aA
Daugiau kaip 50 kv. m stikliniame name prie „Akropolio“ kuriasi tie, kuriems labiausiai reikia žmonių pagalbos – gyvūnai, kurie kažkada pripažinti nereikalingais ir išmesti į gatvę. Gyvūnų globos organizacija „SOS gyvūnai“ džiaugiasi, kad įgyvendindama šį projektą galės atlikti ir švietėjišką darbą – ne tik kvies žmones priglausti benamius gyvūnus, bet ir auklės mažuosius visuomenės narius atsakomybės parsivedant į namus naują keturkojį šeimos draugą.
Benamiai gyvūnai turės namus prie pat "Akropolio"
Benamiai gyvūnai turės namus prie pat "Akropolio"
© DELFI montažas

Namelio išlaidas finansuos prekybos tinklas

Šis namas, kaip GRYNAS.lt pasakoja „SOS gyvūnai“ direktorė Ilona Reklaitytė-Mezenceva, įrengti pradėtas gruodžio pradžioje, prieš Kalėdas, o oficialiai pristatytas visuomenei turėtų būti po kelių savaičių. Namelio idėjos įgyvendinimas brandintas apie dvejus metus, kol pagaliau rastas partneris, sutikęs ištiesti labdaros ranką.

Pašnekovė negaili gerų žodžių „Akropoliui“, nes šis, anot jos, ne tik sutiko metams pasirašyti sutartį ir leisti stikliniam namui išdygti prekybos centro teritorijoje už „ačiū“, bet ir sutiko padengti komunalines išlaidas už elektrą ir šildymą.

„Turėjome karčią patirtį prekybos centre „Ozas“, ten turėjome kačių pievelę, kur gyvūnams buvo naudos – surasdavo namus ir neužsisėdėdavo prieglaudose, bet viduje, kad ir kaip bebūtų, vieni gyvūnais žavėjosi, o kiti šlykštėjosi, nenorėjo, kad prekybos centre glaustųsi benamiai gyvūnai. Kad niekam netrukdytume, kad projektas tęstusi gražiai, darniai buvo ieškota išeities“, - stiklinio namo idėjos istoriją prisiminė I. Reklaitytė-Mezenceva.

Paklausta, kodėl naują namelį lauke nuspręsta ręsti ne prie „Ozo“, o prie „Akropolio“, moteris teigė, kad pastarasis palankiai sutiko idėją ir dėl to nuspręsta bendradarbiauti. Su tokiu pasiūlymu buvo kreiptasi į visus prekybos centrus, bet tik „Akropolis“ vienintelis davė sutikimą.

Kas gyvens namelyje?

I. Reklaitytės-Mezencevos teigimu, stiklinio namelio projektą sugalvojo jos vyras, o įgyvendinimo ėmėsi Kaune įsikūrusi įmonė „Ryterna“. Didžiąją dalį namelio konstrukcijos sudaro stiklas, kad gyvūnų gyvenimą galėtų stebėti praeiviai.

„Viduje turime labai šiltą ventiliaciją, pučiamas šiltas oras. Kitaip nerizikuotume, jeigu būtų šalta, nes nieko gyvūnams taip nereikia, kaip šilumos“, - patikino gyvūnų globos organizacijos vadovė.

Iš viso namelis turi keturis kambarėlius, trijuose bus įkurdintos didelės ir mažos katės, o vienam kambarėlyje apsigyvens šunys. Anot pašnekovės, iš viso pagal projektą vienu metu namelyje galės gyventi iki 25 keturkojų.

Prie gyvūno, kuris gyveno po balkonu, šalo, buvo sergantis, nešarus, apšepęs, niekam nereikalingas, kažkas prikišo ranką ir jį pagydė, parodė, koks gali būti iš jo grožis, kad jis gali susirasti namus ir ne bet kokius, o labai gerus.
I. Reklaitytė-Mezenceva

„Yra sudaryta juridiška sutartis metams laiko, kadangi mes nežinome, kaip mums seksis, nežino ir „Akropolis“. Tai - pats pirmas toks projektas Lietuvoje, dar tokių dalykų nebuvo“, - sakė I. Reklaitytė-Mezenceva.

Paklausta, kaip bus vertinama projekto sėkmė, moteris teigė, kad keliami keli tikslai. Pirma, kad žmonės žinotų, kad šalia gyvena beglobiai gyvūnai, kad tokia problema Lietuvoje yra. Antra, projektu norima parodyti žmonėms, ką galima padaryti iš buvusio beglobio keturkojo.

„Prie gyvūno, kuris gyveno po balkonu, šalo, buvo sergantis, nešvarus, apšepęs, niekam nereikalingas, kažkas prikišo ranką ir jį pagydė, parodė, koks gali būti iš jo grožis, kad jis gali susirasti namus ir ne bet kokius, o labai gerus. Jeigu žmogus perka gyvūną už didelius pinigus, gali dar „išsidirbinėti“, bet jeigu ateina ir pasiima buvusį beglobiuką ir jį myli, tai yra didelis dalykas, įrodymas, kaip yra reikalingas šitas darbas“, - pasakojo I. Reklaitytė-Mezenceva.

Kvies apsilankyti vaikus, leis vedžioti šunis

Stiklinis namelis prie prekybos centro atliks ir dar vieną funkciją – jame vyks edukacinės pamokos darželinukams ir moksleiviams.

„Vyks gerumo pamokėlės vaikams. Bus švietėjiška veikla, kad ateityje žmonės – nauji žmogeliukai augtų su prevencija, kad gyvūną reikia atsakingai auginti, mylėti, prižiūrėti. Kada jau mūsų nebeliks, kad nauja karta turėtų visai kitokį požiūrį“, - sakė „SOS gyvūnai“ vadovė. Pamokos, anot jos, bus vykdomos tiek mažiems, tiek ir dideliems – nuo darželinukų iki suaugusiųjų.

