puikias atostogas galima susiplanuoti net ir turint ribotą biudžetą. Pavyzdžiui, renkantis kelionę ne per didžiąsias metų šventes ar ilgiuosius savaitgalius tiek lėktuvų bilietai, tiek apgyvendinimas kainuos net iki kelių kartų pigiau.

Pateikiame keletą studentiško keliavimo patarimų.

Viešasis transportas

Pasistenkite iš anksto kuo daugiau sužinoti apie viešąjį transportą lankomame mieste. Ypač svarbu
suplanuoti, kaip keliausite nuo oro uosto iki miesto. Dažnai pasitaiko pigesnių keliavimo iš oro
uosto į miestą alternatyvų nei privatūs autobusai, tačiau jos nebūna tokios greitos. Taip pat svarbu
žinoti, kuo patogiausia ir pigiausia keliauti Jūsų lankomame mieste.

Pavyzdžiui, su tarptautiniu studento pažymėjimu ISIC, Lenkijoje dažnai viešajam transportui miestuose yra taikoma panašaus dydžio nuolaida kaip Lietuvoje. Tačiau nuolaida negalioja tarpmiestiniams maršrutams. Norvegijoje ISIC pilnavertiškai įrodo, jog esate studentas ir suteikia teisę važiuoti su 15 proc. nuolaida viešuoju transportu. Nuolaida gali būti taikoma keliaujant tik su tam tikrais vežėjais tokiose šalyse kaip Švedija, Prancūzija, Vokietija ir kitur. Jei norite gauti nuolaidą, būtinai pasiteiraukite apie šią galimybę. Tačiau nereikėtų tikėtis, jog visada kaina mažės per pusę, tokia transporto lengvata, kokia yra taikoma ES studentams su ISIC pažymėjimų Lietuvoje, yra unikali.

Keliavimas traukiniais

Pažinti Europą keliaujant moderniais traukiniais gali būti puikus atostogų nuotykis. InterRail - tai tarptautinis traukinio bilietas, su kuriuo galima keliauti po beveik visą Europą ar vieną pasirinktą Europos valstybę. Su šiuo bilietu keliauti yra pigiau nei pirkti atskirus traukinio bilietus atskiriems maršrutams, o jaunimui iki 26 metų taikomos ypatingos kainos.

Traukiniai patogūs, greiti, juose dažnai veikia WiFi, įrengtos kavinės, o naktiniai traukiniai jau tikrai nebeprimena bildančių sovietinių kupė. Kone kiekvienoje InterRail tinklui priklausančioje šalyje gausu privilegijų – „saldainiukų“ - keliaujantiems su šiuo bilietu. Jos taikomos keltuose, kitose transporto priemonėse, viešbučiuose, lankytinuose objektuose ir kt. Taigi, galite sutaupyti kertant dalį kelio vandeniu, keliaujant iki geležinkelio stoties ar oro uosto, ieškant pigesnės nakvynės ar tiesiog apžiūrint miestą. Išsamiau apie InterRail pasus, jų naudojimą ir keliavimą po Europą traukiniais galite skaityti čia.

Kelionės draudimas

Ne paslaptis, jog nauja aplinka, pasikeitusios klimato sąlygos gali palikti ne tik neišdildomus įspūdžius, bet ir sukelti netikėtų pavojų. Nedaugelis prieš kelionę pagalvoja apie gresiančias nelaimes. Deja, niekada negali žinoti, kur ji tyko. Ir jei ji užklups kelionėje, vaistai, medicininė pagalba ir panašios paslaugos kainuos žymiai brangiau, Lietuvoje. Todėl ruošdamiesi į kelionę nepamirškite į lagaminą įsidėti ne tik bilietų, asmens dokumentų, bet ir kelionės draudimo.

Draudžiantis "ERGO" kelionės draudimu visiems ISIC ir ITIC turėtojams suteikiama 30 proc. nuolaida draudimui nuo ligų ir nelaimingų atsitikimų, kai kelionės trukmė iki 30 kalendorinių dienų imtinai, ir net 35 proc. nuolaida - jei kelionė trunka ilgiau. Nuolaida taikoma draudžiantis Zigzag.lt biuruose visoje Lietuvoje.

Studentiška nakvynė "hostelyje"

Įprastai studentai nakvynei renkasi nakvynės namus, dar vadinamus "hosteliais", nes taip ne tik pigiau nei gyventi viešbutyje, bet dažnai hosteliai įsikuria strategiškai labai gerose vietose, tad galima nebrangiai gyventi šalia šurmuliuojančio naktinio gyvenimo. Hosteliuose daug mažiau privatumo, tačiau tai puiki vieta naujoms pažintims užmegzti. ISIC organizacija bendradarbiauja su viena didžiausių hostelių rezervacijos sistemų pasaulyje Hostelworld.com, kuri padeda gauti geriausią kainą 24 000 apgyvendinimo vietų visame pasaulyje. Naudojantis šia hostelių paieškos sistema, turtintiems ISIC ir ITIC pažymėjimus nereikia mokėti jokio rezervavimo mokesčio. Naudotis pasiūlymu galima neribotą kiekį kartų. Kaip pasinaudoti nuolaida skaitykite čia.

Patirk daugiau mokėdamas studentišką kainą

Atvykus į naują miestą visuomet norisi aplankyti pagrindines įžymybes: parkus, muziejus, architektūrinius ir kultūrinius paminklus. Kai kuriuos iš jų studentai gali aplankyti visiškai nemokamai arba su ženklia studentiška nuolaida. Daugelio Europos sostinių muziejai turi tam tikras išskirtines mėnesio dienas, kuomet įėjimas į muziejus nieko nekainuoja, todėl pasidomėkite ar jos bus per Jūsų kelionę. Pavyzdžiui, paskutinį mėnesio sekmadienį nemokamai pateksite į Vatikano muziejų, o į Madrido Prado muziejų - šeštadieniais nuo 18:00 iki 20:00 val. arba sekmadieniais nuo 17:00 iki 18:00 val. Susipažinkite su populiariausiu Europos sostinių nemokamų lankytinų vietų sąrašu, kuris pagelbės net ir labiausiai patyrusiam turistui.

Nepamirškite, kad norint apžiūrėti miesto panoramą, nebūtina kilti į lankomiausios bažnyčios bokštą, dažnai yra ir kitų pastatų, nuo kurių galima pažvelgti į miestą iš aukščiau, o bilieto pirkti nereikės.

Visose ISIC pažymėjimus platinančiose valstybėse pažymėjimas yra atpažįstamas, tad ginčytis dėl studento statuso nereikės. Patogu prieš išvykstant atostogų pasidomėti, kurie muziejai, teatrai, galerijos, žymūs lankytini objektai, kavinės, parduotuvės ar pasilinksminimų vietos siūlo pasinaudoti studentiška nuolaida. Visos jos patogiai pateikiamos puslapyje isic.org su žemėlapiu ir tiksliais adresais. Beje, šią viso pasaulio ISIC nuolaidų bazę galima turėti ir savo "iPhone" ar "Android" telefone ir patogiai naudotis kelionės metu.

Na ir pabaigai, štai kaip ISIC nuolaidomis naudojasi studentai įvairiuose pasaulio kraštuose: