Dar 2021-ųjų rudenį dvaro gėlininkai, bendradarbiaudami su Olandijos pavasarinių gėlių augintojais, atrinko ir dvaro teritorijoje pasodino daugiau kaip 250 tulpių ir kitų įmantriausių pavasarinių gėlių rūšių: narcizų, hiacintų, žydrių, plukių ir kitų.

Šiais metais didžiulę 10 ha ploto Pakruojo dvaro teritoriją papuoš jau bene 5 milijonų pavasarinių gėlių svogūnėlių žiedai. Ypatingas dėmesys festivalyje skirtas ne tik spalvų gamai, įmantriems landšafto ornamentams, bet ir gėlių aukščiams, jų žydėjimo laikotarpiui. Didysis žydėjimas prasidės nuo plukių, narcizų, hiacintų, ankstyvųjų tulpių, o festivaliui įsibėgėjant teritoriją nudažys būtent gausybės įvairiausių tulpių plotai.

Šiais metais tulpių mylėtojus festivalyje nustebins ir gėlių paroda-ekspozicija po atviru dangumi. Didžiulėje tam skirtoje erdvėje bus galima ne tik pasigrožėti įmantriausių rūšių pavasario žiedais, bet ir patikusį svogūnėlį įsigyti sau ar dovanai artimam žmogui.

Festivalio metu pavasariniu atgimimu bus grožimasi ne tik akimis, tačiau ir ausimis. Kiekvieną savaitgalį festivalio metu – šeštadieniais ir sekmadieniais – vos įžengus į teritoriją pasitiks nuotaikinga orkestrų muzika tarp gėlių. Iškilmingai žygiuodami ir gyvai atlikdami gražiausius visų laikų kūrinius pavasariui geriausi Lietuvos dūdų ir mišrių instrumentų orkestrai sukurs ypatingą festivalio nuotaiką. Festivalio kiekvienas šeštadienis taip pat džiugins ir klasikinės muzikos koncertais.

Festivalio metu dvare tradiciškai bus galima nusikelti į praeitį ir patirti tikrą XIX a. dvaro gyvenimą.

Parfumeris iš pirmųjų žiedų ruoš kvapniausius aliejus, ponios puošis senovinėmis suknelėmis, riedės karietos, o dvaro mechanikai vairuos ir remontuos Barono naujausius kolekcinius automobilius. Patys smalsiausi svečiai turės unikalią galimybę pamatyti tikrą XIX a. pabaigos dvaro daktaro kabinetą ir jo slaptų pomėgių vietą – Panoptikumą. Jame išskirtinę keistenybių kolekciją buvo sukaupęs pats von der Roppų asmeninis gydytojas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją