aA
Lietuvos agrarinių ir miškų mokslo centro Miškų institutas pranešė, kad antradienį staiga mirė instituto direktorius akademikas prof. habil. dr. Remigijus Ozolinčius.
prof. habil. dr. Remigijus Ozolinčius / Miškų instituto nuotr.
© GRYNAS

Darbuotojų teigimu, mirtis R. Ozolinčių ištiko netikėtai – sustreikavo širdis. „Žinote, kaip būna. Eina tiesiog žmogus ir krenta. Širdis sustreikavo“, – GRYNAS.lt teigė Miškų instituto darbuotoja.

Vyras jau 10 metų gyveno su persodinta širdimi.

Tuomet, kai gydytojai R. Ozolinčiui pasakė, kad gali išgelbėti tik širdies transplantacija, apsispręsti nebuvo sunku – dvejoti jam neleido žinojimas, kad nuo širdies ligos jo tėtis mirė 52-ejų, močiutė – 46-erių metų. R. Ozolinčius tikino, kad dėl persodintos širdies nesikeičia charakteris, pomėgiai. Jis svetimą organą priėmė kaip savą.

„Širdis gal per daug sureikšminama, – sakė R. Ozolinčius. – Juk ne širdis, o žmogaus smegenys yra svarbiausi jo saviraiškai, elgesiui. Jei būtų persodinamos smegenys, gal tada ir keistųsi charakterio savybės, būtų perimamos donorų turėtos. Persodinus širdį kažkokių stebuklų nebūna.“

Pranešama, kad su velioniu galima atsisveikinti nuo balandžio 12 d. (penktadienio) 11 val. adresu Liepų g. 1, Girionys, Kauno r. (aktų salėje). Urna išnešama 13 d. (šeštadienį) 11 val. Šv. Mišios už velionį bus laikomos Vytauto bažnyčioje (pradžia 12 val.) Kaune. Laidojama Romainių II kapinėse.

Remigijus Ozolinčius gimė 1956 m. lapkričio 14 d. Skomantų kaime, Klaipėdos r. 1975 m. aukso medaliu baigė Tauragės 2-ąją vidurinę (dabar „Šaltinio“) mokyklą, 1980 m. Lietuvos žemės ūkio akademijos Miškų ūkio fakultete įgijo aukštąjį miškų ūkio inžinieriaus išsilavinimą. Tais pačiais metais pradėjo dirbti Lietuvos miškų ūkio mokslinio tyrimo institute jaunesniuoju moksliniu darbuotoju, nuo 1987 m. – vyresnysis mokslinis darbuotojas, Lietuvos miškų instituto direktoriaus pavaduotojas mokslui (1994–1997), vyriausias mokslo darbuotojas (nuo 1997 m.), direktorius (1997–2010). Nuo 2010 m. – Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro (LAMMC) direktoriaus pavaduotojas ir LAMMC Miškų instituto direktorius.

Jo mokslinių tyrimų rezultatai reikšmingi sprendžiant medynų formavimosi, miško ekosistemų tvarumo, miškų būklės diagnostikos, klimato kaitos poveikio miškams problemas. Paskelbė per 400 mokslo ir mokslo populiarinimo straipsnių, yra daugiau nei 30 knygų ir monografijų autorius. 1985 m. apgynė gamtos mokslų daktaro disertaciją, nuo 1997 m. – habilituotas gamtos mokslų daktaras, docentas, 2000 m. jam suteiktas profesoriaus vardas.

2004 m. Remigijaus Ozolinčius išrinktas Lietuvos mokslų akademijos nariu ekspertu, 2011 m. – tikruoju nariu. Tarp daugelio mokslinės veiklos rezultatų įvertinimų yra ir Britų Tarybos (1992) bei Lietuvos mokslo (2004) premijos, LR švietimo ir mokslo ministerijos premijos (2004, 2007 ir 2008) už mokslo populiarinimo darbus.

Velionio veikla neapsiribojo vien moksliniais tyrimais. Jis dėstė Vytauto Didžiojo ir Aleksandro Stulginskio universitetuose, rengė mokslininkus – vadovavo daugeliui doktorantų, aktyviai dalyvavo visuomeninėje veikloje. Dalyvavo daugelio draugijų, žurnalų redakcinių kolegijų ir kitų organizacijų veikloje: buvo Lietuvos miškininkų sąjungos prezidiumo narys, LAMMC Miškų instituto bei ASU Miškų ir ekologijos fakulteto tarybų narys, UNESCO programos „Žmogus ir biosfera“ Lietuvos komiteto pirmininkas, Miškų ūkio konsultacinės tarybos prie LR aplinkos ministerijos narys, Žemės ūkio mokslo tarybos narys, tarptautinio mokslinio žurnalo „Baltic Forestry“ vyriausias redaktorius, kitų mokslinių žurnalų redakcinių kolegijų narys, IUFRO tarptautinės tarybos narys.

