Skaniausi ir traškiausi – svirpliai

Projekto organizatoriai, paklausti, koks patiekalas populiariausias, nedvejodami atsako, kad daugiausiai suvalgyta traškių svirplių.

„Šiuose vabzdžiuose daug baltymų ir kalcio“, – pabrėžia bendrovės „Dezinfa“ biologas, vabzdžių restorano vyriausias šefas Liutauras Grigaliūnas.
Citata
Restorane ragaujama rūšis susitelkia į milijoninius būrius ir keliauja, savo kelyje naikindami visą augaliją.

Pašnekovas pasakoja, kad svirpliai mėgsta šiltas ir drėgnas vietas, todėl viena iš jų rūšių – naminis svirplys – gyvena žmogaus būstuose. Svirpliai – visaėdžiai, nors daugumą jų raciono sudaro augalinis maistas, bet ėda ir negyvus kitus vabzdžius ar net gendančius mėsiškus produktus. Sirpčioja judindami savo trumpais sparnais. Jų klausos organai yra priekinėse kojose. Kiaušinėlius patelės deda į dirvožemį, jų gali padėti iki 100.  Suagę svirpliai gyvena iki trejų metų.


Populiarumui nenusileidžia ir skėriai

Kauniečiai bei miesto svečiai taip pat noriai gardžiavosi skėriais. Restorane ragaujama rūšis susitelkia į milijoninius būrius ir keliauja, savo kelyje naikindami visą augaliją. Pavėjui jie gali skristi iki 20 km per valandą greičiu. Didžiuliai jų spiečiai gali būti net iki keleto šimtų kvadratinių kilometrų ir milijonas vabzdžių gali suėsti apie toną maisto per dieną. 

„Lietuvoje taip pat gyvena skėrių šeimos atstovų. Didžiausias – viksvinis skėrys, iki 4 cm ilgio. Tačiau Lietuviški skėriai, nors ir augalėdžiai, nesispiečia į tokius visa ryjančius spiečius kaip jų kai kurie pietiniai giminaičiai“, – pabrėžia biologas ir teigia, kad vabzdžių restorane pasimėgavę skėriais savo organizmą praturtino kalciu, baltymais ir geležimi.
Marija Kutkaitė
Lietuviai iš tiesų nustebino drąsa ir mestą iššūkį įveikė. Prieš atidarydami restoraną, manėme, kad lankytojai bus konservatyvesni, tad galimybės pasiūlyti dar daugiau patiekalų su įvairiais kenkėjais tikrai neatmetame.


Planuojamas globalus projektas

Kenkėjų kontrolės ekspertų „Dezinfa“ vadovė Margarita Kutkaitė, paklausta, ar ir kitais metais ketina organizuoti panašų projektą, juokaudama tikina, kad kompanija naikina, kontroliuoja daugybę kenkėjų: peles, žiurkes, vapsvas, kandis, blusas, blakes ir kt., tad yra daugybė galimybių skirtingiems patiekalams paruošti.

Vadovė pasakoja, kad „Pestaurant“ idėjos autoriai, tarptautinė įmonių grupė „Rentokil“, kuriai priklauso „Dezinfa“, pernai švęsdami 85 metų jubiliejų gamino įvairiausių patiekalų, tad yra dar ką degustuoti. Beje, birželio mėnesį ši bendrovė planuoja globalų projektą, prie kurio žada prisijungti ir „Dezinfa“, tad tikėtina, kad egzotiškų patiekalų galės paragauti ne tik Kauno, bet ir kitų Lietuvos miestų gyventojai. 

„Lietuviai iš tiesų nustebino drąsa ir mestą iššūkį įveikė. Prieš atidarydami restoraną, manėme, kad lankytojai bus konservatyvesni, tad galimybės pasiūlyti dar daugiau patiekalų su įvairiais kenkėjais tikrai neatmetame. Tačiau šiandien šį projektą jau baigiame ir vėl grįšime į senas vėžias – naikinsime kenkėjus: peles, žiurkes, blusas, blakes, kandis ir kt.“, – tikina M. Kutkaitė.

Vabzdžių restorano svečiai Kaune, Žalgirio arenoje, turėjo galimybę paskanauti svirplių su druska ir actu, traškių barbekiu skonio milčiaus lervų, skrudintų skėrių, skrudintų milčiaus lervų, skrudintų svirplių, milčiaus lervų su meksikietiškais prieskoniais, svirplių su kariu bei įvairaus skonio ledinukų su skorpionais, skruzdėlėmis bei lervomis.