aA
Šių dienų paukštiena dažnam lietuviui – tai vištų, kalakutų, na dar geriausiu atveju žąsų ir ančių mėsa, tačiau istoriniuose šaltiniuose esti kur kas didesnė gausybė laukinių (ir ne tik) paukščių, kuriuos su pasigardžiavimu valgė mūsų protėviai. Kokios šiuo metu yra paukščių medžiojimo tradicijos Lietuvoje, kas valgoma, kas ne ir kodėl?
Gulbė, žvirblis, slanka, laukys ir fazanas
Gulbė, žvirblis, slanka, laukys ir fazanas
© DELFI montažas

Šiuo metu Lietuvoje leidžiama medžioti apie dešimtį laukinių paukščių rūšių, tarp kurių populiariausios antys. Toliau rikiuojasi slankos bei fazanai, o štai žąsų mūsų kraštuose sumedžiojama žymiai mažiau – vos porą šimtų per metus.

GRYNAS.lt sudarė  visų Lietuvoje medžiojamų  paukščių sąrašą ir pateikia jų medžiojimo subtilybes bei būdus, kaip senovėje jie buvo ruošiami maistui. Seniau valgyta tai, kas šiais laikais dažnam sukeltų nuostabą.

1. Antys

Snapus surėmė didžiosios antys. Gabrieliaus Khiterer nuotr.
Snapus surėmė didžiosios antys. Gabrieliaus Khiterer nuotr.
© GRYNAS.lt skaitytojo nuotr.

Lietuvoje leidžiama medžioti šešias rūšis – didžiąją ir rudagalvę antį, rudagalvę ir dryžgalvę kryklę, klykuolę ir kuoduotąją antį. Medžiojimo laikas - nuo rugpjūčio 15 iki gruodžio 15 dienos. Vienintelė išimtis taikoma kuoduotąjai ančiai, kurią leidžiama medžioti mėnesiu vėliau - nuo rugsėjo 15-osios ir gruodžio 15-osios. Aplinkos ministerijos duomenimis, 2013 metais iš viso buvo sumedžiota per 13 tūkst. ančių (13 269), neišskiriant konkrečios jų rūšies.

Kaip ruošiama antis, ko gero, žino kiekviena šeimininkė, nes variacijų begalė – ne tik kepta ar  troškinta antis, bet ir ančių paštetai, ančių kepenėlės laikomi tikru delikatesu. Teigiama, kad kuo antis riebesnė – tuo ji vertingesnė. Valgiams gaminti tinkamiausia yra jaunų - 6-12 mėn. ančių mėsa. Taip pat itin vertinami ančių taukai, kuriuos galima naudoti vietoje sviesto. Senojoje lietuviškoje virtuvėje antis buvo įprasta kepti su kiečiais, tačiau buvo daugybė ir kitų jos paruošimo būdų.

2. Žąsys

Baltakaktės žąsys
Baltakaktės žąsys
© V. Jusio nuotr.

Yra dvi žąsų rūšys, kurios teisėtai gali atsidurti medžiotojų akiratyje – baltakaktė ir želmeninė. Jų medžiojimas leidžiamas nuo rugsėjo 1 iki gruodžio 15 dienos. Pernai  iš viso sumedžiota 211 žąsų.

Interneto forumuose medžiojantys žąsis dalijasi įžvalgomis, kad daugiausiai šių paukščių nušau­nama pajūryje, išsiliejusių upių žiotyse, apsemtose pievose ir lankose. Medžioklė savo specifika primena ančių medžioklę – tykoti geriausia ten, kur žąsys žemiausiai skrenda, taip pat svarbu įsidėmėti jų skridimo takus. Medžioklė vyksta visiškai pasislėpus, tykojama krūmuose, galima iš eglišakių pasi­daryti palapinę, o jeigu medžiojama atvirame lauke, reikia išsikasti tykojimo duobes ir gerai užsimaskuoti. Nors iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad žąsys skrenda lėtai, iš tikrųjų jos greitos, šauti į jas geriausia iš nedidelio atstumo, todėl naudojami ir nedideli šratai.