Nors projektas visuomenei viešai nėra dar pristatytas, jis jau funkcionuoja – jame įkurdinami gyvūnai, vaikams leidžiama juos ir pavedžioti.

„Jau ateina ir žmonės, labai džiaugiasi, ateina net paprašyti šuniukų pavedžioti“, - pasakojo I. Reklaitytė-Mezenceva.

Tiems, kurie norėtų į savo namus pakviesti gyventi beglobį gyvūną, gyvūnų globos organizacijos savanoriai kelia tam tikras taisykles. Visų pirma, neatiduoda gyvūno iškart, žmonėms atkeliavus apsipirkti ir staigiai susižavėjus kuriuo nors iš gyvūnų. Antra, prašoma, kad žmogus, norintis priglausti beglobį katiną, atsivežtų su savimi jo nešyklę, konteinerį-namelį - „į rankas, susukti į rankšluosčius gyvūnai neatiduodami“.

Visi gyvūnai, kurie yra dovanojami, yra paskiepyti, sveiki, su gydytojo pažyma ir sučipuoti: „Norime apsisaugoti, kad iškeliavę mūsų gyvūnai tikrai laimingai gyventų ir daugiau nebūtų išmesti po balkonais“, - paaiškino „SOS gyvūnai“ vadovė. Nustatytos aukos už pasiimamą beglobį gyvūną organizacija neprašo, tačiau viliasi, kad žmogus pats susipras, kiek gali paremti organizacijos veiklą, kuri funkcionuoja vien savanoriškais pagrindais.

www.GRYNAS.lt
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Aplinkosaugininko medžioklė pavirto skandalu: įtariamas subrakonieriavęs vilką patikslinta (300)

Aplinkos ministerijai pavaldaus Aplinkos apsaugos departamento Druskininkų aplinkos apsaugos...

Ambicingi ES užmojai: už 30 metų visi pastatai Europoje šiluma turi pasirūpinti patys (87)

Ilgai gyvenę galvodami tik apie save, teršdami gamtą ir negalvodami apie pasekmes, pagaliau...

Vilniečius nustebino papūga Žvėryne: pasiruoškite – netrukus prasidės tikra jų invazija (45)

Nuotraukas, pridėtas prie šio straipsnio, darė mano žmona Vilniaus Žvėryno rajone šį...

Užfiksuotas nelegaliai valstybės sieną kertantis imigrantas: šįkart keturkojui pavyko išsisukti (3)

Jeigu manote, kad nelegaliai valstybės sieną kerta tik dvikojai – klystate. Pirmadienį...

Lietuvių mokslininkai pelnė pripažinimą Europoje: orą valantis išradimas skinasi kelią (12)

Vilniaus Gedimino technikos universiteto ( VGTU ) Aplinkos apsaugos instituto mokslininkai prof....

Top naujienos

Darbdavį pribloškė merginos įžūlumas: be jokio įspėjimo pabėgo iš darbo (57)

Pasitaiko, kai užmezgus naują pažintį ar net ir po ilgalaikių santykių kuri nors pusė...

Du garsūs vokiečių istorikai susikirto dėl Putino: Europa turi būti viskam pasiruošusi (55)

Kodėl nemaža dalis vokiečių jaučia simpatijas Putino Rusijai? Ar išties Rusijos gyventojams...

Vieną vargingiausių pasaulio šalių apiplėšusi moteris skęsta prabangoje: neturi lygių visoje Afrikoje (121)

Nutekintuose dokumentuose atskleidžiama, kaip turtingiausia Afrikos moteris susikrovė turtus...

Kinija grumiasi su virusu: miršta gydytojai, siunčiami karo medikai, įvažiavimus į epicentrą saugo pareigūnai JAV planuoja evakuoti diplomatus (361)

Skelbiama, kad nuo koronaviruso Kinijos Uhano mieste mirė minėtuoju virusu sergančius gydęs...

Orai: savaitgalis baigsis pilku dangumi ir nurimusiu vėju (2)

Sekmadienio rytas daugelyje šalies rajonų vėl išauš pilkas ir niūrus. Žemi debesys dangų dengs...

Šimtametė: džiaugiuosi, kad dabar visko pilna ir gaunu didelę pensiją – net 56 centais daugiau nei skurdo riba (171)

Šimto metų sulaukusi panevėžietė, ilgametė pedagogė Valė Zablockienė tvirtina, kad tokia...

Po Indrę Stonkuvienę įžeidusių replikų prabilo ir apdovanojimų organizatoriai: nesuprato humoro? (237)

Po „ Žmonės 2020 “ netylant kalboms apie televizijos laidų vedėją ir socialinių tinklų...

Neurologas – apie tylias ir klastingas kraujotakos ligas: ne visi pastebi, kad kūnas prašo skubios pagalbos (46)

Gera kraujotakos sistema – gyvybiškai svarbi, dėl to ir sutrikimai, susiję su kraujotaka, gali...

Tikroji priežastis, kodėl vyras atitolsta (121)

Kiekviena moteris, kuri susitikinėja ar yra susitikinėjusi, juolab gyvenusi su vyru žino, kad vyrai...

Per karjerą profesoriui teko gydyti daugybę susirgusiųjų kepenų ciroze: įvardijo simptomus, kuriais jie skųsdavosi (11)

Jau nebesuskaičiuoju, kokį kiekį pacientų, sergančių alkoholine kepenų ciroze , teko gydyti....