Piktinasi priverstiniu gyvūnų ženklinimu: žmonės verčiami sužvėrėti

 (556)
Nuo šių metų pradėjus galioti nuostatai, kad visi šunys, katės ir šeškai turės būti suženklinti mikroschemomis, nemažai gyvūnų šeimininkų pradėjo reikšti didelį pasipiktinimą. GRYNAS.lt skaitytoja Andina atsiuntė savo komentarą, kuriame ji vardija dalykus, dėl kurių gyvūnų ženklinimas jai atrodo nepriimtinas.
Šuo
© Fotolia nuotr.

Priverstinis (kitaip nepavadinsiu) gyvūnų ženklinimas, mano akimis, nesuteikia jokios naudos gyvūnėlio savininkui. Kas labai brangina savo gyvūnėlį ir gali sau finansiškai leisti, mato to praktinę naudą, tas jau senai paženklino.

Suženklinus augintinius bus galima kontroliuoti skiepus nuo pasiutligės? Tai irgi privalu, bet „nesąmoningi“ šeimininkai net to nesugeba padaryti.

Man jau virš 40 metų. Visą gyvenimą gyvenu kaimo tipo vietovėse, kur gyvūnų gausu ir per tą laiką neteko matyti nė vieno pasiutligės atvejo. Tai ar jau čia tokia tragedija?

Tragediją matau kitur... Žmonės verčiami sužvėrėti. Neturi pinigų - žudyk augintinį mažą ar didelį, arba mesk į gatvę. Kitaip gresia baudos. Grynaisiais.

Ir tikrai nepavyks išsisukti, kaip nepavyks išmokyti gyvūnėlius ėsti kruopas, duoną, batoną ar pasidalinti sriuba. Pigesnės alternatyvos gryniesiems nematau...

Laikau keturias kates. Kai katytė atsivedė keturis kačiukus, du radau kam atiduoti. Be to, vargais negalais sukrapščiau pinigėlių katės sterilizacijai. Taip supratau savo atsakomybę už savo augintinius. Taip, suderinau savo finansines galimybes. Tai nejau dabar turiu sunaikinti savo gyvūnėlius ar vietoje to nebepirkti didžiulius skausmus kenčiančiai mamai nuskausminamų vaistų? Gal nemokėti mokesčių, neatsiskaityti už komunalines paslaugas ar mesti valgyti?

GRYNAS.lt jau anksčiau prašė pakomentuoti gyventojų kritiką, nukreiptą gyvūnų ženklinimo atžvilgiu, Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacijos vadovės Brigitos Kymantaitės, kuri dėjo daug pastangų, kad naujoji tvarka įsigaliotų.

Tuomet ji teigė, kad žmonėms piktintis nauja tvarka nebėra prasmės, nes ji jau galioja. „Tvarkos jau nebėra prasmės kritikuoti, nes ji jau yra - jau viskas. Čia faktas. Dabar yra jau įgyvendinimo klausimas. Šiuo metu vyksta veterinarijos gydytojų prijungimas prie duomenų bazės, kai kurie miestai jau prisijungė, yra ir užregistruotų augintinių. Tie žmonės, kurių augintiniai jau paženklinti, kreipiasi į teritorinius padalinius, kad juos užregistruotų“, - praėjusią savaitę sakė B. Kymantaitė.

Vis dėlto moteris nesureikšmino žmonių pasipiktinimo: „Sulaukiu ir aš žmonių pasipiktinimo, bet ką dabar darysi. Visuomet žmonės piktinasi, kai kažką reikia padaryti patiems. Jie nori, kad viską darytų valdžia. Tokia, deja, mūsų pilietinė sąmonė šiandien.“

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

SKAITOMUMO INDIKATORIUS

157417893

Tiek kartu perskaityti* visi grynas.lt straipsniai

* Indikatoriuje skaiciuojama, kiek skaitytojai iš viso perskaite publikaciju nuo GRYNAS.lt starto (2010 gruodis)