Žąsies mėsa vertinama panašiai kaip ir antiena – kuo ji riebesnė, tuo skanesnė. Žąsis ne tik troškinama, kepama, bet iš jos mėsos daromi paštetai, kiti gurmaniški patiekalai. Senojoje lietuviškoje virtuvėje buvo valgomos rūkytos žąsų puselės, žąsis kepama su obuoliais, iš laukinės paukštienos buvo daromi slėgainiai bei vyniotiniai, žemaičiai iš žąsienos virdavo sriubą. Senoji lietuviška virtuvė garsėjo gausybe patiekalų iš laukinės paukštienos. Istoriniuose šaltiniuose yra užfiksuotas faktas, kad žąsų medžioklė XIV- XVI amžiuje buvo tokia intensyvi, kad dalis žąsų eksportuota į Vokietiją, Prancūziją, Angliją, Italiją ir kitas Europos šalis. Įdomu ir tai, kad vykdytas ir kitų paukščių, tokių kaip kurtinių, tetervinų, ančių ir net gulbių, eksportas.

3. Laukiai

Sparnus mankština įprastas mūsų vandenų paukštis laukys
Sparnus mankština įprastas mūsų vandenų paukštis laukys
© R. Barausko nuotr. ©

Tai vištelinių šeimos paukštis, kurį leidžiama medžioti nuo rugsėjo 15 iki gruodžio 15 dienos. Jų pernai metais sumedžiota vos 85 vienetai. Senosiose kulinarijos knygose minima, kad lietuviai valgė ne tik laukines višteles, laukius, bet ir balandžius, strazdus, tilvikus, putpeles, kurapkas, vieversius ir net žvirblius! Juos ypač mėgo žemaičiai. Visi šie laukiniai paukščiai buvo laikomi dideliu skanėstu. Yra šaltinių teigiančių, kad aukštaičiai grietinėje troškindavo ir gaidį.

4. Fazanas

 Spindintis it blizgutis medžiojamasis fazanas
Spindintis it blizgutis medžiojamasis fazanas
© NATUREPHOTO.lt

Laikomas karališku paukščiu, jų pernai sumedžiota 875 vienetų, medžiojimo laikas – nuo rugsėjo 1 d. iki gegužės 1 d.

Fazanai medžiojami grandine, sėlinant ir varant. Privaloma medžioti su medžiokliniu (rekomenduotina su paukštiniu) šunimi. Naudojama ne tik fazanų mėsa, bet ir puošnios patinų uodegos plunksnos.

5. Slanka

Slanka
Slanka
© Shutterstock nuotr.

Medžioklė organizuojama nuo rugsėjo 1 dienos iki gruodžio 1 dienos. Pernai sumedžiota 787 vienetai.

Šių paukščių medžioklė sunkiai įsivaizduojama be paukštinio šuns, be to, kaip pastebi medžiotojai, lietuviai slankų nelabai medžioja, nes jiems reikia kuo stambesnio grobio. Slankų medžioklė itin populiari tarp italų, prancūzų, nes jie mėgsta romantiškas, sportiškas paukščių medžiokles.

6. Perkūno oželis

Seklumose maisto ieško perkūno oželis
Seklumose maisto ieško perkūno oželis
© Arvydo Stakės nuotr.

Medžiojamas nuo rugsėjo 1 dienos iki gruodžio 1 dienos. Kiek vienetų jų pernai sumedžiota statistika nerenkama, nes, kaip patikslina Aplinkos ministerijos specialistė Jolanta Urbelionytė, jų medžiojama labai mažai. Vis dėlto nuo 2015 metų tai daryti bus privaloma – jau yra patikslina sumedžiojamų gyvūnų ataskaitos forma ir medžiotojai turės teikti informaciją ir apie šių paukščių medžioklės rezultatus.

7. Keršulis

Keršulis (CC-SA/ Andrea Trepte nuotr.)
Keršulis (CC-SA/ Andrea Trepte nuotr.)
© Creative Commons

Šis karvelinių šeimos paukštis medžiojamas nuo rugpjūčio 15 dienos iki gruodžio 1 dienos.
Sūduvos medžiotojų klubo duomenimis, Lietuvoje specialiai šie paukščiai praktiškai nemedžiojami, nes nėra labai gausūs, o sumedžioti nelengva, nes jie yra gana baikštūs. Pavieniai paukščiai atsitiktinai sumedžiojami per rudenines ančių medžiokles. Sėkmingiausia jų medžioklė galėtų būti tykojant slėptuvėje nupjautuose javų laukuose, žinant, kur jie pastoviai atskrenda lesti likusių grūdų. Keršulių medžioklė populiariausia Prancūzijoje ir Anglijoje. Istoriniai šaltiniai rodo, kad anksčiau valgyti ir karveliai.

