Įmones ir organizacijas pristatyti savo per praėjusius metus vykdytus projektus, kuriais puoselėjama socialinė atsakomybė, tausojant ir rūpinantis gamta, pakvietė VU Komunikacijos fakulteto Ryšių su visuomene magistrantai. Konkurso organizatoriai sulaukė 22 projektų paraiškų, kurias įvertinti patikėta ekspertų komisijai. 

„Šiųmetinio konkurso tema – sumani ekologija, kurią mes apibrėžėme ne tik kaip ekologiškų, bet ir inovatyvių, atsakingų, o svarbiausia – pritaikomų idėjų sąveiką. Norėjome, kad šis konkursas netaptų tik įmonių ir organizacijų apdovanojimais, bet ir susitikimo vieta, kur būtų galima pasidalinti gerąja patirtimi ir rasti idėjų, kaip pereiti prie žalio, ekologiško ir atsakingo verslo“, – apdovanojimų ceremonijos metu kalbėjo viena iš konkurso organizatorių Kristina Kazlauskaitė. 

Komisija, kurioje dirbo žurnalistai, ryšių su visuomene ekspertai, ekologijos ir aplinkosaugos specialistai bei verslo analitikai išrinko 6 laimėtojus, nominuotus sumanią ekologiją atspindinčiose kategorijose:

Aplinkai draugiškiausia lapė. Elektronikos platintojų asociacija ir projektas I – oji mokyklų aplinkosaugos olimpiada „Mastau. Rūšiuoju. Gyvenu“. Projektas apdovanotas dėl ypatingo dėmesio aplinkai, siekiant atkreipti visuomenės dėmesį ir ugdyti jaunąją kartą. 

Kūrybiškiausia lapė. Šiaulių r. Kuršėnų lopšelis-darželis „Nykštukas“ ir projektas „Ilgiausias kiliminis takas“. Apdovanojimas skiriamas už originalų ir netikėtą antrinių žaliavų panaudojimo būdą. 

Inovatyviausia lapė. UAB „Fortum Klaipėda“ ir projektas „Termofikacinė jėgainė „Fortum Klaipėda“. Projektas buvo apdovanotas už ypatingą reikšmę ir svarbą aplinkai, inovatyvumą bei ilgalaikes perspektyvas.

Išmaniausia lapė. VšĮ „Ateities visuomenės institutas“ ir projektas „Internota“. Projektas apdovanotas už šviečiamojo pobūdžio ir plačiai pritaikomą žaidimą bei ilgalaikes perspektyvas. 

Startuolė lapė. Projektas – „Milijono puslapių užrašinė“. Projektas apdovanotas už originalų, pritaikomą ir aktualų sprendimą bei ypatingą dėmesį aplinkai.

Ekonomiškiausia lapė. „Kauno technologijos universitetas“ ir projektas – „Žaliasis universitetas“. Projektui apdovanojimas skirtas už tvarumą, dėmesį aplinkai, bendruomeniškumą ir ilgalaikes iniciatyvas. 

Didžiausio Lietuvoje naujienų portalo DELFI skaitytojai turėjo galimybę balsuodami išrinkti Mylimiausią lapę. Ja tapo UAB TAEM URBANISTAI su projektu „Endurance - teritorijų planavimas, darnaus judrumo valdymas ir plėtra“, kuris ne tik padeda sukurti darnią miesto transporto sistemą, bet ir mažinti neigiamą mobilizacijos poveikį aplinkai.

Renginio globėja VšĮ "Mes darom" įsteigė specialų prizą ypatingą dėmesį aplinkosaugai ir visuomenės ugdymui skyrusiam projektui. Specialiu prizu apdovanotas Šiaulių r. Kuršėnų lopšelis - darželis "Nykštukas" ir projektas "Ilgiausias kiliminis takas". Projektas apdovanotas už jaunosios kartos ugdymą bei netradicinį, ir originalų antrinės žaliavos panaudojimo būdą.

Sumaniausios LAPĖS vardą pelniusios įmonės ir organizacijos buvo apdovanotos stiklo menininkės Kamilės Stanevičiūtės (Mili.sekundės) specialiai šiam konkursui sukurtomis statulėmis. Jas gaminant buvo atsižvelgta į konkurso temą – sumanią ekologiją. Statulėlių gamybai panaudota antrarūšė, perdirbama žaliava – senas langinis stiklas.