Ką tik pastatyti taromatai jau neveikia

 (98)
Viešoji įstaiga „Užstato sistemos administratorius“ informuoja, kad dėl programinės įrangos gedimo kai kuriose Lietuvos parduotuvėse neveikia taromatai. Kilusius techninius nesklandumus šiuo metu sprendžia taromatus prižiūrinčios bendrovės specialistai.
Taromatų pristatymas
© DELFI / Tomas Vinickas

Pranešime spaudai teigiama, kad nepatogumų gyventojams tai sukelti neturėtų, kadangi užstato sistemos ženklu pažymėtos pakuotės daugelio parduotuvių lentynas pasieks vėliau nei vasario 1 d.

„Apgailestaujame, kad dėl programinės įrangos gedimo dalyje šalies parduotuvių taromatai šiuo metu neveikia. Nuoširdžiai atsiprašome už nesklandumus ir ieškome gedimo priežasčių, siekdami kuo greičiau jas pašalinti. Atkreipiame dėmesį, kad nuo vasario 1 d. vienkartinės pakuotės, kurios dalyvauja užstato sistemoje, dar tik pradedamos tiekti parduotuvėms. Esame tikri, kad sistemai įsibėgėjus, taromatų tinklas veiks sklandžiai“, – sako Gintaras Varnas, VšĮ „Užstato sistemos administratorius“ generalinis direktorius.

Kaip jau buvo skelbta, į taromatus bus galima grąžinti naujuoju užstato ženklu pažymėtas vienkartines pakuotes bei daugkartinėje užstato sistemoje dalyvaujančias pakuotes – stiklinius giros ir alaus butelius. Kadangi užstato sistemos ženklu pažymėtų pakuočių parduotuvių lentynose kol kas nėra, gyventojams gali kilti nepatogumų tik norint grąžinti stiklinius giros ir alaus butelius.

„Laikinai, kol ne visi taromatai įdiegti arba jų programinė įranga taisoma, dalyje parduotuvių stikliniai alaus ir giros butelius bus surenkami rankiniu būdu“, – pasakojo G. Varnas.

Lietuvoje VšĮ „Užstato sistemos administratorius“ kartu su „Tomra Group“ jau įrengė apie 500 taromatų, dar tiek pat taromatų bus įrengta iki balandžio pabaigos. Jais tikimasi surinkti apie 85 proc. užstato sistemoje dalyvaujančių pakuočių.

Norite pasidalyti savo nuomone apie taromatus? Gal juos jau išbandėte? Rašykite mums el.paštu pilieciai@delfi.lt!

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

SKAITOMUMO INDIKATORIUS

157417893

Tiek kartu perskaityti* visi grynas.lt straipsniai

* Indikatoriuje skaiciuojama, kiek skaitytojai iš viso perskaite publikaciju nuo GRYNAS.lt starto (2010 gruodis)