8.-9. Kovas ir pilkoji varna

Pilkoji varna (Corvus corone)
Pilkoji varna (Corvus corone)
© S.Paltanavičiaus nuotr.

Tiek kovai, tiek ir pilkosios varnos leistini medžioti nuo liepos 1 dienos iki kovo 1 dienos. GRYNAS.lt jau rašė, kad varninių paukščių mėsą kasmetinėje šventėje skanauja Kalnaberžės kaimelio (Kėdainių rajone) vietiniai gyventojai ir svečiai. Iki galo nesutariama, ar varnos skanautos ir Kuršių nerijoje. Anksčiau kovų medžioklė propaguota Pakruojo rajone, miestas turėjęs šių paukščių valgymo šventę, tačiau vėliau vietos valdžia šios tradicijos atsisakė.

Kaip valgytos gulbės ir žvirbliai?

Nepriklausomas mitybos ir kulinarijos ekspertas Vincentas Sakas GRYNAS.lt patvirtino, kad gulbės iš tiesų seniau valgytos.

„Gulbes seniau valgydavo ir jas reikia naikinti. Ten, kur gulbės atsiranda, ežeras ar kitas vandens telkinys pradeda mirti. Gulbės labai daug tuštinasi ir tos išmatos, kaip ir kormoranų, visą gyvūniją, bakterijas naikina. Po kelių metų vandens telkiniai tampa nebegyvi. Bet jų mėsa yra skani, ypač, jeigu moki apdirbti“, - sakė V. Sakas. Jo teigimu, pagal senąsias lietuvių tradicijas buvo 40 karštųjų gulbės apdirbimo būdų. Jis apgailestauja, kad dabar visos šios tradicijos yra pamirštos.

Gulbės. Skaitytojos Linos nuotr.
Gulbės. Skaitytojos Linos nuotr.
© Skaitytojo nuotr.

Kulinarijos eksperto teigimu, seniau iš tiesų valgyti ir žvirbliai. Jų skonį tekę patirti ir pačiam pašnekovui. Tiesa, paklaustas, ką žvirblio mėsa primena, teigė, kad skirtingo maisto skonį lygina tik neišmanėliai.

„Žvirblius pokario metais aš ir pats gaudydavau. Jų buvo pilna – visi krūmai prie namų buvo prilipę. Išeidavai su prožektoriumi, pašviesdavai ir prisirankiodavai – kaip ir vėžius. Žvirblius gali troškinti, gali kepti, virti, rūkyti – ką nori daryti. Žvirbliena, jeigu gerai paruošta, valgoma su visais kauliukais, kaip ir slanka, putpelė“, - dėstė pašnekovas.

Žvirblis pasišiaušė prieš rudens vėją
Žvirblis pasišiaušė prieš rudens vėją
© Gabrieliaus Khiterer nuotrauka

Anot jo, seniau putpelės valgymas irgi turėjo savo ritualų. Kai jau putpelė buvo paruošiama, ant galvos užsidedama drobulė, išmirkyta pievų žolelių mirkale. Tuomet putpelė valgoma visiškoje tamsoje, paskutiniu kąsniu – suvalgoma jos galva ir liežuvėlis.

Egzistavo ir paukščių valgymo tabu

Nors laukiniai paukščiai lietuvių nuo seno buvo itin vertinami, egzistavo ir tam tikri tabu. Anot V. Sako, lietuviai niekada nevalgė varnų ir juodvarnių, nes šie paukščiai maitėdos.

