Raseiniai pasipuošė reto grožio ledo skulptūromis: jos žėri it krištolas

 (6)
Raseinių mieste esantis Maironio parkas pasipuošė išskirtinio grožio ledo skulptūromis. Miestelėnai skuba pasidžiaugti jomis tiek dieną, tiek ir sutemus. Jas pagaminęs liaudies meistras Ričardas Ramanauskas GRYNAS.lt papasakojo, kaip sekėsi sukurti tokį grožį.
Skulptūros iš ledo
© "Alio, Raseiniai" nuotr.

Keturias ledo skulptūras miesto parke pagaminęs drožėjas iš medžio R. Ramanauskas sakė, kad tokia idėja kirbėjo jau seniai, tačiau ankstesniais metais nebuvo palankių orų.

O kadangi šiemet ilgai užsilaikė šaltis, nutarta raseiniškius pradžiuginti reto grožio meno kūriniais.

„Kai kurie verslininkai jau tris metus prašė tai daryti. Bet aš jų prašiau parodyti ledą. O šiemet gamta leido tai padaryti. Turėjau nuostabų ledą – daugiau nei 4 kubus skaidraus ledo. Tokio net didmiesčiai neturėjo. Iš savo prūdo išsitraukėm komunalinio ūkio darbuotojų pagalba. Iš viso bus keturios skulptūros“, - darbų įkarštyje kalbėjo vyras.

Su bičiuliais ilgai plušėjęs jis sulaukė raseiniškių dėmesio. Tautodailininkas aiškino, kad anksčiau žmones jis mokydavo drožti iš medžio: „Dabar žmonės prisimena mane ir klausia, kodėl nedrožiu iš medžio. Anksčiau vesdavau drožimo seminarus miesto parke. Aš žmonėms atsakau, kad neturim pinigų rimtoms medžiagoms, todėl dirbam su vandeniu.“

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Fotogalerijos

SKAITOMUMO INDIKATORIUS

157417893

Tiek kartu perskaityti* visi grynas.lt straipsniai

* Indikatoriuje skaiciuojama, kiek skaitytojai iš viso perskaite publikaciju nuo GRYNAS.lt starto (2010 gruodis)