Dar mokantis mokykloje susiformavo polinkis kūrybiniam darbui. Turėdamas literato gyslelę, Remigijus Ozolinčius mokslinių tyrimų rezultatus ir kitas žinias sugebėjo pateikti populiaria forma. Ši jo veikla buvo įvertinta Švietimo ir mokslo ministerijos premijomis. Mėgo fotografuoti, rasdavo laiko net ir kurti eilėraščiams; pastaraisiais metais buvo aistringas keliautojas, su draugais aplankė daugelį tolimų ir egzotiškų šalių.

„Remigijus Ozolinčius buvo didelės inteligencijos ir erudicijos žmogus. Jis visuomet pasižymėjo dideliu darbštumu, kruopštumu, aktyvumu, principingumu, kartu buvo nuoširdus, labai draugiškas ir rūpestingas jį supantiems žmonėms. Jo gyvenimą gal tiksliausiai apibūdintų žodis „degė“. Toks jis išliks ir buvusių bendradarbių, ir kitų jį pažinojusių žmonių atmintyje“, – rašoma Miškų instituto interneto svetainėje.

Įvertink šį straipnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(0 žmonių įvertino)
0
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vilnietė egzotinių vaisių neperka: namuose užsiaugina citrinų, mandarinų, apelsinų ir daugelį kitų davė patarimų, kaip užsiauginti patiems (30)

Apsilankius vilnietės Jūratės Rachmangulovos namuose, galima pamanyti, kad Lietuva – egzotiška...

Aplinkosaugininkai mokėsi saugaus elgesio ant ledo (4)

Vasario 12 d. Jurbarko rajone ant Viešvilėje esančio tvenkinio ledo vyko pratybos „Saugus...

Iš miško vagia medieną: miškininkai paskelbė apie reidus (64)

Siekiant apsaugoti miškus ir medienos sandėlius bei išvengti galimų pažeidimų, VĮ Valstybinių...

Europos Komisija vykdo viešas konsultacijas dėl ES kovos su miškų naikinimu (11)

Europos Komisija (EK) pradėjo viešas konsultacijas siekdama išsiaiškinti, kaip Europos Sąjunga...

Parko darbuotojai nustebo suradę išbarstytus žmogaus pelenus: tai jau ne pirmas kartas (309)

Kraupus radinys pašiurpino Pajūrio regioninio parko darbuotojus. Trečiadienio popietę jie...

Top naujienos

Tobulos šeimos įvaizdis slėpė šiurpią tiesą: vaikų namai buvo perpildyti, o abortu baigdavosi 4 iš 5 nėštumų (776)

Darni, į ką tik pastatytus namus įsikelianti laiminga šeima – vienas paveikiausių Sovietų...

Darbą policijoje metęs Bunkės mylimasis sveria 118 kg: varžėmės ne kas daugiau išgers alkoholio, o kas daugiau pakels štangą (185)

Dar sausį muzikos apdovanojimuose sutiktas dainininkės Natalijos Bunkės mylimasis Edgaras...

Smarkiai klystate, jei dantis valotės papusryčiavę: burnos higienistė patvirtino ir paneigė 7 faktus (37)

Dantis valytis po pusryčių ar prieš? Nėščiajai jau planuoti vizitą pas odontologą, nes...

Vilniaus dalis, kur niekas nestato daugiabučių: pirkėjus vilioja itin mažos kainos (76)

Trakų Vokė – Vilniaus pietvakariuose įsikūręs ganėtinai ramus ir tvarkingas rajonas. Tai yra...

„Huawei“ ir „Honor“ nustebino: pristatė beveik identiškus telefonus – kurį pasirinkti?

Ką pasirinkti, kai ta pati kompanija siūlo du vienodus telefonus už identišką kainą? Tokia...

Legendinės komandos trenerė papasakojo, kaip atrodo gyvenimas vandenyne devynis mėnesius (1)

Baimė, nusivylimas, pyktis ir gėda – tai tik keletas vidinių išgyvenimų, kuriuos patiria...

„Kidy Tour“ Karaliaus Mindaugo taurės rungtynės dėl 3 vietos (3)

„Kidy Tour“ Karaliaus Mindaugo taurės rungtynes dėl 3 vietos žiūrėkite vasario 17 d. 14 val.

Sovietų valdžios įslaptintas incidentas: Uralo kalnuose rasti septyni kūnai, mįslingos detalės šiurpą kelia iki šiol (677)

Rusijos generalinės prokuratūros atstovas Aleksandras Kurenojus vasario 1 d. pranešė, kad tyrėjai...

Prabilo Airijoje dingusios lietuvės sesuo: prieš nužudymą Raguckaitė galėjo būti triskart išprievartauta (138)

Prabilo be žinios dingusios lietuvės Giedrės Raguckaitės sesuo Gintarė. Paskutinį kartą 29...

5 metus bandžiau atsiauginti savo pažeistus plaukus ir štai, kas man padėjo (56)

„Bright Side“ rašanti autorė dalinasi, kaip jai pavyko atsiauginti kasas ir atgaivinti savo...