Įsigaliojus pasikeitimams žmonės skuba registruoti savo gyvūnus

 (36)
Politikams besiginčijant, ar reikia, ar ne privalomai ženklinti naminius gyvūnus, specialistai teigia, kad šių metų pradžioje įsigaliojus įstatymui registruojamų gyvūnų skaičius smarkiai auga. Seime penktadienį rengiama diskusija apie privalomą naminių gyvūnų ženklinimą ir registravimą.
Katė ir šuo
© Fotolia nuotr.

Gyvūnų augintinių registro duomenimis, per pora savaičių iš viso jau užregistruota per 600 šunų, apie 200 kačių ir 8 šeškai. Iki šių metų privalomai ženklinti naminius gyvūnus nereikėjo, o savanoriškai žmonės to daryti neskubėjo.

Specialistų nuomone, norint, kad ateityje šis procesas nesulėtėtų, būtina atsižvelgti į mažas pajamas gaunančių žmonių galimybes, galbūt ženklinimo paslaugas kompensuoti, nes nevisi pajėgūs susimokėti veterinarams.

Gyvūnų globos organizacijų atstovai sako, kad ženklinimas išspręs benamių gyvūnų problemą, skatins žmones atsakingiau rūpintis savo keturkojais, kad jie neplatintų ligų ir nekeltų grėsmės visuomenės saugumui. Tačiau naujajai tvarkai priešinasi kai kurie politikai, žinodami gyventojų nenorą registruoti savo augintinių.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Fotogalerijos

SKAITOMUMO INDIKATORIUS

157417893

Tiek kartu perskaityti* visi grynas.lt straipsniai

* Indikatoriuje skaiciuojama, kiek skaitytojai iš viso perskaite publikaciju nuo GRYNAS.lt starto (2010 gruodis)