Kilus korupcijos skandalui urėdai bus skiriami pagal naują tvarką

 (16)
Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) pradėjus tyrimą dėl galimai parduoto Utenos urėdijos urėdo posto, Aplinkos ministerija išsiplatino pranešimą, kuriame aiškinama, kad naujai skelbiami konkursai vyks skaidriau.
STT
© DELFI / Šarūnas Mažeika

„Miškų urėdo pareigos – itin atsakingos. Nuo jo profesinių ir organizacinių gebėjimų didžia dalimi priklauso mūsų miškų dabartis ir ateitis, kaip efektyviai valdomas valstybės turtas, – sako aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas. – Todėl šias pareigas turi užimti tik jų verti žmonės“.

Siekdamas kuo didesnio skaidrumo organizuojant konkursus miškų urėdų pareigoms, ministras pavedė generaliniam miškų urėdui Rimantui Prūsaičiui sugriežtinti šių konkursų organizavimo tvarką.

Generalinis urėdas įpareigotas per dvi savaites parengti ir patvirtinti tokios tvarkos aprašą. Šiame apraše bus nurodytos konkursų miškų urėdų pareigoms užimti organizavimo procedūros, konkretus pretendentų atrankos būdas, nustatyti kriterijai, pagal kuriuos turi būti sudaromi testai ir praktinės užduotys, šių užduočių parengimo, saugojimo bei pateikimo tvarka ir kt.

Bus užkirsti visi keliai galimybėms nutekinti būsimas teorines ar praktines užduotis iki konkurso pradžios. Jos bus atrenkamos ne iš anksto, o prasidėjus pačiam konkursui ir naudojantis kompiuterine programa. Užsienio kalbos žinios taip pat bus tikrinamos konkurso metu.

Numatyta išplėsti ir konkurso vertinimo bei atrankos komisiją – joje dalyvaus ne tik Generalinės miškų urėdijos prie Aplinkos ministerijos tarnautojai, bet ir Aplinkos ministerijos, Valstybinės miškų tarnybos, kitų valstybės institucijų atstovai, nevyriausybinių organizacijų (Lietuvos miškininkų sąjungos, profsąjungų ir kt.) stebėtojai.

GRYNAS.lt primena, kad kilo skandalas, kai STT pradėjo tyrimą dėl to, jog Utenos urėdo pareigos galėjo būti parduotos už 100 tūkst. litų. Pareigūnai sulaikė galimai kyšį vežusį ir galimai jį paimti turėjusį asmenis.

Generalinis miškų urėdas R. Prūsaitis, duodamas GRYNAS.lt interviu, bandė atsiriboti nuo pradėto tyrimo ir aiškino nejautęs spaudimo dėl to, kas turėjo laimėti skelbtą konkursą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

SKAITOMUMO INDIKATORIUS

157417893

Tiek kartu perskaityti* visi grynas.lt straipsniai

* Indikatoriuje skaiciuojama, kiek skaitytojai iš viso perskaite publikaciju nuo GRYNAS.lt starto (2010 gruodis)