Keturkojų šeimininkai turėtų susirūpinti: ėmė siausti pavojingas virusas

 (22)
Pastaruoju metu šalyje plinta šunų virusas, vadinamas šunidžių kosuliu. Nemažai augintinių jau serga šia užkrečiama liga. GRYNAS.lt domisi, kaip apsaugoti savo keturkojus ir ką daryti gyvūnui susirgus.
Šuo
© Fotolia nuotr.

„Mano šuo pradėjo keistai kosėti, nors šiaip buvo linksmas, guvus. Nepaisant iki tol buvusios geros savijautos, jis pradėjo kosėti ir vemti. Todėl sunerimęs nuvežiau jį pas veterinarą. Veterinaras teigė, kad yra virusas, vadinamas šunidžių kosuliu. Jo teigimu, virusas yra netoli epidemijos lygio, nes daug šunų dabar serga šia liga. Klinikoje taip pat mačiau dar vieną šunį su tokiais pačiais simptomais. Po to man pasakė, kad galima buvo pasiskiepyti, tačiau keista, kad apie tokius skiepus neinformavo anksčiau, juk pasiskiepyti visai nesunku“, - pasakojo skaitytojas.

Apie ligą ir jos simptomus

Šunidžių kosulys – tai kompleksinė infekcija – virusinė ir bakterinė. Ji sukelia viršutinių kvėpavimo takų uždegimą.

Šuo užsikrečia šunidžių virusu įkvėpdamas bakterijų ar virusą į savo kvėpavimo takus. Kvėpavimo takai paprastai yra padengti gleivėmis, kurios padeda sulaikyti užkratą.

Dažniausias šunidžių kosulio simptomas yra nepaliaujamas stiprus kosulys. Šis kosulys nėra panašus į kosėjimo čiaudulį. Kosėjimo čiaudulys dažnai pasitaiko tarp įvairių šunų veislių ir dažniausiai įspėja apie slogą arba lengvą gerklės gleivinės pakitimą. Šunidžių kosulys panašesnis į žiaugčiojimą, tarsi kažkas būtų įstrigę šuns gerklėje.

Kai kurie šunidžių kosuliu užsikrėtę šunys gali turėti ir kitų simptomų, tokių kaip čiaudulys, sloga, ašarojimas.

Šunidžių kosulys yra lengvai užkrečiama liga, tad jei manote, kad jūsų šuo susirgo, turėtumėte atskirti jį nuo kitų gyvūnų ir kreiptis į savo veterinarą. Nors pasitaiko, kad šunidžių kosulys išnyksta net negydant, medikamentai gali pagreitinti gijimą ar sumažinti simptomus ligos laikotarpiu. Gali būti panaudoti antibiotikai, naikinantys bakterijas, ir vaistai nuo kosulio.

Daugelis šunų, užsikrėtusių šunidžių kosuliu, pasveiksta per tris savaites, tačiau senų ar ligotų šunų gijimas gali užtrukti net iki šešių savaičių. Taip pat galite kreiptis į savo veterinarą dėl vakcinos nuo šunidžių kosulio.

Pasitaiko nemažai atvejų

L. Kriaučeliūno smulkių gyvūnų klinikos veterinarijos gydytoja Jūratė Juodytė GRYNAS.lt teigė, kad ši liga paūmėja rudenį ir pavasarį. Šiuo metu, anot jos, fiksuojama nemažai tokių atvejų.

„Taip, dabar susiduriame su tokiais atvejais. Dažniausiai susiduriame pavasarį ir rudenį. Ypač pavojinga užsikrėsti tiems gyvūnams, kurie būna palikti viešbučiuose, parodose, kur būna didesnė koncentracija. Viskas priklauso nuo to, kokio sudėtingumo problema yra, dažniausiai ši liga būna nesunkiai išgydoma. Yra vakcina, tačiau ne visos klinikos ją turi“, - pasakojo J. Juodytė.

Jeigu pastebėsite simptomus, anot veterinarijos gydytojos, turėtumėte kreiptis į veterinarą: „Šiuo atveju viskas taip, kaip kaip ir su žmonėmis: vienas gali ir pats pasveikti be pagalbos, bet niekada nežinome, kokios gali būti komplikacijos. Iš viršutinių kvėpavimo takų liga gali nukeliauti ir toliau. Atpažinti ligą paprasta. Dažniausiai šeimininkai pastebi kosulį - toks riebalinis, lojantis, agresyvus būna. Žinoma, gali kai kuriems gyvūnams atsirasti ir karščiavimas.“

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

SKAITOMUMO INDIKATORIUS

157417893

Tiek kartu perskaityti* visi grynas.lt straipsniai

* Indikatoriuje skaiciuojama, kiek skaitytojai iš viso perskaite publikaciju nuo GRYNAS.lt starto (2010 gruodis)