Lietuvoje pirmą kartą sugipsuotas jūrinis erelis

 (26)
Gyvūnų globėjų asociacijos atstovai buvo priversti gipsuoti jūrinį erelį. Kol kas, veterinarų teigimu, jis jaučiasi gerai

„Ereliui atlikta sudetinga kojos operacija ir jis, atrodo, jaučiasi gerai. Po 3-4 dienų bandysime jį perkelti į didesnį narvelį, kad galėtų šiek tiek daugiau judėti. Lužis buvo senas, kokiu 1-2 savaičių, tėvai jį matyt išmestą maitino,“ - kalbėjo Gyvūnų globėjų asociacijos atstovė Jurgita Gustaitienė.
Sugipsuotas jūrinis erelis
© Gyvūnų globėjų asociacijos arch. nuotr.
Jei operacija bus sekminga (o erelis jau nagais čiumpa grobį, tad matyti būklės gerėjimo ženklai), paukštuko lauks ilgas slaugymo ir reabilitacijos periodas.
Citata

Prieš gerą savaitę ornitologas Sauliaus Rumbutis į asociacijos patalpas atlydėjo į Lietuvos raudonąją knygą įrašytą jūrinio erelio jauniklį. Jauniklį ornitologas pastebėjo žieduodamas kitus paukščius Suvalkijoje. Paukštukas leisgyvis gulėjo ne lizde o ant žemės.

Pirminės veterinarinės apžiūros metu nustatyta, kad ereliukui lūžusi koja. Tiek ornitologas tiek veterinarijos gydytojai vienbalsiai sutarė, kad prognozė abejotina.

Erelis apžiūros metu
Erelis apžiūros metu
© Gyvūnų globėjų asociacijos arch. nuotr.

Veterinarė Jurgita Gustaitienė dėl ereliuko būklės sušaukė gydytojų konsiliumą ir nutarta pakartotinai konsultuotis su patyrusiais veterinarijos chirurgais, bei dėti visas pastangas, kad šis retas paukštis būtų išgelbėtas. Paukštį apžiūrėjo ir konsultavo veterinarijos docentas. Jis patarė atlikti rentgeno nuotrauką ir apsiėmė atlikti sudėtingą operaciją.

Operacija, gyvūnų globėjų asociacijos atstovų teigimu, buvo brangi. Jei operacija bus sekminga (o erelis jau nagais čiumpa grobį, tad matyti būklės gerėjimo ženklai), paukštuko lauks ilgas slaugymo ir reabilitacijos periodas. 

Erelio rentgeno nuotrauka
Erelio rentgeno nuotrauka
© Gyvūnų globėjų asociacijos arch. nuotr.

Už operaciją, medikamentus, rentgeno nuotraukas Aplinkos ministerija Gyvūnų globėjų asociacijai neapmoka ir neapmokės, nes sutartyje tai nėra numatyta. Todėl asociacija šias išlaidas tikisi padengti iš žmonių aukų ir prašo visuomenės paramos.

GRYNAS.lt neseniai rašė apie kito panašius sužalojimus patyrusio erelio istoriją. Deja, šis paukštis neištvėrė kelionės iki pagrindinės Gyvūnų globėjų būstinės Kaune.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

SKAITOMUMO INDIKATORIUS

157417893

Tiek kartu perskaityti* visi grynas.lt straipsniai

* Indikatoriuje skaiciuojama, kiek skaitytojai iš viso perskaite publikaciju nuo GRYNAS.lt starto (2010 gruodis)