Paplitęs įsitikinimas, kad šunys ir katės dėl savo kailio yra atsparios šalčiui - neteisingas. Katės ir šunys yra jautrūs nušalimams ir hipotermijai (būsena, kai organizmo temperatūra nukrinta iki žemesnės nei reikalinga palaikyti jo funkcijoms, - red. past.), todėl esant labai žemai aplinkos temperatūrai nereikėtų jų palikti ilgą laiką lauke.

Labai šaltu oru, apsaugant augintinį nuo šalčio poveikio, reikėtų sutrumpinti jų pasivaikščiojimo trukmę. Tačiau, jei nėra galimybių laikyti savo augintinių patalpoje šaltuoju laikotarpiu, bent jau pasirūpinkite juo paruošdami jam saugią pastogę su šiltu guoliu. Pastogė turi būti įrengta taip, kad augintinį apsaugotų nuo žvarbaus vėjo ir didelio speigo.

Pastogėje turi būti šiltas ir sausas guolis

Gyvūno būstas ar kitaip vadinama – pastogė, turėtų būti su pagrindu, kuris apsaugotų nuo šalčio poveikio dėl šaltos žemės. Įėjimas į pastogę turi būti nukreiptas į priešingą pusę nuo toje vietovėje vyraujančių vėjų.

Būtinai pasirūpinkite tinkamu augintinio guoliu, kuris suteiktų jam apsaugą nuo šalčio, suteiktų galimybę jį prisitaikyti pagal savo poreikius ir leistų keisti savo padėtį pagal didesnį ar mažesnį šilumos poreikį. Guolis turi būti minkštas ir sausas, nuolat reguliariai keičiamas, sukuriant sausą ir šiltą aplinką.

Apžiūrėkite, ar neužšąlęs vanduo

Šaltuoju periodu visada reikėtų patikrinti ar jūsų augintinis turi pakankamai vandens, ar jis nėra užšalęs. Prisiminkite, kad vandenį reikia keisti, nes nešvarus vanduo taip pat gali pakenkti jūsų augintinio sveikatai.

Taip pat, svarbu, kad augintinis visada turėtų pakankamai jam tinkamo sotaus maisto.
Keliaujant su augintiniais per didelius šalčius niekada nepalikite savo augintinių be priežiūros automobilyje, tai kelia didelį pavojų jūsų gyvūnui ir jis gali žūti nuo hipotermijos.

Saugokite ir globokite savo augintinius ir jie atsidėkos jums savo meile ir prieraišumu bei suteiks daug laimingų akimirkų.