„Kas tik pradėdavo valgyti varnas, susirgdavo maru, išmirdavo ne pavieniai žmonės, o valstybėmis. Šiuolaikiniai „istorikai“, kurie pradėjo rašyti, kad Kuršių nerijoje kuršiai valgė varnas, yra kvailiai. Kuršiai niekuomet varnų nevalgė, kam jiems tai daryti, kai aplinkui tūkstančiai visokių kitų paukščių – ančių, žąsų, slankų, vandens paukščių. Antras dalykas, jie turėjo tiek žuvies, kad protu nesuvokiama!“ - pasakojo mitybos ir kulinarijos ekspertas.

www.GRYNAS.lt
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(2 žmonės įvertino)
3.0000

Suskaičiavo per mėnesį padarytus medžioklės pažeidimus: kai kurie regionai nustebino (2)

Rugsėjo 15–spalio 15 d. vykusios akcijos „Medžioklė“ metu buvo surengta 112 reidų,...

Žvejojate saugomose teritorijose? Štai, ką būtina žinoti (1)

Žvejai dažnai klausia, ar galima žvejoti ir plaukioti ornitologiniuose, ichtiologiniuose...

Įkliuvo trys Sudervės upėje neteisėtai žuvis gaudę žvejai: teks paploninti pinigines (4)

Vilniaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai vykdydami akciją „Lašiša 2021“...

Artėja pasaulinė geriamojo vandens krizė: tai, ką sužinosite, privers užsukti čiaupą (276)

Maždaug 75 proc. Žemės teritorijos sudaro vanduo, tačiau tik apie 5 procentus jo yra gėlas ir...

Pradedamas medžioklės su varovais sezonas: priminė ne tik taisykles, bet ir medžiotojo misiją (2)

Spalio 15 dieną Lietuvoje prasideda medžioklės su varovais sezonas. Medžioklė yra vienas...

Top naujienos

Tomas Janonis | D+

Į kieno kišenę nuguls nacionalinio stadiono milijonai: bendrovėje besisukantys lietuviai išvengia viešumos (18)

Pasirašius daugiau apie 160 mln. eurų vertės Nacionalinio stadiono koncesijos sutartį pasigirdo...

Daugiau nei 100 milijonų eurų, skirtų darbuotojų išeitinėms, biudžete guli nenaudojami: pasinaudoja tik retas (15)

Pandemija sudrebino darbo rinką, tačiau valstybės kaupiamos lėšos, skirtos atleidžiamiems...

Michael Msika, Macarena Munoz | D+

Chaosas tiekimo grandinėje – rykštė Europos įmonių pelnui: štai, ką stebės investuotojai

Su sąnaudomis susijęs spaudimas, tiekimo grandinę apėmęs chaosas ir nusivylimas atsivėrimo...

Galingas vėjas užgrius nauja jėga: kai kur Lietuvoje gali būti labai pavojinga ant kelių gali būti nuvirtusių medžių (8)

Ketvirtadienio dieną link Lietuvos pasuks naujas žemo atmosferos slėgio sūkurys ir užgrius su...

Puiki žinia žmonijai: tyrimo ataskaitą pateikę epidemiologai praneša apie itin pavojingo viruso išnykimą (49)

Daugumai iš mūsų pastarieji metai buvo praleisti įvairiais būdais besisaugant nuo COVID-19...

Baisi nelaimė Vilniaus rajone: namuose rastas negyvas kūdikis

Policijos departamentas informavo, kad Vilniaus rajone įvyko baisi nelaimė.

Skrandžio opos kankina dažną lietuvį: gydytoja nurodė pagrindinę ligos priežastį ir dažniausią simptomą (5)

Skrandžio opa – tai skrandžio gleivinės žaizda, atsirandanti sumažėjus skrandžio gleivinės...

Itin rezultatyvioje LaMelo ir lemiamą metimą prametusio Sabonio dvikovoje triumfavo „Hornets“ (17)

Naująjį NBA sezoną nuostabia nata pradėjęs Domantas Sabonis svarbiausią rungtynių akimirką...

Arūnas Milašius | D+

Ką daryti su nukritusiais lapais, kad gautume naudos (1)

Ruduojantys rudeniniai sodo medžiai tai ne tik atgaiva akims, bet ir galvos skausmas. Ką gi daryti...

Australijos milijardierius planuoja naują gamyklą, kad galėtų varžytis su Kinija

Milijardierius kasybos magnatas Andrew Forrestas pagrindiniame Australijos anglies prekybos...